Porodní plán - plánovaný císařský řez

53
14.7.19 14:45

Porodní plán - plánovaný císařský řez

Zdravím všechny a mám dotaz na ty, které rodily tak v posledních cca 3 letech - pokud jste měly plánovanou sekci, psaly jste si porodní plán/přání? Vím, že na sále toho člověk moc při operaci neovlivní, což ani nechci (teda kromě bondingu s tatínkem), ale spíš mi jde o pěči o mimčo na šestinedělí… :) děkuji všem za rady a zkušenosti. Chystám se rodit v Příbrami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24807
14.7.19 14:46

Tak o dítě budeš pečovat ty, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
14.7.19 14:49

Na šestinedělí se plán nedostane. Mně pomohl alespoň od preventivního nástrihu. Měla jsem tam vždy jednou větou tři body. Použití anestezie, nastrih a bonding.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.7.19 14:57

@pikola to samozřejmě budu, ale jde třeba o dávání dudlíku, odnášení mimina a tak. Pokud je to možné, tak chci být u co nejvíc procedur :) co jsem se dívala na vzory plánů, tak je tam vždy popsaná i péče na šestinedělí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.7.19 14:59

@Bubla Bůčková a proč si ho tedy většina matek i na šestinedělí píše…? samozřejmě to ještě zkonzultuji v porodnici, ale zajímá mě to, než tam do poradny něco ponesu :)

jedná se mi o plánovaného císaře, takže tam nějaký nástřih atd. nehrají roli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
14.7.19 15:01
@IssaNei píše:
@pikola to samozřejmě budu, ale jde třeba o dávání dudlíku, odnášení mimina a tak. Pokud je to možné, tak chci být u co nejvíc procedur :) co jsem se dívala na vzory plánů, tak je tam vždy popsaná i péče na šestinedělí

Tak si představ, že se tam střídá na směny třeba 6 sester a mají svoje rutiny, myslíš že než půjdou prohlédnout 15 mimin udělají si poznámky, co kde a jak? :nevim: máš pusu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24807
14.7.19 15:04
@IssaNei píše:

Dítě ti nikdo neodnáší pokud nechceš, to samé dudlík :nevim: Tohle bych řekla že je ve tvé režii pokud jsi schopná se po zákroku starat. Dudlík se snad v porodnici nedává, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.7.19 15:06

@Bubla Bůčková @pikola tak proto se snad ptám, ne? Upřímně, dámy, moc nechápu proč musíte být obě hned tak příšerně nepříjemný. Všude je hromada informací, každá absolutně jiná, tak nevidím důvod, proč je špatné se na něco zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11451
14.7.19 15:11
@pikola píše:
Dítě ti nikdo neodnáší pokud nechceš, to samé dudlík :nevim: Tohle bych řekla že je ve tvé režii pokud jsi schopná se po zákroku starat. Dudlík se snad v porodnici nedává, ne?

mně malýho přivezli s dudlíkem.. neměla jsem ho první noc u sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 15:18

Hlavně záleží na tom, kde budeš rodit?- v naší malé porodnici se porodní plán přenáší s dokumentací matky, takže se automat. dostane i na šestinedělí. Navíc když maminka přichází do porodnice, pokud je čas, přichází se s ní seznámit dětská sestra a rovnou si ujasňují péči o novorozence ještě před porodem.
S tou péčí po s. c. to ale moc nevidím- jako že se budeš starat sama. Jednak v mnoha nemocnicích matky leží na JIPu, u nás jsou rovnou na šestinedělí, ale i tak- přímo po operaci budeš muset několik hodin ležet, pak teprve se vstává a uvidí se jak to budeš zvládat, ale pochybuju, že Ti hned po 1.vstávání vrznou novorozence a starej se. U nás třeba umožňujeme pobyt dalšího doprovodu na nadstand. pokoji s matkou, takže péči přebírá ten doprovod. Ale všude to funguje jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
53
14.7.19 15:24
@Anonymní píše:
Hlavně záleží na tom, kde budeš rodit?- v naší malé porodnici se porodní plán přenáší s dokumentací matky, takže se automat. dostane i na šestinedělí. Navíc když maminka přichází do porodnice, pokud je čas, přichází se s ní seznámit dětská sestra a rovnou si ujasňují péči o novorozence ještě před porodem.
S tou péčí po s. c. to ale moc nevidím- jako že se budeš starat sama. Jednak v mnoha nemocnicích matky leží na JIPu, u nás jsou rovnou na šestinedělí, ale i tak- přímo po operaci budeš muset několik hodin ležet, pak teprve se vstává a uvidí se jak to budeš zvládat, ale pochybuju, že Ti hned po 1.vstávání vrznou novorozence a starej se. U nás třeba umožňujeme pobyt dalšího doprovodu na nadstand. pokoji s matkou, takže péči přebírá ten doprovod. Ale všude to funguje jinak.

budu rodit v Příbrami, kde to ale vypadá, že hned po sekci jde člověk na pokoj (musím se na to ještě pozeptat), nevím, jestli chci aby se o mimčo hned staral partner, ne že bych mu nedůvěřovala, ale prostě chlapi jsou víc mimo, než my ženský v těhle situacích :D vše ještě proberu v poradně, jen jsem chtěla vědět, jestli si někdo k císaři ten plán nesl nebo ne :) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8860
14.7.19 15:25

Zeptej se v dané porodnici. U nás (žiju a rodila jsem v Německu) automaticky po sekci odchází s dítětem otec. Provádí bonding s miminkem a maminka je na,, probouzecím pokoji", tři hodinky po porodu. Pak, pokud je miminko v pořádku, tak ho na pokoj přivezou a můžeš ho mít u sebe. Když je potřeba přebalit, byl u mě manžel a na noc si malého vzaly sestřičky, vozily každé 2-3 hodinky na kojení. Přivezly ho s dudlíkem, který ale plival. Vstát jsme mohla až druhý den ráno a to jen se sestrou. Pak už jsem fungovala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8860
14.7.19 15:27

@IssaNei a to ti bude příjemnější, když bude ležet někde v postýlce na sesterně, než aby bylo mimčo s vlastním tátou? Vždyť tam je kolem plno sester, ony ho nenechají, aby dělal vše sám. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 15:29

@IssaNei - k nám si plány nosí i k s. c., takže klid, nebudeš ani první ani poslední.
A v klidu, u nás i když si mimčo přebere partner-muž, tak jsou dětské sestřičky na blízku a učí, radí…
Jinak jsou mimča u dětských sestřiček a nosí je na kojení a až když je maminka schopná se postarat minim.sama o sebe, předává se jí dítě.
Jak je to v Příbrami bohuž. nevím.
Anonym z 15:18h

• Citovat
  • Nahlásit
4358
14.7.19 15:42
@Anonymní píše:
@IssaNei - k nám si plány nosí i k s. c., takže klid, nebudeš ani první ani poslední.
A v klidu, u nás i když si mimčo přebere partner-muž, tak jsou dětské sestřičky na blízku a učí, radí…
Jinak jsou mimča u dětských sestřiček a nosí je na kojení a až když je maminka schopná se postarat minim.sama o sebe, předává se jí dítě.
Jak je to v Příbrami bohuž. nevím.
Anonym z 15:18h

Mohla bych se zeptat, kdy se u Vás prvně přikladá miminko ke kojení? Je to možné s pomocí doprovodu hned po císaři, nebo až pár hodin, co je rodička na šestinedělí? Vím, že je to všude různé, jen by mě to zajímalo :kytka:

@IssaNei S dovolením se háčkuji, toto mě taky zajímá. Já tedy ani porodní plán zatím nějak nechystám, jen bych ráda, aby mohl manžel mít malou co nejdříve u sebe. Bude moci být na operačním sále s tebou? Vím, že někde toto umožněno je, bohužel v porodnici, kde budu já je možné pouze aby byl za sklem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama