Porodní plán - s kým probrat?

15
18.11.20 12:11

porodní plán - s kým probrat

Ahoj, prosím o radu - nevím s kým probrat svůj porodní plán - myslela jsem si, že budu ke konci těhotenství docházet na kontroly do porodnice, kde svá přání prodiskutuji a zjistím, zda mi vyjdou vstříc, jenže jsem se od své gynekoložky dozvěděla že mám až do konce chodit na kontroly k ní a do porodnice že pojedu až v den D. Konzultovat to s gyndařkou, která u mého porodu nebude mi přijde bezpředmětné. Porodní kurzy v nemocnici jsou zrušený kvůli koroně, tak vůbec nevim 8o Je tu někdo kdo podobnou věc v současné době řešil, nebo máte nějaké nápady? Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5169
18.11.20 12:17

No domluv se s porodnici. Naše nabízí konzultace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1136
18.11.20 12:45

@Piper11 i když budeš na kontroly chodit ke své dr, tak nic nebrání tomu, abys do porodnice došla sepsat porodopis (což doporučuju, sepisovat to v kontrakcích není nic moc) a předložila jim rovnou i svůj PP, ať se s ním stihnou v klidu seznámit. Zavolej tam a domluv se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17428
18.11.20 12:46

Byla jsem v jedné porodnici na konzultaci. Ta druhá má předporodní kurzy zrušené, ale není problém tam dojet a sepsat porodopis a při té příležitosti to probrat. Takže být tebou zavolám tam, kde chceš rodit.

Taky to tak mám. Budu chodit ke své až do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
18.11.20 12:52

Nám na předporodních kurzech přímo řekli, že je dobrý se aspoň jednou na kontrolu do porodnice před porodem podívat - právě kvůli všem papírům, aby si to člověk v klidu mohl vyplnit předem. A právě taky kvůli porodnímu plánu. A proto, aby se člověk v té nemocnici podíval, kam pak přijet/přijít, na jaké dveře zazvonit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17428
18.11.20 12:58
@Myška321 píše:
Nám na předporodních kurzech přímo řekli, že je dobrý se aspoň jednou na kontrolu do porodnice před porodem podívat - právě kvůli všem papírům, aby si to člověk v klidu mohl vyplnit předem. A právě taky kvůli porodnímu plánu. A proto, aby se člověk v té nemocnici podíval, kam pak přijet/přijít, na jaké dveře zazvonit…

Tak všechny papíry už dneska najdeš na netu, takže zrovna tohle bych moc neřešila. u prvního jsem to měla taky nachystané i bez návštěvy porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.11.20 13:48

Děkuju moc za rady, zavolám tam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.20 14:13

Ahoj, já si myslím, že porodní plány a předporodní kurzy jsou úplně k ničemu.
Prostě tam přijdeš, porodíš a je to. Na co vymýšlet hlouposti?
Zvládla jsem svůj první porod podle doktorky zcela nadstandardně, a to i bez těchto „vymožeností.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 14:25

@Studující maminka ty si myslíš, ale zakladatelka si nemyslí :zed: Někdo chce jít do porodnice neinformovaný, někdo se rád dopředu připraví. Trochu tolerance.
(Píšu to jako žena, co šla k prvnímu porodu absolutně neinformovaná s názorem „všichni porodili, tak proč ne já. Skončilo to milionem zbytečným zásahů (tu něco abychom to kapánek urychlili, něco na bolest, pak píchneme vodu…), řízeným tlačením, nástřihem "až na záda“ a vexem. Fyzicky i psychicky jsem se z toho dávala dohromady přes 2 roky. U druhého porodu už jsem věděla co chci a co ne, studovala celé těhotenství, byla na kurzu u Anny Kohoutové, u porodu měla vlastní placenou PA a prožila jsem nádherný bezzásahový porod bez minimálního poranění.

• Citovat
  • Nahlásit
3895
18.11.20 14:31
@Studující maminka píše:
Ahoj, já si myslím, že porodní plány a předporodní kurzy jsou úplně k ničemu.
Prostě tam přijdeš, porodíš a je to. Na co vymýšlet hlouposti?
Zvládla jsem svůj první porod podle doktorky zcela nadstandardně, a to i bez těchto „vymožeností.“

A já si myslím, že k ničemu jsou boty s podpatkem a odpovědi jako ta tvoje. Na tohle se zakladatelka neptala.

@Piper11 Zavolala bych do porodnice a donluvila se přímo tam. Ona ta doba covidová je divná, no. Mně taly doktor řekl, že normálně by mě už ve 39. týdnu předal do porodnice, ale že ty teď chtějí až v termínu. Nicméně sepsat dokumentaci jsem tam byla, porodnice to dokonce píše na svém webu, že to preferuje. Tyhle věci je lepší mít vyřešené předem, než pak diktovat rodná čísla a podepisovat hromadu papírů v kontrakcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.11.20 14:43
@Anonymní píše:
@Studující maminka ty si myslíš, ale zakladatelka si nemyslí :zed: Někdo chce jít do porodnice neinformovaný, někdo se rád dopředu připraví. Trochu tolerance.
(Píšu to jako žena, co šla k prvnímu porodu absolutně neinformovaná s názorem „všichni porodili, tak proč ne já. Skončilo to milionem zbytečným zásahů (tu něco abychom to kapánek urychlili, něco na bolest, pak píchneme vodu…), řízeným tlačením, nástřihem "až na záda“ a vexem. Fyzicky i psychicky jsem se z toho dávala dohromady přes 2 roky. U druhého porodu už jsem věděla co chci a co ne, studovala celé těhotenství, byla na kurzu u Anny Kohoutové, u porodu měla vlastní placenou PA a prožila jsem nádherný bezzásahový porod bez minimálního poranění.

Přesně! Já šla k prvnímu porodu namachrovana😃Dopadlo to taky vexem. Ale už se těším na druhý. Budu k tomu přistupovat tak, jako ty :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.11.20 14:52

Já v plánu nemám zase nějaký přemrštěný krávoviny, jen pár drobností co mi přijdou důležité. Samozřejmě se nebudu stavět na hlavu, když to nepůjde kvůli nějakému řádnému důvodu. Ale jak píše anonymní, jsem ráda informována o tom co a jak se může dít, nechci do porodnice jen tak na blind :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
18.11.20 15:10

Konzultovala jsem s PA v porodnici.
A jinak tady je vzor, kdybys třeba se chtěla mrknout
https://www.upmd.cz/…zor-upmd.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 15:22
@Anonymní píše:

Počítám, že nástřih a vex byl z rozmaru porodníka a stačilo být informovana a podruhé to šlo jako po másle (určitě díky PA) :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
17428
18.11.20 15:47

@Piper11 Naprosto tě chápu. K prvnímu porodu jsem přišla připravená napůl. Byl docela fajn, ale zpětně už bych některé věci nedovolila. Bylo to jen tím, že jsem nebyla informovaná o rizicích nastrihu. Ani o tom, že to není pravda, že se vždycky rodí na koze aj.

Takže za mě je fajn PP mít a probrat ho. Aspoň uvidíš reakce. A samozřejmě nikde není psáno, že ho do puntíku musíš splnit. Ale je dobré si to promyslet předem. Taky jsem sepisovala a moc mně to pomohlo si některé věci ujasnit a dohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama