Porodnice a manželovo dítě

767
1.11.19 18:48

Porodnice a manželovo dítě

Ahoj, s manželem jsem o tom mluvila a je s tím zatím v pohodě, ale zajímal by mě i nezaujatý názor. Za pár dní se má vyklubat naše společné druhé mrně. Do porodnice na návštěvy chci jen manžela s dcerou. Jasně, mamka, ségry nebo babča taky přijdou na pár minut mrknout na nového člena rodiny, ale jinak tam prostě nechci nikoho. Třeba manželovi kolegy, se kterýma se znám nebo tak. Tam jsme domluvený, že až bude mít mimi po očkování, tak ho k nim do práce přivezu ukázat, do té doby pošleme jen fotky a videa. Ale ještě je tu jedna věc a to jak s manželovým prvním dítětem… Já ho do porodnice na návštěvu prostě nechci. Po prvním porodu ho tam hned přivedli, k mimču stejně nechtěl a jenom naštvaně koukal a co dvě minuty kdy už půjdeme a jdeme už… a mě to bylo hodně nepříjemné. Navíc hned jak mě pustili z porodnice, byla jsem ještě bolavá po císaři a ani jsem se nestihla sžít s mimčem a manžel ho hned přivedl rovnou na dva dny. Očistec… Úplně odmítal brát na vědomí, že tam je miminko. Slušně jsem ho několikrát požádala, ať nekřičí a netříská s věcmi, to samé manžel. Jasně… Mrně usnulo a hned jak zmerčil, že spí prásk s první věcí a na celý byt tatíííí, mám žízeň, hlad, potřebuju, podej, dívej… A mimi hned vzhůru. Uspala jsem a hned to samé. Druhý den jsem to už prostě nevydržela, ruply mi nervy a seřvala jsem jak jeho, tak manžela. Takže jsem manžela požádala, aby pro tentokrát mi nechal po příchodu z porodnice aspoň pět dní na to, ať se tu pořádně s miminkem okoukám a hlavně já se po porodu dám dohromady a pak ať ho klidně přivede. Co myslíte? Je to tak ok nebo je to blbý to po manželovi chtít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9353
1.11.19 18:52

Po minulé zkušenosti můžeš. A když budou zase problémy, tak ho znovu seřvi. Co s ním jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
1.11.19 18:52

Myslím si, že je ok to tak chtít. Zároveň ale vidím, že to děcko moc v lásce nemáš. Ono žárlí tak nějak pochopitelně. A ty to taky víš, proto se ptáš. Ale určitě si ten čas dej. To opravdu hřích není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17342
1.11.19 18:53

Ne, za mě to blbý není…a po císaři bych ho domů vůbec hned nenechala přivést a trvala bych na tom, že chci mít alespoň pár dní klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5253
1.11.19 18:53

Do porodnice nebrat, ale doma sžívat co nejdřív. Co budeš dělat, když ti tak bude vyvádět “vlastní” starší? Taky ho vykážeš z domu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
1.11.19 18:54

Cítí se odstrceny :nevim: Manžel se mu nemůže vic věnovat, někam ho vzít apod.?

• Citovat
  • Nahlásit
12880
1.11.19 18:56

Ten pobyt u vás doma chápu, to je rozumné. Návštěvu na chvíli v porodnici bych nezakázala, nechápu proč, možná to bude manželovi líto, když vaše první dítě tam bude. Kolik mu je let? Mě přijde ta reakce od něj co popisuješ po porodu doma asi normální. Záleží jestli byl zvyklý na miminko, třeba na to neměl rozum a jen si vynucoval pozornost. Ono jestli jsi na něj byla nepříjemná tak se nemůžeš divit, že dělal naschvály, ale opravdu záleží na věku. Ono nikdo ti nezaručí, že vaše první dítě nebude ještě horší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301

Mě to blbý nepřijde, naopak je to pochopitelný. Samozřejmě, kdyby to bylo tvoje dítě a takhle řádilo, tak to nebudeš, tak prožívat. Ale ze svý vlastní zkušenosti vím, že „cizím“ dětem se toho tolik nepromine jako vlastním. Zvlášť pokud jeho konání má vliv na moje vlastní dítě. Takže si myslím, že po něm nechceš nic tak hrozného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule

Jinak tvou touhu po klidu chápu a sama ted po zanedlouho druhém nemám v plánu sem po dobu šestinedělí pouštět téměř kohokoliv, tajy chci mít klid a čeká mě sc, ale děti jsou děti. Ať se mu manžel vic věnuje.

• Citovat
  • Nahlásit
19425
1.11.19 18:57
@_0812_ píše:
Ahoj, s manželem jsem o tom mluvila a je s tím zatím v pohodě, ale zajímal by mě i nezaujatý názor. Za pár dní se má vyklubat naše společné druhé mrně. Do porodnice na návštěvy chci jen manžela s dcerou. Jasně, mamka, ségry nebo babča taky přijdou na pár minut mrknout na nového člena rodiny, ale jinak tam prostě nechci nikoho. Třeba manželovi kolegy, se kterýma se znám nebo tak. Tam jsme domluvený, že až bude mít mimi po očkování, tak ho k nim do práce přivezu ukázat, do té doby pošleme jen fotky a videa. Ale ještě je tu jedna věc a to jak s manželovým prvním dítětem… Já ho do porodnice na návštěvu prostě nechci. Po prvním porodu ho tam hned přivedli, k mimču stejně nechtěl a jenom naštvaně koukal a co dvě minuty kdy už půjdeme a jdeme už… a mě to bylo hodně nepříjemné. Navíc hned jak mě pustili z porodnice, byla jsem ještě bolavá po císaři a ani jsem se nestihla sžít s mimčem a manžel ho hned přivedl rovnou na dva dny. Očistec… Úplně odmítal brát na vědomí, že tam je miminko. Slušně jsem ho několikrát požádala, ať nekřičí a netříská s věcmi, to samé manžel. Jasně… Mrně usnulo a hned jak zmerčil, že spí prásk s první věcí a na celý byt tatíííí, mám žízeň, hlad, potřebuju, podej, dívej… A mimi hned vzhůru. Uspala jsem a hned to samé. Druhý den jsem to už prostě nevydržela, ruply mi nervy a seřvala jsem jak jeho, tak manžela. Takže jsem manžela požádala, aby pro tentokrát mi nechal po příchodu z porodnice aspoň pět dní na to, ať se tu pořádně s miminkem okoukám a hlavně já se po porodu dám dohromady a pak ať ho klidně přivede. Co myslíte? Je to tak ok nebo je to blbý to po manželovi chtít?

a manžel mívá syna v přesně specifikované dny? popravdě moc nevím, jak by zahlásil bývalce, teď si syna týden nevezmu, protože máme doma malé miminko :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
1.11.19 18:59

Mě to blbé příjde… to, že s vámi nebydlí neznamená, že u vás nema domov. Je to jeho táta, takže i toho dítěte je to druhý domov, takže by tam mělo být kdykoliv…moje macecha kdysi porodila dvojčata, k tomu měla dceru z předchozího manželství a já tam byla taky. Nikoho nenapadlo mě odstrčit, a to tam byly mimina dvě. Jak to tak čtu, tak díky bohu za moji normální macechu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17342
1.11.19 19:02

@Viky211 Tak si se asi chovala normálně a nevyváděla tak, jak to popisuje zakladatelka, ne? Kdybys tam kvílela a budila jí schválně děti, tak by asi taky nebyla úplně v klidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4156
1.11.19 19:06
@Viky211 píše:
Mě to blbé příjde… to, že s vámi nebydlí neznamená, že u vás nema domov. Je to jeho táta, takže i toho dítěte je to druhý domov, takže by tam mělo být kdykoliv…moje macecha kdysi porodila dvojčata, k tomu měla dceru z předchozího manželství a já tam byla taky. Nikoho nenapadlo mě odstrčit, a to tam byly mimina dvě. Jak to tak čtu, tak díky bohu za moji normální macechu :)

Mně to také přijde blbé. Ať chceš nebo ne, tak on je také část tvojí rodiny. Našla sis chlapa se závazkem a nikdo tě nenutil mít s ním dítě. A to, co popisujes, dělají i vlastní sourozenci. A pro něj je to o to těžší, protože je to sourozenec nevlastní. A navíc moc dobře vi, že není v rodině přijímán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9424
1.11.19 19:06

Ne, je to naprosto přes čáru. Ale velmi výrazně. Málokdo ti to tu řekne, protože ženské jsou ve vztahu k nevlastním dětem mnohem horší a nelítostnější než mnoho mužů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
1.11.19 19:07

Já tyhle žensky, co si najdou chlapa s dítětem, které pak odstrkuji, fakt nechapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat