Porodnice Brno 2022 - jakou vybrat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19
6.5.22 13:34

Porodnice Brno 2022 - jakou vybrat?

Zdravím všechny maminky, i ty budoucí. Vím, že podobných témat je tu hodně, ale většinou jsou všechny několik let staré. Budu ráda, když se podělíte o vaše aktuální zkušenosti s porodnicemi v Brně, kterou vybrat? Rozhoduji se mezi Obilňákem a Bohunicemi a vůbec nevím. Co jsem zatím tak vyčetla, na Obilňáku super na komplikované a předčasné porody, péče o miminka, v Bohunicích lepší prostředí a pohodlí. Jaké jsou vaše zkušenosti? Všem předem děkuji za příspěvky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16102
6.5.22 13:53

Chtěla jsem rodit v Bohunicich a kdyz mi začal porod tak neměli místo takže sem musela na Obilňák. Porodní boxy jsou takový malý, ale pěkný. Sestinedeli je prostě starý. Porodila sem tam pak ještě další dvě děti. 2× sem měla na pokoji romku, nadstandard byl bez šance. Poprvé personál nic moc, doktorka docela ostrá, sestřičky moc nedokazaly poradit s kojením. U dalších dvou děti jsem byla spokojená, protože sem věděla už co a jak.
Ségra rodila v Bohunicich, měla nadstandard, sestry taky prý moc nebyly příjemné. Na začátku ji zasáhli několikrát do porodu, takže skončila na císaři.
Ale obecně se říká, že Obilňák je lepší když má problém miminko, Bohunice na komplikace u rodicky. Ale stejně je to jedna nemocnice. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1680
6.5.22 14:48

Tak já mám stejný problém. První dceru jsem rodila u Milosrdných, ale to je 10 let nazpět. Teď se rozhodují mezi Bohunicemi a Obilnakem. Jednou jsem skončila na pohotovosti na Obilnaku se začínajícím potratem, jedinej kdo byl příjemnej byl pan vrátnej. Přijela jsem tam, že krvácím a oni mě nechali čekat 3 hodiny v čekárně a byli nepříjemní.. Jsme si s manželem řekli, že bych tam nikdy nerodila, teď jsem tam skončila jako těhotná 29tt a doktor a sestřička byli skvělý, milí, prohlídla jsem si porodní box, byl opravdu maličký. Ale i tak přesto jsem se rozhodla, že tam budu rodit, pokud budou mít volno. Všechno je o lidech jak kdo se zrovna ten den vyspí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
6.5.22 14:56

Mě dovezla v noci se silným krvácením sanitka na Obilňák v 25.tt a nechali mě sedět na chodbě skoro hodinu.. pak mě přijala otrávená mladá Dr, která se mnou začala sepisovat papíry, ptala se na kraviny typu kde pracuje manžel :zed: až potom mě vzala na vyšetření a říká: tak srdeční akce tam ještě je.. no katastrofa..
Rodila jsem 3× v Bohunicích, naposledy 2016 a vždy jsem byla spokojená, po posledním porodu jsem měla nadstandard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.22 23:34

Bohunice jsou v pohodě :palec: první porod komplikovaný, ale oni mají vše potřebné a byly tam i předčasně narozená miminka na jip, kde byly zkušené sestřičky, Bohunic bych se nebála. Mám sice po prvním porodu diastázu, rvali mi dítě ven přes košili a tlačili na břicho když už jsem byla bez sil, ale těžko říct, byla ta diastáza z toho? Druhý porod taky tam a žádné komplikace nic.. dětské lékařky mi letos přišli trochu ochotnější a milejší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.5.22 17:49

Holky, moc děkuji za názory. :palec: Uvidím, jestli ještě někdo přidá zkušenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
8.5.22 23:00

Zkušenost nemám, ale hackuji se :).Rodila jsem 2× u Milosrdných a teď to vypadá nejspíš na Obilnak :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
8.5.22 23:23

Na Milouše se neptas… takže Obilnak minulej rok 21… pokaždý jinej Mudr, mudra většinou mladí, někteří opravdu arogantní…sestry oka. uzasny porodní asistentky, novorozenecký no problém, nenechala jsem si nic diktovat.Byla jsem tam asi 5 dní kvůli žloutence malýho, ale krom toho občasnýho arogantního jednání jsem neměla problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
9.5.22 00:33

@Wilík Můžu se zeptat? Vidíš nějaký rozdíl mezi Miloušema a Obilňákem? Rodila jsem u Miloušů 2× a teď skrz 3,císař jsem chtěla zvolit spíš Oblilňák :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1680
9.5.22 06:41

@Wilík je potřeba si brát pro mimčo oblečení nebo dostanu jejich erár? A jak je to prosím s jejich košilema? Já bych ráda využila jejich.. U Miloušů si pamatuji, že na chodbě byli k dispozici a člověk se mohl převlikat kolikrát chtěl a ta špinavá se jen hodila do koše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
10.5.22 21:09

Ja byla na konci 2020 na Obilnaku a i kdyz mam dnes bliz Bohunice, asi pojedu znovu do znameho. Snad az na jednu sestru z detskeho byli vsichni milionovi, a to jak na kontrolach pred, tak pri samotnem porodu, prostredi na boxech utulne, sestinedeli starsi, ale na tech par noci, kdy se stejne plne soustredis na miminko, zadna kalamita.

@Sabrine Na konci 2020 byly na Obilnaku k dispozici pro miminka spis kosilky, jinak nic moc, takze mely v zavinovacce hole nozicky a kdo mel fotbalistu (treba jako ja), ten mel miminko napul nahate… tentokrat nejspis sbalim par svych kousku, ta minivelikost se v ostatnich vecech ztrati. Nocni kosile pro maminky byly bez omezeni k vyzvednuti na sesterne, spinave se jen hodily do kose ve sprchach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1680
11.5.22 10:29

@Nsis super, děkuji za info, přibalim pro prcka pár oblečků. Košile bych chtěla využít jejich já totiž nic doma nemám, a kupovat se mi teda nic nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
11.5.22 20:40
@Sabrine píše:
@Wilík je potřeba si brát pro mimčo oblečení nebo dostanu jejich erár? A jak je to prosím s jejich košilema? Já bych ráda využila jejich.. U Miloušů si pamatuji, že na chodbě byli k dispozici a člověk se mohl převlikat kolikrát chtěl a ta špinavá se jen hodila do koše.

Já jsem si automaticky brala oblečení pro sebe a mimino…a ty jejich košile vůbec, tím bych propadla..jinak pro mimino tam bylo základních pár bodyček myslím plus plenky ale to vystaci tak na den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
12.5.22 00:57

Mám aktuální zkušenost z Obilňáku, byla jsem víceméně spokojená. Porod neproběhl na 100 % podle mých představ, ale to bylo hlavně kvůli tomu, že mi odtekla plodová voda, kontrakce nastupovaly, ale byla jsem úplně málo otevřená, tak jsem strávila celý den na čekatelském pokoji a já věděla, že potřebuju manžela, ale nikdo mě nebral na vědomí. Když jsem už byla na porodním pokoji, vše se rozjelo, porodní asistentka u mého porodu byla skvělá. A na poporodním jsem byla moc spokojená, skoro všichni byli příjemní, líbilo se mi, že do toho moc nekecali, ale byli vždy k dispozici, když člověk potřeboval poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
12.5.22 14:17
@Luci028 píše:
@Wilík Můžu se zeptat? Vidíš nějaký rozdíl mezi Miloušema a Obilňákem? Rodila jsem u Miloušů 2× a teď skrz 3,císař jsem chtěla zvolit spíš Oblilňák :).

Jo vidím zásadní…u Miloušu jsou tak,, bio,,že jsem tam vyvolávanej porod málem nepřežila… další vyvolávaný porod uz na Obilnaku, kde mě nikdo k přirozenosti porodu netrápil a porod byl od den a u půl kratší… perfektní porodní asistentka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat