Porodnice Brno, jakou zvolit?

1
13.11.19 10:43

Porodnice Brno, jakou zvolit?

Dobrý den všem, chtěla jsem se vás zeptat na zkušenosti s brněnskými porodnicemi – Bohunice, obilňák a Milosrdných. Bylo mi řečeno od známé že v těchto porodnicích pokud se žena nedostane na nadstandard tak standardně nemám miminko u sebe. Jelikož jsou pokoje pro více maminek tak aby se maminky a miminka navzájem nerušili, tato představa mě trápí protože ne každá se na nadstandard dostane., je to vůbec pravda?, jaké máte zkušenosti s pobytem v těchto porodnicích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2507
13.11.19 10:45

Rodila jsem pře 8-mi lety na Obilňáku a byť jsme byly 4 maminky na pokoji, tak všechny jsme měly mimča celou dobu u sebe. rozhodně jsem nebyla na nadstandartu…a teď bych taky chtěla rodit na Obilňáku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
13.11.19 10:51

Já jsem rodila u Milosrdných a všechny jsme měly své děti na pokoji u sebe. :) Příště už bych ale volila ambulantní porod, přivezla jsem si domů parádní spánkovou deprivaci, jelikož dítě spolubydlící v noci pěkně křičelo, když bylo ticho tak zase chrapala ona… A přes den je tam provoz, že se nevyspíte :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909

Na Obilňáku byly myslím pokoje jen po dvou a matky měly děti na pokoji, pokud se o ně zvládly starat. Pokud ne, byly děti u sester. Nadstandart je bohužel skoro nemožné dostat. Jako vystrašená prvorodička jsem tam byla spokojená ale vlastně se vším a hlavně s přístupem, rodila bych zase tam.

Příspěvek upraven 13.11.19 v 10:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Rodila jsem 2016 a 2018 u Milosrdných, pokoj vždycky pro 2 maminky a miminka samozřejmě u sebe. Nadstandard jsem teda rozhodně neměla. To ta známá asi rodila před revolucí, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
13.11.19 11:00

Kravina jak hrom. Ve všech porodnicích máš dítě v dnešní době normálně u sebe. Rodila jsem u Milosrdných 3× a vždycky jsem měla dítě u sebe. Po druhém porodu jsme tenkrát byly naproti na gyndě, protože byl šílený nátřesk, na šestinedělí nebylo místo a i tam jsme měly děti u sebe.

Příspěvek upraven 13.11.19 v 11:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
13.11.19 11:02

Rodila jsrm 2015,2018,2019 na obilnaku. Na porodnich boxech jsem zazila vzdy fajn porodni asistentku. Na 6n jsem nebyla na nadstandartu. Na pokoji jsem byla po 2,3,4. Vyspani je holt o tom, jak ostatnim mimina rvou :-) strava nic moc, ale to je asi v nemocnici vsude. I na tom 6n sestry vsechny fajn a prijemne.

Jedine, co mi hodne vadilo, ze propousteli jednu romku domu a jeji pribuzni se nam tam tak na 1h nakvartyrovali do pokoje, prestoze jsou na obilnaku navstevy na pokoji zakazany. Ignorovaly upozorneni dr i sester, at jdou na chodbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
13.11.19 11:03

Rodila jsem u Milousu letos v srpnu a 2013 a pokaždé jsem měla děti u sebe. Letos jsou maminky v pokoji jen po dvou a jsou tam nové pokoje. Za mě super. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
13.11.19 11:42

Ve vsech porodnicich mas dite u sebe. Ja rodila dvakrat na obilnaku, 2015 a loni. Max spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
13.11.19 11:44

Problém může být po sekci, tam se nadstandard hodí, aby mohl tatínek pomáhat. Jinak miminko máš právo mít u sebe, pokud je v pořádku. Nejvyšší šance dostat nadstandard, si myslím, je v Bohunicích. U Milosrdných je možnost ambulantního porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8242
13.11.19 12:51

2017 Obilnak. Mela jsem malou u sebe hned po vsech vyšetřeních. Chtěla jsem rodit v Bohnicích, ale nebylo místo takže sme museli přejet na Obilnak. Prostředí na porod pěkný i příjemný personál, ale poporodni nic moc. Nadstandard bez šance, v pokoji jsem byla s jistou spoluobcankou, smrad :poblion:
Nevyspala jsem se celou dobu co jsem tam byla, pořád někdo chodil, ale taky to asi bylo tím, že jsem byla ve stresu abych se vzbudila když malá začne brečet. Sestřičky vcelku prijemy, snažili se pomoc s kojenim, ale každá říkala něco jinýho, takže jsem z toho měla totální chaos, pak pomohla laktacni.

Ségra rodila půl roku po mě v Bohunicich, měla nadstandard ale úplně pidi pokoj se sloupem uprostřed, takže když přišlo víc lidí tak sme se tam stejně ani moc nevesli. Byli tam docela neprijemni.

Takže mezi těma dvěma je to asi prašť jak uhoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.11.19 13:50

To je hloupost. Rodila jsem na Obilňáku 2012, 2014 a teď v listopadu 2019. Doporučuji. Rodila bych tam znovu. Na pokoji jsem byla vždy tak ve dvou až třech. Podle toho, kdo kdy šel domů a kdy rodil. Samozřejmě jsme měli všichni miminka hned, co to šlo, u sebe. Mohli jsme je dát pohlídat na dětské odd. Když se potřeboval někdo vyspat z vyčerpání, zajít do sprchy apod., tak sestřičky ochotně pohlídaly. Vyspala jsem se dle hluku okolo. Když plakaly ostatní miminka, tak jsem to už moc nevnímala. Pláč dcery jsem ale vždy rozeznala. Pustili nás po 72 hodinách od porodu. Takže jsem se ani nestihla pořádně vzpamatovat a byli jsme doma. Ale, i přesto, že jsem doma s mimčem se nevyspím ani tak. S tím se přece musí počítat. Strava ušla. Nejsem žádná vybíravka. Jen malé nepatrné mínus, že jsem musela mít vlastní toaletní papír. Ale co už, dovolit si ho ještě pořád můžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.11.19 13:53

Jinak teď naposledy jsem měla na pokoji taky romskou spoluobčanku a taky se tam druhý den nakvartýrovala její rodina. Důrazně jsem je upozornila, že pro návštěvy je tam návštěvní místnost, aby nerušili ostatní. Sice s komentářem, ale odpochodovali všichni pryč a příště už čekali a na pokoj nešli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6345
13.11.19 13:55

Rodila jsem u Miloušů před 4 lety. Zrovna se tam novorozenecký a šestinedělí reknstruovalo, takže jsme byly na provizorních pidi pokojích po 3-4 rodičkách. Všechny jsme měly děti u sebe. Všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
13.11.19 19:51

Před třemi týdny jsem rodila na obilnaku, samozřejmě miminka jsme měly všechny u sebe :) na pokoji jsme byly tři. Byla jsem tam moc spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat