Porodnice Č. Budějovice vs Č. Krumlov

148
24.2.16 15:50

Porodnice Č. Budějovice vs Č. Krumlov

Ahoj maminky, chtěla bych vás poprosit o sdílení vašich zážitků a zkušeností s porodnicemi ČB a ČK. Stále se nemohu rozhodnout, ve které rodit. Chtěla bych v ČB, je to lepší nemocnice, ale děsí mě různé příběhy, hlavně o přístupu sester. O ČK jsem nic špatného zatím neslyšela, ale je to přeci jen dál od neonatologie, kdyby něco… I co se týká tatínků, jestli mohli být opravdu celou dobu s vámi nebo je v některé fázi u vás nenechali… Rodily jste teď někdy v některé z těchto dvou porodnic? Prosím jen o aktuální zážitky, protože vše se mění. Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1372
24.2.16 17:18

Ja byla v CB. Nedoporucuju.. Byla jsem prvorodicka, dali me na pokoj a nic vic se nedelo, zadna kontrola, zadny utz, zadny ozvy. Poste me tam nechali lezet. Byla jsem prijata nekdy o pulnoci. V pul 6 rano uz to na me bylo moc a poad nikdo nesel, tak jsem se vyhrabala z postele a zasla na sesternu, ale zrejme jsem ji rusila, poslala me zpatky, ze ranni smena zamnou prijde. Tak jsem z poslednich sil znova sla na pokoj, a hned zas zpatky. Pak me teda zavedla na porodni sal ale cestou mi praskla na chodbe voda, sotva jsem sla a sestra me tlacila do zad at jdu rychlejc, ze jinak porodim na chodbe. Des… Na porodnim jsem lehla a uz jsem byla kompletne otevrena a mala byla na 2 zatlaceni venku, tak rychle to pak slo. Absolutne jsem nechapala tamni pristup, zvlast u prvorodicky, odrodila bych to asi i sama a ve vetsi pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
24.2.16 17:48

Ja byla v Krumlove a za me super. Komplet personal na jednicku od doktoru po uklizecky! Jedine co bych vytkla bylo jidlo :mrgreen: mela jsem akutniho cisre a tam pritel na sal nemohl, kdyby byl planovany tak by to nebyl problem.
Sestricka na pooperacnim parada hrozne empaticka. V pondeli po obede jsem mela cisare a v patek rano sla domu. Mela jsem nadstandardní pokoj 500kc za noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
24.2.16 18:36

Já jsem v září rodila v ČB a i když zážitky s personálem nebyly nic moc, rodila bych tam zase. Neumím si představit, že by se něco stalo a museli miminko z Krumlova převážet. Nová porodnice je prý hezká, mě o pár měsíců minula. Na personál by myslím platilo být asertivní. Což nebyl bohužel můj případ :? K porodu si můžeš vzít s sebou koho chceš, může tam s tebou být celou dobu. Nějaký den v týdnu (myslím úterý) býval „den otevřených dveří“, zavolej si tam a zajdi se podívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
24.2.16 18:59

Rodila jsem v obou a za mě budějce neee. Neonatologie je super, ale tam se dostane až když se něco děje. Ja tam porodila dceru s VVV srdce kterou tamní doktorka po porodu nepoznala, přišli na to až při propoštění když šla na kontrolu doktorka po dovolené :roll: a porod přesně jako @yasmine5 nic nic, jinýma slovama nevotravuj furt a pak bum prásk a dojdi si na porodní sál sama, z jiné budovi, tenkrát tou spojovačkou :roll: což je tedy dnes snad už minulost
Druhý porod v ČK a luxus, manžel tam mohl být od začátku se mnou a že porod byl dost děsnej, malá nedorotovala, já trpěla jak pes, ale přístup skvělej.

Takže za mě, pokud budeš mít těhotenství a miminko v pohodě a donosíš ho do 38tt tak klidně Krumlov, oni tam taky mají inkubátory apod. věci. Hned se vším neodesílají do Budějc. A dnes už se fakt málo vyskytnou vady které by neodhalili v těhu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
24.2.16 19:44

@majka 4 mám ten stejný názor aby byl nutný převoz do ČB to by už muselo být, oni mají také zajištění při případných problémech. To by do čb museli jezdit maminky z JH, prachatic a já nevím kde všude jsou porodnice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688
24.2.16 19:54

Ahoj, ja rodila v Cb uz v novém a za mne v pohodě..jako prvorodička jsem tam šla s těma nejhoršíma představama a nakonec v pohodě..porod víceméně s mladou PA a sestrou, obě milé a v poho, doktorka chodila občas na kontrolu..na šestinedělí jsem se bála, rodila jsem přes svátky, takže snížený stav personálu a taky jsem neměla problém..Ale já se ptala..měla jsem po porodu hned migrénu a sestra se přišla několikrát zeptat zda jsem ok..Jinak dětské, tam za mne super noční směna, denní nevím, ale když jsem řešila kojeni, tak poradily a i mi pak domluvily rehab. sestru pro prcka…Jediný co mi vadilo, tak že se nedozvíš nic sama a nebo ti to říkají, když jsi po porodu a nevnímáš..např. kdy chodí vizita atp. To jsem se dozvěděla od druhé maminky na pokoji. Jinak s Krumlovem zkušenost nemám, ale špatné recenze jsem neslyšela. Mně ale odradilo, že by to měla daleko rodina a ta neonatologie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
26.2.16 13:19

@Martinik v nemocnici sice řeknou, že otec může být u tebe pořád, ale kamarádce se stalo, že jí tatínka zavolali až k samotnému porodu. Před tím, na „hekárně“ s ní nebyl, a ani po porodu. Prostě ho zavolali jen na sál a po porodu zas vyhnali na chodbu. Ale ocenila by jeho přítomnost hlavně i před a po). Takže se radši ptám na reálné zkušenosti maminek, než tam volat.
Co se personálu týče, slyšela jsem špatné recenze právě na ty na šestinedělí a dětské… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
26.2.16 14:18

@Kika118 stejně to měla i známá v ČB právě. Na „hekárně“ sama a než šla na „křeslo“ rodit, tak dostala svolení chlapa zavolat.

Mě v ČK sestřička říkala, že to nechá na mě, ale ona by přítele poslala domů, že to bude na dlouho. Po prasknutí vody mi kontrakce přestali, takže jsem usoudila, že aby tam vedle mě seděl v jednu ráno, když se nic neděje je opravdu zbytečné.

Pak ráno, když se kontrakce znovu pořádně rozjeli a já byla poslaná na porodní sál, jsem zavolala, jen PA jsem řekla, že už mu tedy zavolám, ta řekla že samozřejmě a přítel za chvilku přijel a byl se mnou až do císaře a když mě vezli na pooperační pokoj po operaci tak už tam na mě čekal i s fotkou malé, už si jí mezi tím choval atd… hned jak jí vyndali tak mu jí dávali chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688
26.2.16 14:54

@Kika118 ahoj, mne tam manžela nechali..nebyl akorát u prvotního vyšetření po příjezdu a přípravy..pak tam byl celou dobu a po porodu tam s nama byl 2h bez problémů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
26.2.16 18:58

@Kika118 já si myslím, že i tím, že je to tam teď nové, tak jsou lepší možnosti, kamarádka rodila před měsícem a měla teda s sebou ségru, ne chlapa, ale byla tam s ní celou dobu. Na tu prohlídku bych být tebou stejně šla, aspoň si to tam prohlídneš a vyptáš se na všechno, co tě napadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama