Porodnice HK, Pardubice nebo Jičín?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aneeeeet
Stálice 70 příspěvků 15.12.18 10:33
Porodnice HK, Pardubice nebo Jičín?

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s porodnicí v HK, Pardubicích nebo Jičíně? Kterou ne/doporučujete? :)

Nejnovější zkušenosti z porodnice Hradec Králové

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKaci89
Kecalka 311 příspěvků 15.12.18 10:39

Ja rodila v pardubicich,kdyz prijedes,odrodis a kdes za 3dny domu tak ok.ale ja rodila predcasne takze jsem tam byla dlouho ale spis jsem mela problem na oddeleni,kde byl syn v inkubatoru.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 15.12.18 11:05

Já rodila v HK před půl rokem a vše v pohodě je to teda velká porodnice takže to tam taky je jak na běžícím páse. Přijeli jsme a měli stop stav a posílali na Pardubice nicméně my už bychom to nestihli :mrgreen: za třičtvrtě hodiny byla malá na světě,na oddělení jsem taky neměla problém ikdyž malá první dva dny měla úbytek docela dost ale pak v noci se to zlepšilo šli jsme 3 den domů dětské se snažili pomoct,poradit za mě super ;) :palec:

Janli
Kelišová 6878 příspěvků 15.12.18 11:22

Rodila jsem předčasně v Pardubicích. Já jsem tam byla vcelku spokojená, ale s normálním porodem bych tam nešla. Před tím jsem rodila v Litomyšli a v Ústí nad Orlicí a musím říct, že komorní prostředí menší porodnice mi vyhovovalo víc. Pardubice jsou tak trochu fabrika na děti, Hradec je to samý.

lachtanice86
Kelišová 6936 příspěvků 15.12.18 12:30

Rodila jsem v HK před 18dny. Neměla jsem problém s personálem ani přístupem. Šla jsem v pondělí už na preindukci a domů jsme šly až v sobotu. Mela jsem komplikace a byla jsem ráda za jejich přístup.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9295 příspěvků 15.12.18 12:55

Záleží co očekáváš a zda máš nějaká přání atp. HK je „továrna na děti“ pokud nemáš nedonošence nebo vicerčata, prostě to tam jede šup šup. Pardubice o něco lepší, ale zase je tam lepší péče o nedonošence. Z těhle tří bych volila Jičín - i když já to mám kousek a dobrovolně tam rodit nepůjdu, ale já mám problém celkově s nemocnicí v Jičíně :)

aneeeeet
Stálice 70 příspěvků 15.12.18 17:00

@Kristyna.Vechto­va Čekám první mimčo, tak vůbec nevím, kterou porodnici zvolit, abych byla spokojená s personálem a přístupem. Navíc mám trošku strach, aby mě nenutili rodit v leže…

Janli
Kelišová 6878 příspěvků 15.12.18 17:03
@aneeeeet píše:
@Kristyna.Vechto­va Čekám první mimčo, tak vůbec nevím, kterou porodnici zvolit, abych byla spokojená s personálem a přístupem. Navíc mám trošku strach, aby mě nenutili rodit v leže…

Prosím tě, zapomeň na všechny ty řeči o porodech vleže. Rodila jsem 3× a byla to pro mě ta nejpřirozenější poloha. Fakt si nedovedu představit rodit jinak.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9295 příspěvků 15.12.18 17:34

@aneeeeet noo pokud si to neprosadíš Ty, tak vleže budeš rodit ve všech třech porodnicích co jsi tu napsala, pouze pokud přijdeš s porodním plánem a budeš si na tom trvat budeš moct rodit jinak, ale věř že jakmile tam vkročíš s papírem budeš automaticky „problémová“ a jako prvorodičku Tě stejně budou chtít „natlačit“ do porodu podle nich :)

@Janli noo vidíš já rodila na levém boku a naopak si naprosto neumím představit rodit na zádech vleže ;) takže toto bych nechala na zakladatelce, kamarádka zase rodila na porodní stoličce tudíž téměř vsedě - vleže by chudák byla šitá až na zádech. Proto by měla být volba polohy na rodičce automaticky :)

0___Lenka___0
Stálice 71 příspěvků 15.12.18 20:57

Já rodila v HK 2× a pokaždé v pohodě. V obou případech jsem měla štěstí a byla jsem poslední/před­poslední koho vzali a pak stop stav. Všichni byli moc příjemní…až na uklízečku :lol: . Za mě bych tam klidně rodila i potřetí, kdyby se mě to týkalo…

Janli
Kelišová 6878 příspěvků 15.12.18 21:05

Stop stav, to je právě problém Hradce. Ženská tam dojede s kontakcema a pošlou ji pryč. V Pardubicích zase stop stav neexistuje, takže tam jsou pak maminy na pokojích po čtyřech, stojí frontu na koupelnu a šlapou si po hlavě. Zažila jsem to tam vloni. Byla jsem tam měsíc a byla jsem ráda, že mě z šestinedělí přeložili na gyngu. Takže pokud jet do Hradce tak ne na poslední chvíli. Vloni jedna maminka porodila v autě.

0___Lenka___0
Stálice 71 příspěvků 16.12.18 08:04

@Janli Hradec má opravdu často plno. Ale když tam přijedete, vždy vás musí vyšetřit a pokud zjistí problém nebo že už byste to jinam nestihla, tak vás nechají tam. Takhle jsem tam byla ubytovaná na porodním sále. Záleží hlavně na tom, odkud zakladatelka je a kam to má blízko. Pokud bych byla z Hradce, prvorodička a začala rodit, určitě bych nejela do Jíčína, který je daleko, cesta věčně ucpaná…i když by byl Jíčín sebelepší.

Tutulik89
Nováček 4 příspěvky 18.12.18 20:53
@aneeeeet píše:
Ahoj holky, máte některá zkušenosti s porodnicí v HK, Pardubicích nebo Jičíně? Kterou ne/doporučujete? :)

Ahoj, před dvema mesici jsem rodila v Pardubicke porodnici. Pres komplikace si nemuzu vynachvalit profesionalni pristup všech zaměstnanců. Bohuzel porod byl ukoncen sekci. Na Jip se o nas starali dobre. Druhy den me prevezli na oddeleni sestinedeli a tez uplne v pohode sestricky, se vsim pomohli a poradili. Novorozenecke oddeleni kde lezela mala bylo dobre, vyhradu mam jen na jednu smenu (dve mladé mury cerstve po skole), byla naprosto priserna - bez empatie, agresivní, zly, buzerovali a vubec nepomahali. Byla sem rada, ze sem po pěti dnech odesla domu…

Iloveyoga
Nováček 5 příspěvků 26.12.18 11:05

Ahoj, taky jsem se rozmyslela mezi HK a Pu, ale nakonec jsem skoncila v Chrudimi a musim rict, ze jsem nadsena. Porod probehl v pohode, vicemene tak, jak jsem si prala, tj. co nejprirozeneji, 2 hod. bonding, okamzite prisani, nekoupani miminka, bez nastrihu a bez podavani hormonu k urychleni porodu atd.. Ikdyz proste z nekterych zabehlych veci neslevili- napr. nutnost napichnuti kanyly nebo z meho pohledu tendence k uspechani odchodu placenty. Ale co me opravdu nadchlo bylo oddeleni sestinedeli. Vubec zadny natlat, 100% soukromi a pohoda, zadne vazeni kvuli kojeni, zadny stres. S miminkem jsem mohla spat v jedne posteli a vse si delat vicemene dle sveho. Jsem presvedcena, ze diky tomu se mi okamzite rozjela laktace a z porodnice jsem odchazela spolu s miminkem uuuuuuplne spokojena a stastna. Takze pokud budu rodit nekdy znovu, tak urcite znovu tady. Fakt doporucuju alespon zvazit tuto moznost.

aneeeeet
Stálice 70 příspěvků 26.12.18 22:12

@Iloveyoga Jee moc děkuji,něco podobného jsem potřebovala slyšet. Ještě mám čas na rozmyšlenou :) Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >