Porodnice Hořovice a Rakovník

1386
14.5.17 15:52

Porodnice Hořovice a Rakovník.

Ahoj holky, nemůžu se rozhodnout kterou :) jakou máte zkušenost? Klidně i od kamarádek a známých. Moc děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Šárka 1990
14.5.17 16:01

Tak já rodila v Hořovicích a super! Hlavně se mi líbilo ze mas vše v pokoji a nemusíš na sprchu nebo záchod někam lítat… Porodní sal je opravdu super a hlavně tam s tebou muze někdo být celou dobu. Ja narazila na super personál, ale když jsem skucela bolesti tak mi odpověď PA: Porod bolí, to jste snad věděla docela rozsekala :lol: Ale teď uz se tomu směju, mela pravdu :) jinak i super doktoři, bohužel sem mela komplikace a tak sem skončila s akutní sekcí ale i na JIP super sestřičky! Mohla sem požádat o cokoliv a úsměvem mi vyhověli… Dokonce mě i na tajnačku odvezli za malou se podívat… Takže za mě doporucuju :palec: Jediná nevýhoda je, ze se tam můžeš setkat se Stopstavem

• Citovat
  • Upravit
8691
14.5.17 16:01

@Lumíkovec já rodila 3× v Hořovicích a byla jsem víceméně spokojená, Rakovník už mám dál a v podstatě jsem se o tamní porodnici dozvěděla až před třetím porodem. Teoreticky kdyby bylo v Hořovicích plno a stop stav, jela bych na Příbram nebo Rakovník. Moje sestra rodila také v Hořovicích, ale má dvě kámošky, které si Rakovník moc chválily, žádný nával, hodně individuální přístup, milý personál…ale záleží, co konkrétně tě zajímá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1386
14.5.17 17:25

Moc dekuju :kytka:
@lucillee me jde hlavne o přístup přímo při porodu, jestli se na Vás nespechalo, něco Vám nenutili… Taky jak jste se tam citily? A co pak na šestinedělí. Jaký byl
přístup :)
Líbí se mi právě ten Rakovnik podle recenzí, ale neznám nikoho, kdo by tam rodil. Do Hořovic od nás z okolí holky jezdí, tak jich pár znám a většinou byly spokojene :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
14.5.17 22:08

@Lumíkovec tak ono je to všude bohužel o lidech, prostě každá sebelepší porodnice má občas lékaře nebo PA, kteří prostě dobří nejsou…co se týče komfortu při porodu, Hořovice jsou super, jakmile je nález k porodu, jde se do vlastního porodního pokoje, jsou tam 3 různé, mají vybavení jako vanu, žebřiny, míče, žíněnky, porodní stoličku…personál se chová uctivě, představí se, vysvětluje úkony, lze mít vlastní porodní plán, ale vyloženě alternativám až tak nakloněni nejsou…rodila jsem tam třikrát, první porod byl celkem dlouhý, nikdo na mě nespěchal, na porodním boxu jsem byla přes 10 hodin, byla jsem informována co se děje, ale ke konci se mnou nikdo až tolik nediskutoval, úplnou volbu polohy na tlačení jsem též neměla, ale jako prvorodička jsem si nechala radit a neřešila to, nakonec jsem porodila s maličkým nástřihem a bez poranění zdravého syna, povedlo se mi dostat na nadstandard a můj pocit byl naprosto super. Druhý porod byl rychlý, rodila jsem ani ne hodinu po přijezdu do porodnice, směna hodně nepříjemná, starší nepříjemná PA mi pořád něco vnucovala, nerespektovala o co jsem ji žádala, rodila jsem i přes svůj odpor v úplném lehu, odmítla mi zvednout křeslo pod hlavou, ale byla to hrozná rychlovka, potrhala jsem se, dr. mě nastřihla mimo kontrakci a šití bylo peklo, dlouho jsem na porod který mohl být rychlý a pohodový vzpomínala s hořkostí, že jsem si připadala v některých chvílích jak kus hadru. :( :,( Podruhé jsem nadstandard neměla, bylo plno, měla jsem provizorní místo v pokoji na chodbě, u postele nebyla ani zásuvka…dr. mě blbě sešila, takže jsem se docela dlouho srovnávala s tím vším. Nicméně po roce a půl jsem rodila třetí dítko a nějak jsem neměla čas ani energii objíždět porodnice, rozhodla jsem se znovu pro Hořovice, které znám, jela jsem na dvakrát, poprvé jsem dojela s pravidelnými kontrakcemi po 4min, a s hrůzou zjistila, že je tam ta samá směna jako u druhého porodu, udělalo se mi zle, kontrakce začaly padat a porod se zastavil…přijali mě okolo půlnoci na lůžkové, byla jsem v docela špatném psychickém stavu, smutná a zklamaná…ráno jsem požádala o propuštění. Udělali jsme si hezký den s manželem, super večeři a brzy ráno mi doma praskla voda a jeli jsme. Tentokrát jsem měla štěstí, PA byla báječná a dr. také, měla jsem skutečný pocit, že je to týmová práce, moc mi pomohly a můj třetí porod byl krásný. Měla jsem opět potom nadstandard.

Jinak za mě šestinedělí v Hořovicích nelze nic moc vytknout, co je podle mě super je to, že např. oproti příbrami nosí jídlo na pokoj, každý pokoj má svou sprchu a WC, vše je krásné, nové, útulné. Každý pokoj má svou ledničku, je k dispozici kojící polštář…stále se tu zapisují váhy miminka před a po kojení, ale nikdo nenutí budit dítě, určitě se přístup liší zda jde o prvorodičku nebo vícerodičku, já jsem si nenechala kecat do ničeho, všichni byli nesmírně milí. Vizity chodí v počtu dvou-lékař a sestra, pokud jsem zrovna kojila nebo byla ve sprše, přišli za chvíli, fakt jsem se tam vždy cítila dobře, samozřejmě v rámci možností, pořád je to špitál s nějakým nutným řádem, ten tam být prostě musí. S jídlem jsem neměla problém, výběr ze dvou variant, není to nic extra, ale já tam vždy jedla jak protržená cokoli :lol: :lol: po každém porodu jsem měla hlad jak vlk. Pořád někdo chodí do pokoje-vizita´jedna, druhá, úklid, prádlo, jídlo…občas údržbář…ale všichni do jednoho byli milý i když mě někdy rušili a odpočítávala jsem asi jako každá hodiny do odchodu domů. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KHr
668
17.5.17 08:14

Stejny problem

Ahoj, resim uplne stejne dilema, chystam se jet do obou podivat, zatim pocitove vede Rakovnik, ale uvidim az jak na me zapusobi prostredi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1386
17.5.17 09:23

@KHr u me take, ale v tech Horovicich zase rodila pulka rodiny, takze mam pocity a dojmy z prvni ruky :) do Rakovnika se musi registrovat… ja vůbec nevim, jsem bezradna :lol:
@lucillee moc dekuju za zkusenost! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama