Porodnice Jihlava a císařský řez

25
21.4.16 11:57

Porodnice Jihlava a císařský řez

Zdravím všechny, ráda bych se zeptala, je zde nějaká maminka, která má zkušenosti s porodem v Jihlavě, hlavně, zdali jsou naklonění cs, anebo tlačí za každou cenu do spontánního porodu? Prosím jen o příspěvky k tématu, nikoliv, že si to mám rozmyslet, že vaginální porod je lepší, informací o obojím mám dost a jsem rozhodnutá s ohledem na dítě i sebe. Čekám první a nejspíš i poslední, blížím se čtyřicítce a doporučení od odborného lékaře mám, kardiologa, jen mne zajímá, zda jej pak porodník automaticky respektuje či se děje ještě nějaké rozhodování. Hlavně tedy, jak je tomu konkrétně v té Jihlavě…děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
91
9.1.17 12:57

Také by mě zajímala osobní zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
9.1.17 13:09

Místní primář se nechal slyšet, že s císařem „na přání“ tam problém nemají. Doporučovala bych v tomto jednat ale přímo s ním. Část lékařů je přece jen nakloněna spíše vaginálnímu porodu. Já mám za sebou v Jihlavě císaře dva, ani jeden teda nebyl plánovaný. První vyplynul z průběhu porodu, o druhého císaře jsem v průběhu porodu požádala já. Problém s tím nebyl.

• Citovat
  • Nahlásit
91
9.1.17 13:22

@Tunrida já budu mít v létě plánovaný císař. Je sice ještě čas, ale už teď se dívám na porodnice. Proběhlo vše v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
9.1.17 13:37
@Zadelinka píše:
@Tunrida já budu mít v létě plánovaný císař. Je sice ještě čas, ale už teď se dívám na porodnice. Proběhlo vše v pořádku?

V rámci možností bylo všechno v pořádku. Jediná komplikace byla ta, že po první jizvě jsem měla srůsty, tak trvalo dlouho, než se prořezali k malému. Jinak ale všechno v pohodě. Já si na Jihlavu nijak stěžovat nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
91
9.1.17 13:58

Já už jsem po dvou císařských. Ale teď jsem se přestěhovala na Vysočinu. O Jihlavě kolují různé zvěsti, ale podle vybavenosti je ale nejlepší a nejmodernější. Nové město na mě působí jako stará nemoderni porodnice. Třebíč jsem zatím moc nezkoumala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
9.1.17 14:02

Tak to já nevím, co jsi slyšela za zvěsti na Jihlavu :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
91
9.1.17 14:19

Neochotny personál, nepříjemné sestry u miminek. Prý se ani moc nevenuji kojení…
Co se mi ale líbí že pouští tatínky k plánované sekci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
9.1.17 14:34
@Zadelinka píše:
Neochotny personál, nepříjemné sestry u miminek. Prý se ani moc nevenuji kojení…
Co se mi ale líbí že pouští tatínky k plánované sekci

Kojení se věnují, když je problém. Když ne, nechají tě být. Zažila jsem tam obojí. Co se týče personálu, tak jsem tam narazila na jednu sestru, která mi nesedla. Ale spíš než nepříjemná, bych řekla, že mě v situaci moc nepodpořila. Ale ono když už se najde někdo, kdo ti vyloženě nesedí, tak během toho pobytu ho tam potkáš stejně max. tak dvakrát, jinak se to tam hodně střídá.

• Citovat
  • Nahlásit
91
9.1.17 14:58

@Tunrida a tebe operovali v celkové nebo ve spinalni anestezii? Omlouvám se za takové dotazy, čeká mě sice třetí sekce ale jsem z toho nervózní jak prvorodička

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.1.17 15:46

Osobní zkušenost nemám, ale moje dvě kamarádky rodily v Jihlavě. Jedna 2015 - vše bez problémů, přirozený porod, nestěžovala si nic, byla tam o chvíli déle, protože malý moc zhubl a musela čekat až nabere, druhá kamarádka katastrofa, tři dny ji vyvolávali přirozený porad, po celém dni stráveném na porodním sále, protože stále chtěli, aby dítě šlo přirozenou cestou, 4. den - výsledek = zkažená plodová voda, sama si musela říct, že se jí nezdá vše v pořádku, okamžitě ji vzali na sál, porod císařským řezem, malého vytáhli za pět 12, ale nakonec vše dopadlo v pořádku a malý je zdravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
9.1.17 17:42

@miamiamia :nevim: to je mi líto. Moje sekce bude plánovaná tak snad proběhne v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
9.1.17 19:47
@Zadelinka píše:
@Tunrida a tebe operovali v celkové nebo ve spinalni anestezii? Omlouvám se za takové dotazy, čeká mě sice třetí sekce ale jsem z toho nervózní jak prvorodička

Já měla oba v celkové.

• Citovat
  • Nahlásit
189
23.1.17 17:42

@Tunrida Zdravím, snad nevadí, že se připojím k diskusi. Vidím, že máš za sebou dva císařské řezy v celkové narkóze. Mě teď čeká v jihlavské porodnici to samé. Chtěla bych se zeptat, jak je to s přítomností partnera u zákroku, když budu v celkové narkóze? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
23.1.17 17:42

@Tunrida Zdravím, snad nevadí, že se připojím k diskusi. Vidím, že máš za sebou dva císařské řezy v celkové narkóze. Mě teď čeká v jihlavské porodnici to samé. Chtěla bych se zeptat, jak je to s přítomností partnera u zákroku, když budu v celkové narkóze? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat