Porodnice Kladno 2022

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.1.22 17:31

Porodnice Kladno 2022

Dobrý den/ ahoj. Začátkem února 2022 se chystám rodit v porodnici v Kladně. Zatím stále docházím ke svému gynekologovi, tašku do porodnice tak nějak nachystanou mám. Mohla by jste mi prosím některá rodička z Kladna poradit ještě s výbavou? Jsem prvorodička a řídím se jejich instrukcí na webu, ale ještě mě zajímá toto:
1. Rodím ve svém oblečení, nebo dostanu nemocniční košilku?
2. V instrukcích píšou i oblečení na miminko, znám porodnice, kde byly miminka v erárním oblečení, nevíte jak je to zde, nějak se mi to nezdá…?
3. Opravdu poskytnou „pouze“ 7 plen na den? Mám zabaleny i své, ale nevím kolik toho brát. I když to je asi to nejmenší, to by tatínek dovezl.
Díky moc za Vaše rady a zkušenosti ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
4.1.22 22:11

Ahoj, je to tedy už rok stará zkušenost, nakonec ukončená císařem, ale:

1. Dokud jsme se nerozhodli kvůli nepostupujícímu porodu pro císaře, byla jsem ve své noční košili a myslím, že kdyby přišlo na porod, nechají mě v ní v klidu odrodit. Nicméně pak jsem stejně nosila eráry, neboť jsem jich mohla použít kolik bylo denně potřeba a šly normálně do nemocniční prádelny :D… Je to tam vcelku běžné y většina maminek je nosí :D
  1. Oblečení na miminko je podobná písnička, můžeš použít erární, nebo vlastní, měla jsem prcka dlouho na novorozeneckém, protože můjstav nic moc, takže z vlastního jsem použila minimum, spíš jen na cestu domů.
  1. Ano s plenami je to pravda, ale víceméně mi to vystačilo, měla jsem tuhle informaci od kamarádky, takže jsem si připočetla na každý den raději dvě navíc, takže jsem brala asi 8 plenek.

Doporučím vzít si vlhčené ubrousky, ty nejsou k dispozici (pouze nějaké reklamní v balíčku), naopak poporodních vložek je všude mraky..

Jinak já tam byla moc spokojená. Když jsme odcházeli, pomohli mi dát mrňouse do sedačky, protože ač jsem to doma studovala horem dolem, když jsem měla upoutat ten uzlíček, nevěděla jsem co s tím :D Rodila jsem tedy vloni v lednu, kdy byly návštěvy úplně zakázané, jen vždy manžel donesl věci a dal je sestře ve dveřích, ale musím říct, že s ničím nebyl problém :)

Kdyby Vás ještě něco zajímalo, tak se ptejte :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 08:46

@eli.pionyr Úžasný, díky moc za odpověď ❤️ nějak se mi to začalo blížit a já jsem ze všeho vyjukaná a nevím co brát a co zařizovat abych byla v klidu aspoň trošku a pak se nestresovala, že něco nemám 🤦🏼‍♀️ 😀 já dlouho nevěděla kde rodit, do Kladna to mám 10km, ale neznám to tam příliš v nemocnici, pak jsem tam byla dvakrát v porodnici s nějakou obtíží a musím říct, že přístup sester a doktora byl asi nejlepší jaký jsem z nemocnic zažila, tak jsem se rozhodla pro Kladno, doufám, že to s porodem bude podobný. Vlhčený ubrousky mám na sebe i na miminko, i když zadnice
a spol. umytá pod vodou je pro mě top.😀 Ještě se zeptám na pokoji, měla jste nějaké soukromí, nebo jsou pokoje po 4 a zrovna bylo narváno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.1.22 21:00

Pokoje jsou po třech a záleží prostě jak je narváno. Nadstandart nejde zamluvit, buď je nebo není volný. Tím, že jsem byla po CS moc na výběr jsem neměla. A bylo mi to i upřímně jedno, byla jsem ráda, že jsem ráda :D… Byla jsem na pokoji, který je přímo u sesterny a dávají tam císaře, aby je měli nejblíž :D… Zpětně bych ani na nadstandart nešla, bylo fajn mít vedle sebe další maminku, navíc v mém případě už zkušenou, byla tam se třetím :D Když přišel problém s kojením a já to neustála a brečela tam jak malá holka, podržela mě :D
Jinak personál je tam super… Byla jsem tam dvakrát už před porodem kvůli tlaku a vždy super péče…Protože jsem měla problém s tlakem a velký odhad miminka, po termínu se začalo vyvolávat a protože všechny metody selhaly, tak jsem po dvou dnech všeho možného souhlasila se sekcí. Za ty dva dny mě viděl snad každý, kdo na porodnici a gynekologii pracuje :D a všichni byli úžasní ;)

Jen pozor, je tam jedna sestřička z novorozeneckého, taková co se s tím noc nemaže (vyšší, krátké vlasy, brýle :D), ale díky ní jsem nevzdala kojení a kojím do teď :D tam mi přišlo, že byla zlá, ale zpětně ji děkuju za to jak se o nás starala :D blbý, je že po porodu s hormonální vichřicí v těle to jde blbě ustát :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 10:00

😀 tak to abych ty sestricce rovnou zacala rikat mami, to je podobnej pripad 😀 🤦🏼‍♀️ ale ne, dekuju za upozorneni, uplne chapu, ze je to pak blazinec, on uz je to s hormonama blazinec ted. Nastesti uz mi muj gynekolog oznamil, ze uz sestupuje hlavicka a ze uz zalezi spis na pocasi a moji fyzicky aktivite…takze me prevelel na dalsi peci do porodnice, tak to tam jeste obhlidnu a zjistim co a jak trochu 👍 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat