Porodnice Liberec - předporodní kontroly a monitorování ozev

8780
30.1.20 08:16

Porodnice Liberec - predporodni kontroly a monitorovani ozev

Ahoj,
mam jen dotaz na devcata, ktera v posledni dobe rodila v Liberci. Ja naposledy rodila v roce 2014, takze je to uz vic nez pet let. Chci se zeptat, jak se zmenily praktiky v porodnicke ambulanci. Pred temi peti lety, i pred osmi, kdyz jsem byla tehotna poprve, jsem uz od toho predani tedy 37tt chodila vzdy na monitory a pak az na kontrolu k lekari. Ultrazvuk mi za cely ten mesic az do terminu delali jen jednou. Tentokrat ale zadny monitory nedelaji a ultrazvuk naopak pokazde. Ted jsem v 38+2 byla na celkove treti kontrole v porodnici a opet monitor nedelali. Zato pri kazde kontrole mimco zkontrolujou ultrazvukem a zmerej mu tepovku. Zmenily se tedy postupy a uz se na monitirovani ozev netrva? Nebo se to dela az pri porodu? Nijak mi to nevadi, pocitove mi prijde vse v poradku, ultrazvuky taky v poradku, mimco prospiva, jen me to prekvapilo, protoze je to docela velka zmena. A vzdycky se doktoru zapomenu zeptat, protoze jsem resila spis jine dotazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2744
30.1.20 08:48

Ja teda dosla planovane jen 37+1 a monitor mi delali az na prijmu. Na monitor se chodilo (PA si je tam volala), ale asi az od 40tt? Jinak jsem byla v rizikove poradne a taky tak - pokazde utz, vetsinou mereni, snad az treti nebo ctvrtou navstevu i vnitrni vysetreni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1986
30.1.20 09:03

Nejsem teda z Liberce, ale jsem ve stejným týdnu. Taky jsem se minule doktorky ptala co monitor a řekla mi, že teď se to dělá až od 40 tydne. Prý novinka od tohoto roku. Když jsem rodila 2017 tak jsem chodila snad od nějakýho 36 týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
30.1.20 11:09

Tak to čtu poprvé a je to super, nemám čas tam docházet na monitory a různě je přetáčet, jak u prvního těhotenství :) snad se to tak dělá už i v Ostravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama