Porodnice likvidují kojení

8531
18.11.20 22:34

Porodnice likvidují kojení

Jsem naštvaná, naprosto.
Kamarádka v porodnici, druhý den po porodu, dneska píše zoufalou zprávu, že malá nepřibírá a sestry hrozí příkrmy.
Když napíšu, ať kojí za požádání a neváží před/po kojení, odepisuje, že „nakojila podle intuice, kdy malá potřebovala, a nezvážila, a vlítly na ni sestry a vynadaly jí, takže tam teď sedí a brečí“, že „malá jí naříká, ale ona nesmí nakrmit, musí dodržovat rozestupy“.
Aneb jak stres, nemocniční prostředí, hormony a nepříjemný personál dokáže dostat do kolen i jinak chytrou, sebevědomou a správnou ženskou…

:poblion: :poblion: :poblion:

Tohle asi ani nepíšu k diskuzi, ale pokud jste těhotné a CHCETE KOJIT, porodnice vám nepomůže. Naopak, vaše kojení vám zlikviduje. Jestli se nechcete nechat, tak:

Bod 1) kojte na požádání, i po půlhodině, nedodržujte žádné povinné rozestupy
Bod 2) nevažte před/po kojení. Jakmile miminko hlady zakňourá, nevážit, nepřebalovat, PRSO HNED. (to přebalování vychytáte později, podle miminka, jak to bude potřebovat)
Bod 3) mějte miminko co nejvíce u sebe, klidně v posteli. Když se vám podaří kojit vleže a ono po kojení usne, nechte ho spát (odříhnutí není povinné a opět, časem vychytáte, jestli ho zrovna vaše miminko potřebuje nebo ne).
Bod 4) zkontrolujte, jestli miminko saje správně a efektivně. Nejlepší cesta je požádat kojící vícematku, pokud s vámi na pokoji taková je.

Držím palce, ať nenarazíte na takové píp pobliony, pozor, je jich hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17688
18.11.20 22:42

Nesmysl, nedá se to takhle paušalizovat. Mám zkušenost naprosto opačnou. Rodila jsem v normální státní porodnici a tam se sestry stavěly na uši, aby se každá rozkojila.

Příspěvek upraven 18.11.20 v 22:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7209
18.11.20 22:42

2× jsem rodila v FN, říká se o ní, že je to fabrika, že se děcka rodí jak na běžícím pásu, ale jsem svéprávná a jsem za své dítě zodpovědná? Jsem.
Odcházela jsem s oběma plně kojenými dětmi.
Si myslím, že to nebude o porodnici, ale o matce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 22:43

U první jsem to měla stejně. Hrozny stres - sestry pořad vážit, vážit, zapisovat. Nakonec stejně dali prikrm. Kojila jsem asi deset dni.

Teď u druhé jsem rodila jinde a rovnou jsem tam řekla, ze ne. Vazili jsme jen ráno. Jinak vůbec. Kojila jsem jak jsem chtěla. A kojim ještě teď. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
152
18.11.20 22:49

Rodila jsem letos v září a mohla jsem si kojit jak jsem chtela. Deti vazili každé rano. Jinak nám pořád chodila sestra se ptát zda nám jde kojeni atd. Já se teda po dnu rozhodla nekojit a odstrikavat. Tak i v tomhle byli ochotni sice nekolikrat se ptali, nabizeli jestli nechci zkusit kloulboucky atd. Že kdybych kdykoli chtěla začít ať si řeknu, že to nějak vymyslime. Takže za mě v porodnici super přístup

Příspěvek upraven 18.11.20 v 22:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17512
18.11.20 22:49

@Lucie_Sx takhle paušalizovat je nejen nesmysl, ale i nebezpečný. Rozdíl je mezi zdravým novorozencem a novorozencem byť jen se žloutenkou. Tam jsou rozestupy mezi kojením víc než nutný. Rodila jsem ve dvou porodnicích, v obou udělaly sestry všechno, aby maminy kojily. Za takový vzbuzování paniky bys zasloužila pár facek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
18.11.20 22:51

Já bych k tomu dodala ještě jeden bod, za mě asi ten nejdůležitější: JSTE DOSPĚLÉ A SVÉPRÁVNÉ a je to VAŠE DÍTĚ. Žádná sestra, doktor, laktační poradkyně… vám nemá právo nadávat za to, jak se o něj staráte, cokoli vám nařizovat nebo zakazovat. Neexistuje žádné „nesmím“ nebo „musím“ udělat XY. Pokud na vás někdo s něčím takovým nastoupí, neostýchejte se ho poslat, kam slunce nesvítí, a starat se o svoje dítě tak, jak vy věříte, že mu prospívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
18.11.20 22:51

No vidíš, já první dítě odkojila, zvládla bych snad i tři. Druhé jsem měla u sebe v posteli, sestry v porodnici mě naprosto podporovaly, já kojila podle potřeby, domů nás pouštěli s hraničním přírůstkem jen proto, že jsem malou každou hodinu budila a nutila a za první týden nepřibrala ani 20 g. To samé druhý týden a mohla jsem se stavět na hlavu. Dodnes si pamatuji ten stres a výčitky. Dostala UM, vyrostla na něm a byly jsme spokojené obě. Ano, kojení je pro dítě to nejlepší, ale poslední dobou se z jeho podpory stal spíš hon na nekojící matky a zdravotnický personál. Každá nastupuje do porodnice s myšlenkou, že určitě nezvládne kojit, protože je to taaak těžké a vystresuje sama sebe ještě před začátkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5037
18.11.20 22:52

@Janli Proc presne by u zloutenky mely byt nutne rozestupy? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
18.11.20 22:58
@robínek píše:
Nesmysl, nedá se to takhle paušalizovat. Mám zkušenost naprosto opačnou. Rodila jsem v normální státní porodnici a tam se sestry stavěly na uši, aby se každá rozkojila.

Mám to stejně, pozdní nástup laktace vlivem stresu. Dítě dehydratované a hypoglykemické, příkrm dostalo na poslední chvíli. A kojení začalo fungovat až po odchodu z porodnice. Naopak bych nechala zavřít všechny fanatičky z kojofašistické ligy.

Příspěvek upraven 18.11.20 v 22:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17512
18.11.20 22:58
@rozand píše:
@Janli Proc presne by u zloutenky mely byt nutne rozestupy? 8o

Dítě se žloutenkou je silně unavený a kojení je velmi energeticky náročný. Ty děti si potřebují odpočinout, strávit mléko a nabrat sílu. Pokud se kojí moc často, tak jsou ještě unavenější, nezvládají pak sát, vypijí málo mléka a usínají. Tím se dostanou do začarovanýho kruhu. Ty děti je často výhodnější dokrmit, protože pak zesílí a kojení zvládnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
18.11.20 23:00

@Lucie_Sx to je blud. Rodila jsem ve FN, že prý fabrika na děti, ale sestry byly k nezaplacení, ve všem, netlacily, pomáhaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17688
18.11.20 23:03
@gulas.medovy píše:
Mám to stejně, pozdní nástup laktace vlivem stresu. Dítě dehydratované a hypoglykemické, příkrm dostalo na poslední chvíli. A kojení začalo fungovat až po odchodu z porodnice. Naopak bych nechala zavřít všechny fanatičky z kojofašistické ligy.Příspěvek upraven 18.11.20 v 22:59

Co máš stejně? Jako zase se tady dělá panika a věda z něčeho, co není. Snad není problém si před porodem zjistit, jak se ta která porodnice staví ke kojení. Já teda nezažila ani žádnou kojofašistickou ligu. Kdo nechtěl kojit, dostal příkrm. Kdo chtěl pomoct s kojením, dostal ji. Vážilo se jen první den prvních pár kojení, pro kontrolu, pak samy sestry řekly, ať to neřešíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
18.11.20 23:07
@robínek píše:
Co máš stejně? Jako zase se tady dělá panika a věda z něčeho, co není. Snad není problém si před porodem zjistit, jak se ta která porodnice staví ke kojení. Já teda nezažila ani žádnou kojofašistickou ligu. Kdo nechtěl kojit, dostal příkrm. Kdo chtěl pomoct s kojením, dostal ji. Vážilo se jen první den prvních pár kojení, pro kontrolu, pak samy sestry řekly, ať to neřešíme.

Stejně opačnou situaci, kdy mi nikdo příkrm necpal násilím. Naopak ho odmítli dát dítěti, které se kvůli tomu malém dostalo do kómatu, vlivem hypoglykemie. Recenze porodnic jsou jedna věc, praxe a osobní zkušenost věc druhá. Moje zkušenost není aktuální, ale stará cca deset let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5249
18.11.20 23:10

Souhlasím, dvakrát jsem nekojila, žádná podpora, v porodnici máte málo mlíka, musíte kojit co tři hodiny, žádný boding, mimino jen v postýlce, dokrm úplně běžný, i přes odmítnutí matek. Teď se mi snažili namluvit že malou(4600g), jak jsem odcházela ať okamžitě koupím UM že to malé nebude stačit :roll:, kojím, ale díky dule ne sestrám v porodnici.
A dítě které má novorozeneckou žloutenku, by se mělo kojit co nejvíc, právě kvůli vyplavení bilirubinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama