Porodnice Motol/Hořovice - nedokážu se rozhodnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nersica
Povídálka 28 příspěvků 03.03.16 11:01
porodnice Motol/Hořovice- nedokážu se rozhodnout

Zdravím, ráda bych poprosila o názor nebo zkušenosti někoho, kdo třeba řešil něco podobného…Jsem v 34.tt a stále se nedokážu rozhodnout pro porodnici - vybírám mezi Motolem (kde jsem registrovaná, vím že je tam kvalitní péče, ale zároveň mám pocit, že to je trochu továrna a mám obavy z neosobního přístupu a z přeplněných kapacit) a Hořovicemi (kde mám naopak z recenzí dojem, že je osobnější přístup, více vyjdou vstříc i přání např. rodit v jiné poloze než na zádech- chtěla bych mít tu možnost, automaticky bonding, neodnášení dítětě, a myslím, že to prostředí by mi celkově bylo příjemnější- jsem hodně velký nervák a stresař). Můj osobní pocit je, že bych raději byla v Hořovicích, ale v případě, že by byl jakýkoliv problém, bych se asi lépe cítila v Motole. Motol mám 10 min autem, Hořovice 45 min autem, takže i z tohoto pohledu by ale asi byl jistější Motol.

Můj dotaz zní, zda je možné se rozhodnout skoro až na poslední chvíli, tj. třeba až v den porodu- prostě jak to budu v té chvíli cítit, pokud nebude nějak moc rychlý porod, nebo jiná komplikace? S tím, že bych chodila do poradny a monitory do Motola, jednou se zajela podívat do Hořovic (doporučují jedno ambulantní vyšetření). Nicméně moje gyn. doktorka mě musí někam předat a tam bych měla docházet na další kontroly, a mě by zajímalo, jestli by to např. v těch Hořovicích nevadilo nebo nepůsobilo blbě, kdybych tam nedocházela do poradny.

Nejnovější zkušenosti z porodnice Hořovice

Reakce:
hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 03.03.16 11:06

V Hořovicích dělají přednášky o porodu, ukážou porodní sály atp, zodpoví dotazy, tuším některá pondělí v měsíci? Na webu mají. Případně ještě je vyhlášená příbramská porodnice s „přírodnějším“ přístupem.

Veru P
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 03.03.16 11:23

@nersica Rozhodnout se asi můžeš kdykoliv jet jinam, ale přijde mi to trochu nefér jednání. V Motole někomu zabíráš místo s registrací a stejně tak ho vlastně můžeš pak zabírat v Hořovicích pro maminky, které se rozhodly od začátku rodit tam (stejně jako já).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.16 11:45

Neodpovim na tvou otazku, ale v Horovicich jsem rodila v zari 2015 a chtela bych ti rict sve pocity. porod byl komplikovany a doktorka i sestra byly naprosto uzasne, takze porodni oddeleni za me na jednicku. Nasledny presun na oddeleni sestinedeli byl horor. Bylo uplne plno (nektere maminky lezely bez deti na gyn. oddeleni, protoze se nevesly) a bohuzel se to odrazelo i na sestrach. Byly neprijemne, odbyly jen to nejnutnejsi, neporadily s nicim…neslo mi kojit, nemely cas aby se mnou zabyvat, tak dali mimcu hned lahvicku. Neprisli za nami, kdyz jsme cokoliv potrebovaly musely jsme za nimi jit my. ( ja 30 stehu a litala jsem kazde dve hodiny pro lahvicku, odstrikat mleko, zase jim to odnest..). Takze porod super, nasledna pece katastrofa

baccata
Kecalka 374 příspěvků 03.03.16 12:06

Ahoj. Já rodila v lednu 2015 v Hořovicích. Mela jsem komplikovaný porod bez plodové vody jsem byla 30 hodin a malý nechtěl sestoupit do porodních cest). Nicméně pece byla úžasná. Mela jsem skvělou porodní asistentkou ( Markéta nevimjakdal), bez které bych asi nakonec prirozene neporodila. Nechávali mi co nejvíce soukromí to šlo. Mela jsem tam jen PA a přítele (doktorka do me jen jednou za dvě hodiny koukla jak se otvírák, resp. neotviram). Byla u mne do doby porodu hlavičky. Pak přišla ihnede dr., ta od rodila a az po tom, co byl malý venku, vesel dětský dr. se sestrickou ošetřit malého. Kvůli tomu jak byl malý dlouho bez vody mi nepřestal hned na břiše ale pečoval o něj doktor. Nicméně malej byl v tu chvíli ok, tak jsem ho mela během chvilky u sebe, tělo na tělo. Ošetřování ho na stolecku s vyhrivanim, který byl u me hlavy, takže byl porad na očích. Se sestinedelim problém nebyl. Všichni byli příjemný a ochotni pomoct. Mela jsem pocit ze dvě hlavni dětské sestry maji mezi sebou nějaký konflikt, protože po každý když se vystřídali a přišli tak jedna na druhou mely řeči, ze mi ten hypermangan pro malého udělala moc silnyslaby ( malého jsem musela koupat v hypermanganu ale to je jiná kapitola). Pokud se něco stane, tak maji nové (od ledna 2015) oddělení neonatologie pro nedonosence. Na špičkové urovni.

sokolova.marticka
Závislačka 2787 příspěvků 03.03.16 12:07

@nersica já přímo nedokážu odpovděď na tvůj dotaz, ale je pravda, že spousta žen třeba chce do motola a je trochu nefér že tam někdo drží místo když ani neví jestli tam chce.

Nicméně v Motole jsem rodila a byla jsem moc spokojená :) ale musím dodat, že je to na situaci. Já jsem rodila v sobotu a měla jsem štěstí, že v tu dobu jsme tam rodili max dvě nebo tři takže hned od začátku jsem byla na porodním sále i s přítelem od začátku, mohli jsme tam být celý den spolu, sestřičky měli klídek, žádnej fofr, všechno proběhlo hladce. Po porodu mě tam nechali na tom sále 3 hodiny odpočinout, nikdo nespěchal.

Kamarádka v Motole rodila o měsíc a půl dřív. Mega fofr, nikdo nestíhal, rodilo hrozně maminek, na sál jí převáželi až na tlačení a seběhlo se to tak, že jí tam omylem nepustili tatínka k porodu.

Prostě je to o štěstí jak to člověk vychytá :) trošku problém jsem pak viděla na tom šestinedělí, kde těch maminek je opravdu hodně tak na tolik maminek je prostě málo sester tak se pak nikdo nemůže divit že to tam berou všechno „hopem“ a nikdo nemůže očekávat že se sestry budou věnovat jen jednomu člověku.

O Hořovicích jsem pouze četla a vzdálenostně to máš asi tak stejně jako já a stejně jsem vybrala Motol, hlavně z toho důvodu větší vybavenosti při komplikacích.

Držím palce při porodu :) ať se Vám ve vybrané porodnici líbí :kytka:

klafina123
Závislačka 2524 příspěvků 03.03.16 12:27

@nersica Rodila jsem v Motole. Přístup na sále si nemůžu vynachválit, než jsem byla z přípravné místnosti převezena na sál, pořád se tam na mě chodila sestřička dívat, povídat si se mnou, ptala se, jestli něco nepotřebuju. Na sále jsem měla problém, že jsem dost krvácela a ještě jsem nebyla otevřená na porod, sestřička u mě celou dobu seděla,Dr.kus ode mě, porod, ač sám o sobě náročnější, byl zpříjemněný přístupem zdravotníků- s touhle partou bych klidně rodila každý rok :) a to jsem se fakt před tím bála..-. Musela jsem po porodu na JIP, tam přístup taky ok. Syn se mi nečekaně narodil s vrozenou vadou, naštěstí na odd sloužil lékař z oboru, který se tímto zabývá, tak šel malý hned na sál. Co se týče mě, díky tomu, že syn byl na dětském a já na porodnici, byla jsem na odd. maminek po císaři, kde nemají děti u sebe, tam bylo jen pár sester příjemných(ale je to už déle, třeba tam už nejsou) a já měla vidinu se rychle uzdravit a jít se nechat přijmout ki malému.
Pro mě tedy byla výhoda ta, že Motol se specializuje na dětské vroz.vady a fakt měl syn hned odpovídající péči, čímž bych při dalším porodu opět volila Motol. Viděla jsem pak na odd. dětském plno maminek, kde jak se říká zítra už mohlo být pozdě-přivezené s miminkem z jiných nemocnic po republice, kdy lékaři zvažovali jiná řešení, která se nepovedla z jakých koliv důvodů a nakonec stejně Motol zvolili.
Já měla za sebou genetické vyš.,ale vše se prokázat nedá a tak jsem čekala na, úplně zdravé miminko, ale osud zamíchal jinak…
Tedy rozhodni se jak chceš, ale měj na paměti, že ležet v nemoci na věky nebudeš a spíš bych já osobně koukala na kvalitu péče o dítě, kdyby se nedej bože vyskytli nějaké pochybnosti.

Run
Generální žvanilka 20665 příspěvků 03.03.16 12:33

Já třeba rodila v Motole úplně sama :mrgreen: Kamarádka tam rodila o dva týdny dříve a taky se ani nevešla na šestinedělí. To dopředu prostě neodhadneš. Já bydlím od Motola na dohled, takže jsem ani nepřemýšlela, že bych šla jinam. A opravdu jsem to ocenila, až když jsem tam jezdila obden, protože mě nechali „přenášet“ dva týdny.

baccata
Kecalka 374 příspěvků 03.03.16 12:43

Já a v Hořovicích nemusí s byt registrovaná. Pokud není plno, celou dobu si na „rodícím“ pokoji, který je ale velmi utulny a prostorný. Navíc pokud ti hrozí akutní sekce nikam te snad myslim neprevazej, ale během chvilky jsou udalne schopny z tohoto rodícího pokoje udělat operační pokoj. Doporucuju osobní prohlidku, hodně ti napoví :mavam:

nersica
Povídálka 28 příspěvků 03.03.16 16:39

Moc děkuju za reakce :)
Nechtěla bych zabírat někomu místo, jen myslím, že tím že v Hořovicích se neregistruje vůbec, tak tam snad o zabírání místa -tím, že jsem se nerozhodla hned, ale až později- nemůže být řeč (výsledek je stejný), a v Motole - když pominu, že podmínky pro registraci jsme měly všechny stejné (a že tam zas takový nával není, že by konkrétní termín byl hned pryč, dalo se přijít ještě v 16.tt a zaregistrovali), předpokládám, že když tam přivezou akutní případ, tak k porodu jinam nepošlou.
Taky vzhledem k mému termínu porodu (polovině dubna) a tomu, že porodnice Motol je do 11. dubna zavřená, tak to stejně může být nakonec úplně jinak…no uvidíme

Veru P
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 03.03.16 20:48

@nersica V 16. týdnu šlo do Motola ještě zaregistrovat? Tos musela mít štěstí, nebo mi lhali? Já tam volala, že mi registrace vychází na 30. prosince a nebudu v Praze. Dřív o den jsem přijít nemohla a den potom prý už bude PLNO, takže smůla…

Váš příspěvek
Reklama