Porodnice Motol/Hořovice - organizačně v době “koronavirové”

5
30.3.20 13:12

Porodnice Motol/Hořovice - organizačně v době “koronavirové”

Zdravím,

je tady prosím nějaká maminka, která má čerstvou zkušenost z porodnice v Motole nebo Hořovicích?

Ráda bych věděla, jak to teď organizačně probíhá. Může s Vámi manžel až před porodní sál (pomoci s taškami), jsou sestřičky ochotné od něj v průběhu pobytu v porodnici něco převzít a předat Vám to (samozřejmě si chci všeho vzít raději víc, ale kdyby náhodou)? Braly jste si s sebou i autosedačku, nebo Vám věci pro miminko mohl manžel donést při vyzvednutí?

A jak to bylo s bondingem a případným oddělením miminka? Na FB Motola se teď objevilo dost komentářů, že všem maminkám separují miminko až na 12 hodin, oni to tam popírají. Původ této informace se mi nepodařilo dopátrat, tak se mi tomu nechce moc věřit.

Trvají na rouškách v průběhu celého porodu a snaží se maminky s dětmi alespoň pouštět brzy domů?

Omlouvám se za vyčerpávajicí dotaz a přeji všem maminkám hlavně zdraví. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

511
30.3.20 13:21

Rodila jsem v Motole před skoro pěti lety. Dítě mi nechaly po porodu jen HODINU (žádné dvě) a směla jsem se na něj DÍVAT, případně natáhnout ruku a pohladit ho. Bylo mi opakovaně nekolika sestrami (nebo kým) zakázáno vzít si ho do ruky. Dítě tu hodinu hystericky prorvalo, nahé jen v cepicce pod nějakou vyhrevnou lampou. Já jsem se na to, blbá, nezkusena a vyčerpaná, koukala.
Manžel tam byl celou dobu, tedy nebyla jsem tam sama, že by mi třeba upadlo, porod ok, apgar 10 10 10. Nechápu dodnes. A to nebyl koronavirus.

Po hodině přišla sestra, dítě odnesla (hned jak ho někdo pochoval, prestalo brečet), viděla jsem ho až ráno, narodilo se o půlnoci. První přiložení ráno, na sále, samozřejmě, nic. A to nebyl koronavirus.

Je to pět let, ale já bych stiznostem věřila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
30.3.20 13:33

@Platanka To jste mě neuklidnila. :,( Já mám termín až 9.5. a jsem registrovaná v Motole. Teď ale zvažuji, že bych se do těhotenské poradny objednala do Hořovic (kde není nutná registrace) a registraci v Motole zrušila. Zatím jsem stále v péči svého gynekologa. Pro Motol jsem se rozhodla, protože ho máme nejblíž a také kvůli zázemí velké nemocnice, ale vzhledem k událostem poslední doby mám u větší porodnice větší strach z rutinních výkonů, přepracovanosti a vytíženosti personálu atd. Z porodu bez muže strach nemám, i když mě kvůli němu mrzí, že naši holčičku uvidí až pár dní po porodu. Ale zase bych chtěla mít o to větší důvěru k porodnici, když tam budu sama. Jsem prvorodička, takže nevím, co čekat a s Motolem si teď nějak nejsem jistá. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
30.3.20 14:15

Já jsem zažila porodnici v Motole, pak rakovnik a nakonec bulovka (trochu omylem). Rakovník byl jednoznačně nejlepší. Já bych brala ty Hořovice.
Každopádně ze všech třech porodnic mám zkušenost, že co říkají předem a co se pak děje jsou dost odlišné věci.

Ale abych byla fér, třeba u porodu jsem v tom Motole měla skvělou PA, která mě ohromně podpořila a fakt mi moc pomohla, byla bezva.

Jinak, kdybys(te) nakonec vybrala ten Motol, tak tehdy, nevím jak teď, po nás chtěli, abychom všichni od začátku vážili miminka před kojením a po kojení. Já jsem to poslušně dělala, byla to úplná pitomost, už jenom proto, že první dva dny nic nenakojis, mlíko se spouští až tak třetí den nejdřív. Nikdo mi to neřekl, já jsem furt jak pitomá lítala k váze místo odpočinku, budila jsem si tím dítě, brečela jsem, že nemám mliko… Hrozný.

Spolubydlící, co měla druhé dítě, si to vážení vymýšlela. Taky říkali, že se nesmí kojit častěji než po třech hodinách, což je taky, kulantne řečeno, nepravda. Spolubydlící si celý den dítě nuňala, kojila si, jak chtěla, a čísla do tabulky opisovala ode mne, trochu upravený. Měla jsem to dělat taky tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
771
30.3.20 16:48

Pred par dny… horovice… tatku dovnitr nepousti, ja sla k salum sama, rousky povinne i na pokojich, pri vyzvedavani tatku pusti pred oddeleni, ale musi projit stanem a tam se nahlasit, pustili me driv asi o den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
30.3.20 17:44

@llida Děkuji Vám za shrnutí a gratuluji k děťátku. :) A měla jste celkově z personálu a porodu dobrý pocit? Mohla jste mít miminko hned po porodu u sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
771
31.3.20 13:19

@Monika_Ho ja mela planovany cs, ale rozrodila jsem se jim tam driv o 12h, takze jsem,, cekala na vymenu sluzby,, na porodnim boxe v kontrakcich asi 8h… takze s tim bondingem hned po porodu nevim :nevim: personal jak kdo, ale vcelku bych hodnotila spise kladne… maminky, co rodili normalne a prijeli na sestinedeli, mohli, pokud chteli, mit mimco hned na pokoji… jako plus vidim oproti drivejsi dobe, ze opustili od vazeni miminek pred a po kazdem kojeni, stejne jako rozvolnili onu striktni dobu kojeni, ted doporucuji, aby to bylo mezi 2 az 4h, coz driv chteli striktne po 3h a hotovo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
31.3.20 13:57

@llida Děkuji Vám za informace, uklidnila jste mě. Už jsem se do Hořovic objednala do poradny. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
31.3.20 14:28

Ahoj, já rodila v Motole pred 4,5 a 1,5 lety a v Horovicich pred 3 lety, tak nevím, jak v současné situaci, ale - v Motole mi mimčo po porodu naposledy prilozili hned po porodu na bricho a byla moznost prestrihnout sami pupecni snuru, pak bylo ale mimco dve hodiny na vyhrevne decce a nesmelo se chovat - ja byla stejne ko. Po porodu zalezi, jak maji plno - bud na roaming in s mimcem. Nebo na 3 luzkac bez mimca - tam me prevezli v noci a rano na roaming in. Horovice mimco po porodu osetrili a mela jsem ho dve hodiny na sobe v prikryte pod dekou, to bylo super. Ale take jsem se lepe citila, potom slo na dve hodiny na vyhrevnou decku a privezli mi ho oak rovnou na pokoj. V Motole zalezelo na personalu, PA byly super, doktorka naposledy des bes. V Horovicich me rodila dr. Pelikanova s PA a bylo to nejlepsi, vychazely mi ve vsem vstric. ALE mela jsem poprve poporodni preeklampsii a v Motole vse podchytili, kontrolovali, merili tlak a v Horovicich ne - proto jsem sla pri tretim porodu opet do Motola. Jako je to tam jak ma bezicim pasu, ale opet jsem skoncila na medikaci. Muj gynekolog rikal, ze by to bylo nejspise i pri tom druhem porodu, ale odbery krve ani tlak mi tam ani po upozorneni nikdo nemeril. At vam to dopadne co nejlepe :kytka:. S tim kojenim - poprve taky striktne po trech hodinach, potom jsem si to delala, jak mimco chtelo. Sestricka naposledy v Motole mi rikala, ze oni jedou po 3 hodinach, protoze, kdyz nosi mimca na ty 3 luzkace, tak to nejsou schopny organizacne zvladat, ale ze si kazda mamca pak najede na svuj system - ja kojila, jak bylo potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4951
31.3.20 22:17

@Monika_Ho V Motole trvají na roušce po celou dobu porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
9.4.20 09:32

Ja rodila v Motele pred tremi lety a ted me to ceka podruhe kazdym dnem. Prvni porod byl rychlý, mimco mi prilozili hned po porodu a pak jsem s nim spolu s manzelem byli dve hodiny na porodnim sale. Po prevozu na 6nedeli me nechali odpocinout, mala se narodila v 6 rano, ale jakmile jsem si rekla cca ve 12 hod, ze dite chci, tak nebyl problem a dali mi ho na pokoj. Ja jsem byla s pristupem v porodnici spokojena. Ted chodim do poradny, musim mit rousku, ale jinak vsechny sestricky mile a krom mereni teploty, nic navic nepozoruju. Jsem zvědavá na porod:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
12.4.20 19:27

Rodila jsem v motole pred týdnem a byla jsem moc spokojena. Personal při porodu super a sestřičky na sestinedeli taky zlaté. Partner me mohl doprovodit jen k prijmu. Ale tašku mi pak na sál odnesla PA. Při odchodu pak muže partner přinést veci ke dveřím a předat vam je. Behem pobytu muže taky cokoliv donest a předat sestrickam a miminko mu muzete ukázat alespoň pres skleněné dveře, kdyz uz nic vic.
Po porodu je krátký bonding a pak je mimco 2h hned vedle vas ve výhřevném boxu a pak vas přivezou na sestinedeli a mimco si podle vašich sil muzete nechat u sestřiček nebo u sebe. Rouška k porodu se brat nemusí a na sestinedeli na pokoji taky ne. Bylo poloprazdno, snad na každém dvouluzkaci byla jen jedna maminka a treba pokoj vedle mého byl prázdný.
Drzim palce, at vse dobre dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
12.4.20 22:28

Mam stejnou zkusenost. Rodila jsem pred dvema dny. S personalem na porodnim sale jsem se nestihla moc poznat, od prijezdu do narozeni dcerky to byl fofr, malem jsem nestihla dojit na porodni sal, cele to trvalo 20 minut. Nicmene po porodu udelaji ster na covid a do vysledku vas nechaji, pokud to kapacita salu dovoli, s miminkem cekat na vysledky. Pokud jsou v poradku, presunpu vas na oddeleni sestinedeli. Jsme na pokoji ve dvou, bez rousek a ani na oddeleni ji nosit nemusime (tim, ze se vi, ze jsme negativni) Vse vam nasi na pokoj vcetne jidla. Personal na sestinedeli skvely, se vsim poradu a vysvetli. Zatim jsem nenarazila na nekoho neochotneho nebo neprijemneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
13.4.20 11:18

@Veve89 @JancaMa Děkuji Vám za sdílení pozitivních zkušeností a přeji zdraví Vám i Vašim miminkům. Prosím, nemáte ještě informaci, jak to pak je, pokud potřebují porodní box uvolnit? Stále dochází k separaci i na několik hodin jako v počátku plošného testování rodiček na Covid? Setkaly jste se tam s maminkou, které by se to stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
13.4.20 21:10

@Monika_Ho To bohuzel netuším, me dělali test hned po prijmu. To bylo ve 2 rano a porodila jsem krátce po poledni. Vubec netuším, jestli uz byl výsledek nebo ne, ale jak jsem psala, po 2hod nas prevezli na sestinedeli. Myslim, ze jsem nekde cetla, ze maji připraveny pokoj speciálně pro tyto účely.
@JancaMa tak to jste mela paradni. Me zacali kontrakce o pulnoci a hned po 2-3min a takhle to trvalo 12hodin nez jsem porodila 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama