Porodnice Olomouc porod v jiné pozici než v polosedě a v leže

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
16.11.21 19:29

Porodnice Olomouc porod v jiné pozici než v polosedě a v leže

Ahoj, zajímá mě jak přistupují k porodu do vody nebo v jiné poloze než v polosedě nebo v leže. Máte s tím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.11.21 19:39

Porod myslis i finale, nebo vsechny doby?
Předpokládám, ze zalezi, na koho narazis. Ja teda problém nemela, PA byly skvele vsechny, neustale nabizely balon a kdesi cosi, ale ja od tech 5 cm nedala nic, nez lezet, vrcholem bylo, kdyz me PA kvuli dorotovani premluvila na bok.
Ale jinak se podivej, jak to tam vypada, jestli nestihli opravdu hodne rychlou rekonstrukci, tak mas hodne ‚naivni‘ představy :lol: Sprcha je na chodbe, takze do vody jedine verejne a do proudu a porodni saly dost male, tam se snad ani zinenka na nejake tlaceni v klece nevleze :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 19:57

Děkuju za reakci, mám na mysli i ve 2 době porodní, samozřejmě neříkám že to v nějaké takové pozici zvládnu ale mám takovou představu :D

• Citovat
  • Nahlásit
15759
16.11.21 20:01

Na fb porodnice jsou fotky poloh v polosedu, to tedy teoreticky jde, ovšem do vody to neklapne, stale jen ty dve sprchy na chodbě, leda, že bys klekla tam :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 21:36

Na jejich stránkách píšou, že umožňují i v druhé době porodní rodit v pozici, která bude příjemná tobě. Navíc podle fotek mají i polohovací lůžka. Dám ti jednu radu. Pokud nechceš rodit v leže, tak si prostě nelehej. Vyber si pozici, která ti bude pohodlná a nenech se vmanipulovat tam, kam nechceš. Když tě položí na lůžko a tobě to bude nepříjemné, tak se zvedni a pozici změň. Když si klekneš na zem, tak pod tebe hodí žíněnku. ;) Neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.11.21 22:06

Ano, právě mě mate že jsem u nich někde četla že to umožňují a přišlo mi to jako fajn nemocnice a pak jinde mají zase jen napsané že v leže a v polosedě 🙂 toto už jsem slyšela v online semináři že hlavně si nelehnout tak uvidíme, termín mám až v dubnu tak se ještě budu rozmýšlet kde budu rodit. Jen dopředu zjišťuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 09:53
@Sabiča píše:
Ano, právě mě mate že jsem u nich někde četla že to umožňují a přišlo mi to jako fajn nemocnice a pak jinde mají zase jen napsané že v leže a v polosedě 🙂 toto už jsem slyšela v online semináři že hlavně si nelehnout tak uvidíme, termín mám až v dubnu tak se ještě budu rozmýšlet kde budu rodit. Jen dopředu zjišťuji.

Oni rádi prvorodičkám říkají, že to jinak než vleže nebo v polosedě nejde. Prvorodička obvykle neví, co od toho čekat, tak si nechá „poradit“ a doktoři ji „poradí“, že pro ni bude nejlepší, když si lehne. Nikde nepíšeš, jestli je to tvůj první porod. Mě taky na předporodním kurzu před prvním porodem řekli, že jinak než na koze se u nich nerodí. Tak jsem byla hodná. A blbý. Není to poloha pro mě. U druhého porodu jsem hned po vstupním vyšetření (oba porody byly překotné, takže jsem rodila hned po příjmu) slezla na zem s tím, že už se ani nehnu. Tak pode mě sestřička hodila žíněnku a šlo to. ;) Vyber si polohu, a když tě budou chtít dostat na kozu, tak řekni, že to nejde. Musíš si stát za svým. Otázka je, jestli jsi tak silná osobnost i v krizových situacích. A třeba ti poloha na zádech bude nakonec nejpříjemnější. :nevim: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat