Porodnice Ostrava-Vítkovice. Aktuální zkušenosti??

22
4.1.21 21:42

Porodnice Ostrava-Vítkovice. Aktuální zkušenosti??

Zdravím budoucí maminky. ;)
Blíží se mi porod, rodíme cca za něco přes 6 týdnu, první miminko. :dance:
Rozhodla jsem se pro porodnici v Ostravě - Vítkovicích. Samozřejmě jsem slyšela spoustu pozitivního, o co mi ale jde jsou spíš opravdu aktuální zkušenosti. Jak se vám rodilo v covidové době? Byl partner u porodu? Za jakých podmínek? Mohl potom na návštěvu ikdyž jsou jinak zakázané? A samozdrejmě i to jaký porod byl, jak jste byly spokojený celkově. Taky mě zajímá, mám mít vše svoje? Poporodní vložky? Oblečky pro mimčo? Nebo dávají erární? Noční košile svoje nebo jejich? Za jak dlouho jste šly domů? Díky za reakce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2
5.1.21 20:15

Zdravím, první dítko jsem zde rodila na konci roku 2017 a druhé letos v březnu. Oba porody jsem měla absolutně přirozené, bez zásahu.. žádný nástřih ani poranění. Žádné řízené tlačení, vše podle mě. U prvního porodu jsem měla přîjem v 11hod dopoledne, do 13:00 se prakticky nic nedělo, pak mi praskla voda a začla jsem se iotvírat, syn se narodil 14:21 (50cm, 3,5kg). U druhého porodu mi začaly bolesti v 20:00, do porodnice jsem se dostala 20:50 a 21:07 byla dcera na světě (49cm, 2980g). Po porodu jsem měla bonding asi 2,5h (v té době byly úplně zakázané návštěvy, tak nás nechali s tatínkem déle). Jen se mě zeptali jestli můžou změřit a zvážit a pak mi ji zase vrátili nahou (někde mimča balí do zavinovaček :zed: ). Pak se ptali jestli chci mimčo hned a nebo si chci odpočnout a vyspat se. Já jsem mohla jít po porodu kácet stromy :D. Porodní asistentky úžasné, u prvního jsem měla Vlaďku Majdyšovou, chodila jsem k ní i do kurzu, je skvělá. U druhého v té rychlosti ani nevím (ale taky byla hrozně milá), přijela jsem otevřená na 8-9cm. Určitě sebou mít síťované kalhotky, porodnické vložky, toal. papír, nejlépe vlhčený (ne ubrousky!), noční košili jsem měla svoji (ideálně 2, člověk se po tom porodu fakt potí -hormony). Pleny a ubrousky pro mimčo, i když u druhého mi 10ks plen daly ale nepoužila jsem je. Kosmetiku na koupání taky půjčí, měla jsem i některé svoje oblečení pro mimčo, sice vám dávají, ale některé kousky byly děravé nebo tak. S kojením jsem byla fakt spokojená, radí, chodí se dívat, opravdu se snaží pomoct. Kdykoliv si je můžete přivolat. Jediné co mě vadilo, tak strava… měla jsem fakt hlad 😂 😂. U prvního mi manžel nosil a u druhého nemohl, tak jsem to musela ty 2 dny přežít 😂. Jinak prvorodičky si nechavají 4 dny, vicerodičky mohou domu po 72h, ale vzhledem ke covidu jsem šla o den dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
5.1.21 23:05

@kosinda.v
Děkuju za super zkušenost 😊 👍 jsem už sice rozhodnutá, slyšela jsem vesměs samou chválu, samozřejmě i pár horších zkušeností, ale vždy se někdo najde… FNO ani Fifejdy pro mě nepřichází v úvahu. Slyšela jsem, jak říkáš že jídlo nic moc😂 😂 ale to pro mě není až tak směrodatné. Hlavně mi jde o ten přístup, bonding po porodu, to že vychází vstříc tvým přáním a líbilo se mi i prostředí. Závidím dva tak suprové porody ❤️ snad to u nás taky půjde hladce 🙏 už se na ten porod snad i těším 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
6.1.21 11:28

Ahoj, maminky, které tady rodily v poslední době: Je nutná ve Vítkovicích nějaká registrace? Jako tomu bývá u některých porodnic v Praze? Nebo berou všechny i bez předchozí registrace? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
6.1.21 11:59

@elianaa
Taky by mě zajímalo, na stránkách nic takového nepíšou a nikde se mi nepovedlo dohledat. 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
6.1.21 12:03

@Reggie12 Taky jsem nic nenašla. Ani u fakultky v Porubě. Tak třeba se ozve nějaká maminka se zkušeností :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
6.1.21 12:05

@elianaa
Tak jsem tam zavolala, prý žádná registrace není potřeba, ale přijímají maminky pouze 36tt+ takže pokud by porod přišel dříve prý jedině fakultka nebo Fifejdy. Pak je třeba se objednat na poradnu do porodnice, to prý posílá gynekolog zhruba ve 38tt.😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
6.1.21 12:08

@Reggie12 Moc díky za aktuální info! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu