Porodnice Pardubický kraj - kde nenutí vyvolání před 42tt?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
142
16.6.22 13:20

Porodnice Pardubický kraj - kde nenutí vyvolání před 42tt?

Ahoj, čeká mě druhý porod (první byl září 2020). Q miminku se opět nechce.

Syna jsem rodila v Chrudimi po vyvolání, 41+2tt. Těhotenství bez obtíží, vyvolávání preventivne.
Tentokrát jsem ale nechtěla zase zbytečně nutit miminko ven, pokud ještě není připravené.
Kontroly, monitory, krev,… všechno máme naprosto v pořádku a ukázkové. Tak jsem se chtěla domluvit, že místo vyvolání (nástup mi nutí 41+2tt), bych klidně docházela každý den na kontroly, jestli se miminku daří. Ale ze pokud bude všechno v poradku, tak jestli by bylo možné dát mu víc času.
Porodní asistentka říkala, že to je rozumná varianta, lékařka, co mě vysetrovala, se na to také netvoří nijak špatně. Ale musel by to povolit pan primář.
Ten přišel a bez nahlédnutí do zpráv mě řekl, že to není možné, že oni prostě preventivne vyvolávají. Že bude určitě stará placenta, apod. Plus mě samozřejmě nezapomněl zmínit, že tím můžu svoje miminko zabít :roll: a evidentně si mě zařadil do kategorie problemova biomatka a absolutně neměl snahu mi cokoliv vysvětlit. :roll:

Nejsem zadna lesana, která by chtěla rodit ve křoví a snist placentu. A pokud by hrozilo nějaké větší riziko, nebo miminko opravdu už neprospívalo, samozřejmě bych na vyvolání šla.
Jen mám pocit, že tady k tomu není úplně důvod.

Nevíte, jak jsou na tom ostatní porodnice v dojezdu od Chrudimi? Jestli jsou benevolentnejsi,?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20559
16.6.22 13:47

Neni to tak, ze by to musel povolit primar.
Rozhodujes jen a jen TY.
Normalne tam muzes rodit (ale zcela chapu tu nechut).
Jenom jim podepises papir, ze odmitas vyvolani (kdyby v tom dokumentu bylo neco, co neodpovida pravde, tak to proskrtej).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.22 14:49

Problem je, ze ono se nepozna, ze miminku se uz prestava darit. Obvykle se to stane z minuty na minutu a pak uz jde o hodiny. V porodnici maji i jine veci na praci nez kazdy den nekoho kontrolovat. Na okreskach maji obvykle stanovene dny, kdy maji poradny, kdy maji operacni den atd. Nemaji kapacitu na to, aby vychazeli vstric vsem individualnim vystrelkum, co si ktera vymysli. Ale do vyvolani te nikdo nutit nemuze. Pokud to nechces, proste odmitnes a nazdar, ale mela by sis byt vedoma vsech rizik a byt za ne schopna prijmout odpovednost. Anonym protoze pracuju ve zdravotnictvi a nejsem zvedava, aby me tady vsichni lyncovali

• Citovat
  • Nahlásit
142
16.6.22 15:10
@Anonymní píše:
Problem je, ze ono se nepozna, ze miminku se uz prestava darit. Obvykle se to stane z minuty na minutu a pak uz jde o hodiny. V porodnici maji i jine veci na praci nez kazdy den nekoho kontrolovat. Na okreskach maji obvykle stanovene dny, kdy maji poradny, kdy maji operacni den atd. Nemaji kapacitu na to, aby vychazeli vstric vsem individualnim vystrelkum, co si ktera vymysli. Ale do vyvolani te nikdo nutit nemuze. Pokud to nechces, proste odmitnes a nazdar, ale mela by sis byt vedoma vsech rizik a byt za ne schopna prijmout odpovednost. Anonym protoze pracuju ve zdravotnictvi a nejsem zvedava, aby me tady vsichni lyncovali

Ja tohle i vcelku dokážu pochopit. Jen to nemění nic na tom, že se mi to zdá prostě brzy. Znám rizika vyvolávání i jeho odmítnutí. A sama bych neodmítla, pokud by byly pochybnosti, že miminko prospívá. Nebo cokoliv jiného. Ale prostě mi to připadá brzy. Zvlášť, když tentokrát cítím, že se tělo připravuje. Což prvním těhotenství nebylo.

Proto tu spíš hledám nemocnici, kde to maji nastavené trochu jinak. Pokud nenajdu, nebudu samozřejmě riskovat, že nás nikdo nebude hlídat a na vyvolání, ač nerada, půjdu

Upřímně si ale myslím, že zrovna tohle není úplný vystrelek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.22 15:22
@e Marry píše:
Ja tohle i vcelku dokážu pochopit. Jen to nemění nic na tom, že se mi to zdá prostě brzy. Znám rizika vyvolávání i jeho odmítnutí. A sama bych neodmítla, pokud by byly pochybnosti, že miminko prospívá. Nebo cokoliv jiného. Ale prostě mi to připadá brzy. Zvlášť, když tentokrát cítím, že se tělo připravuje. Což prvním těhotenství nebylo.

Proto tu spíš hledám nemocnici, kde to maji nastavené trochu jinak. Pokud nenajdu, nebudu samozřejmě riskovat, že nás nikdo nebude hlídat a na vyvolání, ač nerada, půjdu

Upřímně si ale myslím, že zrovna tohle není úplný vystrelek.

No je to vystrelek z toho pohledu, ze na okreskach nemaji tolik personalu, aby v tech poradnach nekdo mohl kazdy den sedet. A i kdyby tak malokdo (pokud vubec nekoho takoveho najdes) bude ochotny vzit si to na triko, protoze se to proste neda predvidat. Pokud to nechces, budes za to muset prijmout zodpovednost ty a podepsat reverz. Do vyvolani te nikdo nutit nemuze, primar nic povolovat nemusi. Akorat se boji. Uznavam, ze v lidskem pristupu dost zaostava a mel by s tebou mluvit jinak. Ale o tom se tady nebavime.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.22 15:33

Myslím že v ČR taková porodnice neexistuje. Všude, i v Rakovníku, nejpozději 41+5 chtějí vyvolávat. Jediná verze je podepsat reverz a říct ne. Je tu několik deníčků, kdy dítě zemřelo i před 40tt. Prostě někdy se to stává.
Jinak zkušenost osobní nemám, já mám problém to dokoulet do 38tt.
Lekari se bojí, protože na škole mají 10% o přirozeném porodu a 90% jejich studia tvoří patologie. A na všem musí hledat tu případnou patologii. Pro ně to končí vytažením živého dítěte ven…a pro tebe ne

• Citovat
  • Nahlásit
2555
16.6.22 15:55

Já to řešila taky, už v běžícím 42 týdnu (tedy 41+) se riziko úmrtí miminka zvyšuje zhruba o tolik jako u amniocentézy. Pak v 42+ ještě víc. Což pro někoho není moc a pro někoho už je. Není pravda, co šíří některé duly, že do 42+0 je to zcela bezpěčné. Taky lékaři neumějí dopředu říct, jestli problém bude nebo ne, takže chápu, že si to na triko vzít nechtějí a taky ti nikdo neřekne, jestli miminko nebude mít problém třeba pár hodín po poradně :nevim:. Vyvolávání je bezpěčnější i když je jasný, že přirozený porod je nejlepší. Já rodila v nemocnici hodně pozitivně nastavené na vše přirozené a stejně vyvoláli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
16.6.22 16:21

A jéje, to je zase nevyžádaných rad :zed:
V tomhle směru by prý o chlup lepší měly být Pardubice, ale tlačit budou asi také. Nabídla bych jim podepsání negativního reverzu (ať jsou krytí) a každodenní docházení na průtoky.
A pak bych doporučila FB skupinu “podpoříte mne v osvětě”, kde můžeš nastudovat spoustu užitečných rad, jak s lékaři v tomhle směru komunikovat, případně tam dobrovolnice i mohou telefonicky podpořit, když narazí člověk v porodnici na nějaký problém, když podle nich třeba něco “nejde”. Držím palce, ať to ustojíš a miminko přijde na svět, až bude připravené :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
16.6.22 16:35

@vedma007 Přesně tohle jsem si chtěla domluvit v Chrudimi a nedopadlo to. Prosím, jak to funguje v praxi. Když podepíšu reverz, dají se s nimi domluvit termíny kontrol, nebo prostě přijdu a oni mě vyšetří?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
16.6.22 22:36
@e Marry píše:
@vedma007 Přesně tohle jsem si chtěla domluvit v Chrudimi a nedopadlo to. Prosím, jak to funguje v praxi. Když podepíšu reverz, dají se s nimi domluvit termíny kontrol, nebo prostě přijdu a oni mě vyšetří?

Ja reverz podepisovala. Normalne s tebou fungujou dal, nevyfakuji te. Nebo teda nemeli by. Ty prutoky a vse ti zkontrolovat a vysvetlit je pak i v jejich zajmu, proste dal chodis do poradny.
Akorat je to stres, no, jak furt strasi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2555
16.6.22 22:42

@Lucie_Sx a jezdila si pak na kontroly každý den? Neměli s tím problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
17.6.22 00:11

A ty ako mozes vediet, ze je vsetko ok? To co ty si myslis, no mysliet si mozes,„citit“ taky a telo sa z minuty na minutu rozhodne inak a je to cele v haji…Kks takto riskovat s zivotom dietata, nedost je pripadov, co musia zeny porodit mrtve miminka, jedna dokonca, ze prestalo bit srdce ked cakala v cakarni na kontrolu, taky prenasala, dovtedy vsetko ok..A este niektore idu tomu naproti :( Ti lekari to ne pre srandu kralikom delaju…Ani za nic by som neriskovala 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
17.6.22 01:22
@Capelucia píše:
@Lucie_Sx a jezdila si pak na kontroly každý den? Neměli s tím problém?

Vis, ze uz nevim…?
Problem meli s tim odkladanim, ne s kontrolama. Ty byly v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
17.6.22 06:43

@TARONA
Jednak tomu naproti jít nechci, proto se ptám na ty kontroly. Rozhodně bych nepodepsala reverz s tím, že třeba 3 dny nikdo na miminko nekoukne. To na to vyvolávání radši pujdu.

To ale nemění nic na tom, že ještě nepřináším, jen jsem po termínu a relativně krátce. Že je všechno ok vím z kontrol, platila jsem si navic i všechny monitory i ultrazvuky, které pojišťovna neproplaci.

Takže nerozumím tomu, proč je riskovani a nezodpovědnost snaha nechat miminku čas, který potřebuje, ale přitom být pod dozorem lékařů, kdyby se něco pokazilo. Proto tu hledám jinou porodnici, ne dulu k domácímu porodu.
Ono to vyvolání ma také svá rizika, která už ale např. tenhle pan primář vůbec nezmínil. A jako někdo, kdo vyvolavane porodil, mohu říct, že to vážně nebylo přirozené a nemůžeš se pak úplně dobře řídit svým tělem a signály, které při normálním porodu dává.

Samozřejmě ale pokud je jakakoliv pochybnost, vyvolat se musí, aby bylo miminko v pořádku.

Jinak mám zatím z více stran info, že Pardubice jsou přívětivější, vyvolávají prý standardně o 4 dny později a také že tam prý doktoři i asistentky komunikuji a vysvětlují, ne jen strasi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat