Porodnice Praha 2020 / 2021

Anonymní
22.11.20 20:28

Porodnice Praha 2020 / 2021

Ahoj, resim dilema kde se registrovat. Podobnych diskuzi je spousta, ale zajima me fungovani a porody v dobe koronavirove. Tedy dotaz na stejne cekajici: Kde se budete registrovat nebo zaregistrovane jste a proc? A take na cerstve maminky: Rodily byste tam znovu nebo ne? Vycet je klasicky: Apolinar, Motol, Krc, Podoli, Vinohrady, Bulovka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.11.20 20:57

V Praze se registruje snad ve 14tt, ja rodila dvakrat na Bulovce (2017 a 2020), vzdy maximalni spokojenost s pristupem, peci, byt ve druhem pripade se jednalo o porod mrtveho ditete ve 41tt.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 21:00
@Anonymní píše:
V Praze se registruje snad ve 14tt, ja rodila dvakrat na Bulovce (2017 a 2020), vzdy maximalni spokojenost s pristupem, peci, byt ve druhem pripade se jednalo o porod mrtveho ditete ve 41tt.
:hug:
  • Citovat
  • Nahlásit
2491
22.11.20 22:29

3× Bulovka a 3× spokojenost. Naposledy letos na jare (akorat se povolily navstevy). Poprve jsem ji zvolila kvuli detske JIP a pak uz jsem sla tam, kde jsem to znala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
22.11.20 23:14

Ahoj, já rodila v červnu na Vinohradech a maximální spokojenost. Je to tam takové rodinné, pouze dva separé porodní sály, každá rodička má svou sprchu, žádná masovka jako ty pseudo vyhlášené porodnice, kde se čeká fronta na socialky. Roušku jsem měla pouze sporadicky na půl žerdi (ten porod bych v tom neudychala) a na pokoji po domluvě se spolubydlící. Personál samozřejmě měl neustále, velmi profesionální přístup a skvělý kolektiv na sále. Absolvovala jsem tam veškeré screeningy a moc jsem se tam vždy těšila. Po porodu jsme dostali dárečky, poporodní vložky a kosmetiku pro miminko. Podruhé určitě zvolím zase Královské Vinohrady. A ještě dodávám, že jsem rodila 23 hodin a přítel mohl být po celou dobu se mnou, právě z důvodu oddělených porodních sálů, měli jsme soukromí. A podotýkám, že jsem neměla nadstandart.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 10:18
@Milada84 píše:
Ahoj, já rodila v červnu na Vinohradech a maximální spokojenost. Je to tam takové rodinné, pouze dva separé porodní sály, každá rodička má svou sprchu, žádná masovka jako ty pseudo vyhlášené porodnice, kde se čeká fronta na socialky. Roušku jsem měla pouze sporadicky na půl žerdi (ten porod bych v tom neudychala) a na pokoji po domluvě se spolubydlící. Personál samozřejmě měl neustále, velmi profesionální přístup a skvělý kolektiv na sále. Absolvovala jsem tam veškeré screeningy a moc jsem se tam vždy těšila. Po porodu jsme dostali dárečky, poporodní vložky a kosmetiku pro miminko. Podruhé určitě zvolím zase Královské Vinohrady. A ještě dodávám, že jsem rodila 23 hodin a přítel mohl být po celou dobu se mnou, právě z důvodu oddělených porodních sálů, měli jsme soukromí. A podotýkám, že jsem neměla nadstandart.

Jeee, to zni tak pohodove :palec: Takze neni tam stejny naval jako do Podoli a k Apolinari? Kamaradka vypravela, jak ty vyhlasene maji kazdou chvili stopstav. Aby nakonec se nestalo, ze ta moje porodnice me v kontrakcich odmitne a posle do neznama.

• Citovat
  • Nahlásit
17
23.11.20 10:28
@Anonymní píše:
Jeee, to zni tak pohodove :palec: Takze neni tam stejny naval jako do Podoli a k Apolinari? Kamaradka vypravela, jak ty vyhlasene maji kazdou chvili stopstav. Aby nakonec se nestalo, ze ta moje porodnice me v kontrakcich odmitne a posle do neznama.

Nn, já tam žádný nával nezažila, ale nemůžu tvrdit, že se to tam nikdy nestává, to nevím :) Každopádně sem se tam cítila moc dobře a nestrrsovaly mě žádné fronty na socialky, jak to prý bývá v těch velkých porodnicích :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
23.11.20 10:41
@Anonymní píše:

Ono dost záleží, kdy budeš rodit. Já rodila v květnu v Podolí a narváno tam opravdu nebylo. První dva dny jsem byla na pokoji sama, protože nikdo skoro nerodil (na vedlejším pokoji byla taky paní sama). Pak začali ty plánované císaře na 5.5. a bylo plno k prasknutí, holt každý plánovaný chtěl “hezké datum”. A jinak za sebe jsem byla spokojená, popisovala jsem to i v recenzích na porodnice tady na emiminu, tak kxyžtak koukni, snažila jsem se psát detailně :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
23.11.20 11:59

Dva porody ve vinohradech necelé 3 roky od sebe a musim říct, byla jsem spokojena napoprvé, na podruhé ještě víc, ta úroveň jde určitě nahoru ;)) mají to tam po rekonstrukci a nestalo se mi ze bych měla s někým z personálu problém. Na poradnu jsem nečekala déle než 20 minut. Bylo to tedy ještě před covidem. Každopádně mě tam hrozně vyhovovala atmosféra, jak psala @Milada84, komornější, přátelské. Byla jsem třeba na screeningu u apolinare a tam to na mě působilo hrozně neosobně, rodit bych tam nesla. Ale kazdymu vyhovuje něco jinyho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
23.11.20 12:04

Vinohrady v březnu, už bych tam nerodila. Porodní asistentka se u mě rozčilovala, že rodim holku a ne kluka, nechávala mě na sále samotnou klidně hodinu, roušku jsem musela mít celou dobu. Po porodu mi dceru odvezly na novorozenecké, s tím, že ji ráno přivezou a to mi jen v 10h oznámili, ať se jdu rozloučit, že ji vezou na JIP do jiné nemocnice.
Byla jsem bez partnera ( byl zákaz), byly tam medicky, ale ty símě vůbec nevšímaly, nikdo mi nepomohl do sprchy, nedolil pití.
Při šití jsem požádala, aby mi to znovu umrtvily, pa mi na to řekla, že to nemá cenu. Doktorka mi to naštěstí umrtvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
24.11.20 10:57

Poprve jsem rodila na Bulovce. Bylo to teda v roce 2014, tak nevim, jestli se tam neco nezmenilo. Na peci si nemuzu stezovat. Ale rodila jsem 41 hodin, z toho cca 35 hodin na cekatelskem pokoji, meli sileny naval. Ty cekatelske pokoje nejsou zvukove oddelene od porodnich salu, takze jsem slysela vsechny ty desitky porodu, co tam za tu dobu probehly. PA se porad hrozne divila, proc nezkusim chvili spat - jak asi, pri kontrakcich a te zvukove kulise? Partnera jsem nikdy u porodu nechtela, takze tento aspekt mne osobne nevadil. Ale kdyz jsem videla ty nervozni tatinky cekajici na chodbe bez informaci treba i x hodin, tak me to nejak neuchvatilo. Zvali je dovnitr az ke konci porodu. Na sestinedeli bylo plno, takze me dali na klasickou gyndu, kam miminka nesmi. Ale mne to nastesti nevadilo, jeste 2 dny po porodu jsem omdlevala.

Pri druhem tehotenstvi jsem si rekla, ze ta Bulovka je v podstate ok. A navic blizko. Ale nastal problem pri registraci. Online registrace problehla v poradku. Pak bylo potreba se dostavit osobne s tehotenskou prukazkou a dokoncit registraci. Mela jsem zrovna tezkou virozu, tak jsem tam volala, jestli muzu se svoji prukazkou nekoho poslat. Sice chapali situaci, ale bohuzel to nebylo mozne. Po tydnu jsem zacala krvacet, tak jsem tam jela na pohotovost, v rousce :). Chtela jsem tedy tu registraci dokoncit - ale bylo to mimo registracni hodiny, takze smula :nevim: Tak jsem se nakonec registrovala v Podoli.

Tam maji bozi porodni saly, doprovod tam s vami muze byt klidne 30 hodin (zkusenost kamaradky). Pece take ok. Priste uz jsem se registrovala rovnou do Podoli. Socialky sice na chodbe, ale i kdyz jsem vzdy byla na nejvzdalenejsim pokoji, tak mi to vubec nevadilo. Ani jsem tam nezazila fronty. A to v obou pripadech meli plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
24.11.20 15:09

@Janča6 jen na tebe trochu navážu, začátkem roku 2020 byla dokončena kompletní rekonstrukce a už jsou v Podolí sociálky na pokojích :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
24.11.20 19:02
@Nemisek píše:
@Janča6 jen na tebe trochu navážu, začátkem roku 2020 byla dokončena kompletní rekonstrukce a už jsou v Podolí sociálky na pokojích :wink:

Juuu, bozi. Tak to se tam tesim jeste vic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
24.11.20 19:17

Jinak v Podoli jsem taky nikdy moc dlouho necekala na monitor a vysetreni. Ale kvuli tomu je tam lepsi jezdit na monitor na 7 - 8 rano. Pozdeji uz se pry ceka dele. I kdyz uz jsem zazila i 3 monitory za den (porad se jim neco nezdalo) a nikdy jsem nejak extra dlouho necekala.

V prvnim tehotenstvi jsem byla na 1 monitoru v Motole, kde jsem byla registrovana. (Porod na Bulovce proto, ze jsme kratce pred porodem bourali a porod zacal kratce po pulnoci, takze jsem si volala sanitku.) Tam to teda byla priserna masovka, asi 3 hodiny cekani na monitor. Nastesti jsem na to mela cas. V Podoli se tohle nejspis nestava.

U Apolinare jsem byla pred lety na gynekologicke operaci. Tam uz bych znovu nesla. Za me proste jednoznacne Podoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama