Porodnice Praha a okolí dobrá jak na císaře, tak porod

10
11.7.20 15:31

Porodnice Praha a okoli dobra jak na cisare tak porod

Ahoj holky, resim to zatim dost dopredu, jsem v 6tt, jeste jsem ani nebyla na utz, ale vim, ze me vybirani porodnice snad brzo ceka, pokud se nic nepokazi :andel:
A sice je to zatim dost predcasne, ale obavam se, ze mi docela hrozi cisar, protoze jsem malicka 150 cm, 42 kg a partner je velkej a byl i obrovsky mimino (5 kg) 8o, nemam zadny boky a gynekolozka mi uz driv rikala, ze ja asi fakt normalne rodit nebudu (jeste ke vsemu jsem tam dole strasne precitlivela na bolest, utikam z kresla i pri prohlidce :nevim: ) a mam za sebou 3 mensi operace v brisni oblasti. Tak by me zajimalo, ktera porodnice v Praze a okoli je dobra prave na zvladnuti cisare, ale i normalniho porodu, kdyby prece jen sel?
Kde je mensi riziko komplikaci a prijemnejsi personal?
Ceny za nadstandard atd. jsou mi jedno…
Predpokladam, ze to bude asi Podoli x Apolinar, ale vubec nevim, jak se tam resi cisare… nebo spis nejaka nemocnice jako napr. UVN, Motol (nesnasim to tam)?
Dekuju moc za tipy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1972
11.7.20 15:40

@lalouch mam 3 cisare z Bulovky a uplne v pohode. Do Podoli bych nesla, je to tam na me moc masove. Byt tebou, vyberu si porodnici podle zazemi (napr. detska jip) a v optimalni dojezdove vzdalenosti. Personal se muze za tech par mesicu vystridat a hodne zalezi na tom, jakou chytnes smenu. Navic jak ty se budes chovat k nim, tak oni se budou chovat k tobe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
11.7.20 15:42

@lalouch taky mas moznost zeptat se na gynde, co ti doporuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
11.7.20 15:43
@luci.no píše:
@lalouch taky mas moznost zeptat se na gynde, co ti doporuci.

jo to samozrejme udelam :) ale osobni zkusenosti jsou cenne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
11.7.20 16:25

Pokud očekáváš, že nemusí jít všechno snadno, vybrala bych nějakou velkou porodnici s jipkou, tedy Podolí, apolinar nebo motol.

U apolinare je teda vzhledem k historické budově problém se soukromím, třeba u porodu nemáš ani vlastní záchod 8o, do toho bych nešla. Jinak Podolí nebo motol bude asi podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
11.7.20 16:49

Nejdulezitejsi co pro me pri vyberu porodnice bylo, tak jestli to ma detskou jipku a jaka je uroven porodnice a doktoru prave v momente kdy nastanou komplikace. Pote zazemi, takze Podoli vyhralo. Jsou tam fakt machri, zname tam zachranili predcasne narozenou holcicku, ktera mela 660 gramu, jsou vyhlaseni. To bylo smerodatne a zazemi na jednicku. Je to cele nove zrekonstruovane, soukrome porodni boxy s vlastnim socialnim zarizenim. Pokoje taky super. PA vyborna. Jestli je to masove? No rodi se tam deti a je to jedna z nejvyhlasenejsich porodnic, takze je to dost narazove. Byla jsem tam tyden a na zacatku byl boom a dr se nezastavili a kdyz me propousteli, tak byl klidek. Ale jak rikam, pro me byla nejdulezitejsi okamzita dostupnost kvalitni pece nez nejaka masovost. U Apolinare bych nerodila. Za me sileny zazemi a stoji to na tak blbym miste, ze parkovani je taky celkem sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
12.7.20 22:32

Ahoj, já před pár lety rodila u Apolináře. Co se personálu týká, tak si nemůžu stěžovat, na porodním sále se mi vystřídaly tři směny, všichni super, ač byl frmol, neměla jsem pocit, že bych byla nějak opomíjená nebo odbytá. Na šestinedělí jedna blbina, jinak celkem fajn sestry (své mouchy to tam mělo, ale strávila jsem tam skoro deset dní, to se na tom dost pak podepíše :roll: ). Hlavně dětští doktoři byli výborní. Malý měl ze začátku dost problémů. Naštěstí se z toho nevyklubalo nic zásadního, ale dokud nevěděli, tak kolem nás lítali, vyšetřovali, ta péče o dítě fakt super… Jinak mají jednu z nejlepších JIP pro děti v republice i pro nedonošence atd. (neříkám, že jsou bohové a jinde je to špatné, je to určitě názor od názoru), rodilo tam i dost známých (císaře i normálně) a spokojenost.
Na druhou stranu je pravda, že zázemí tam není nic moc, jak už tady někdo psal. Je to starý barák, postupně rekonstruují, ale pořád to má dost co zlepšovat. Porodní boxy jen oddělené stěnou, takže nic moc soukromí (což pro mě nebyla priorita, navíc pak už mi to bylo úplně šumák co kdo kde dělá, říká… :lol: ), partner může až na ten box, hekárna společná pro víc ženských, tak tam být nemůže (teď prý mají nějaký jeden porodní pokoj, ale je o štěstí, aby byl volný). Na šestinedělí, kde jsem byla (běžné pokoje), byly společné záchody a sprchy na chodbě, to bylo na prd. Na jiných odděleních už mají spolčené sociálko jen dva pokoje, či vlastní (ale nevím, zda to nejsou nadstandardy)… :nevim:
Záleží, co od porodnice čekáš, no… Personál je o lidech, to že budou zrovna přetažení, unavení, nesednete si se může stát kdekoli, to neovlivníš. Ale myslím, že v těchto větších porodnicích jsou na případné komplikace připravení snad všude. :nevim: Mně dr. doporučila Motol nebo Apolináře kvůli mým zdravotním problémům. Vzhledem k tomu, že k Motolu mám averzi obecně, tak jsem volila Apolináře (ač mám teda Motol téměř za humny). Za mě spokojenost, za pár týdnů se tam chystám znovu. :D Jinak je asi dobré trochu zohlednit i tu vzdálenost, přeci jen ve špičce jet přes celou Prahu asi není nejideálnější. I když já to taky měla dál, ale dalo se to. Třeba taková Bulovka, Vinohrady už by byly asi složitější. :nevim:

Držím palečky, ať vše dobře dopadne!! :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1636
12.7.20 22:40

Ja rodila v Motole. Pristup super. Zohlednila jsem i fakt, ze maji skvelou neonatologii a umi se postarat i o nedonosence.

Jedine co byla hruza je 6nedeli. Ale podruhe uz jsem byla znala a nerozhodili me :mrgreen:

Za par mesicu (pokud vse dobre dopadne) me tam ceka treti cisar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
13.7.20 16:42

Apolinář je skvělej, když jsou nějaké problémy. Sváží sem těhotné s těmi nejtěžšími komplikacemi z poloviny republiky. Jo a zachraňují děti narozené už ve 22. týdnu. Jo a taky ji začnou rekonstruovat, mají na to peníze od vlády, i když nevím, jestli to stihnou do tvého porodu :lol:
Já jsem si ale vybrala Bulovku, dle všech dostupných informací se mi zdá, že se nejvíce ze všech pražských porodnic vydávají cestou přirozeného porodu.
Dále jsem ale zjistila, že všechny pražské porodnice mají tolik porodů, že jsou všechny dobře kvalifikované i na císařské řezy. A všechny mají i dětskou jipku, takže i toto je ošetřeno, ať už se člověk dostane kamkoliv.
Pražské porodnice jsou prostě srovnatelné (a vždy záleží na lidech, na které člověk narazí), proto je důležité vybírat především dle dojezdové vzdálenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
14.7.20 13:49

Ahoj..tak ja ti do toho hodim vidle koukam…pred par dny jsem porodila 2.miminko a v Krci..prvni syn se narodil na Vinohradech..obe porodnice za me skvele!!Krc ma i svou Jip..nicmene co pro me bylo zasadni byl klid a soukromi a to obe porodnice splnily, v Krci dokonce nemaji nadstandardy, protoze vetsina pokoju je jednoluzkovych…a druha vec, doba dojezdu..u prvniho nahoda, ale diky bohu za ni, syn se narodil hodinu po prijezdu do porodnice a to jsme bydleli 5minut..u druheho uz jsem tusila, ze to bude ficak a mala byla venku za 30minut od prijezdu..ale jak poprve tak ted, maximalni spokojenost..zalezi, co cekas..ja mela z podoli i apolinare osypky, prave kvuli masovosti…hodne stesti s vyberem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama