Porodnice Příbram (po rekonstrukci) - byly jste tam spokojené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MelissaMuray
Stálice 74 příspěvků 22.11.18 21:23
porodnice Příbram (po rekonstrukci)

Ahoj všem,
jsem teď 9tt, prvorodička a už jsem se rozhodla (nejspíše :D ) pro porodnici Příbram. Chci se zeptat, jak jste tam byli spokojené? Nějaké nevýhody či výhody?
Co si třeba potom vzít s sebou?
Děkuji moc :)

Přečtěte si článek: Porodné 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 21:40

@MelissaMuray rodila jsem tam 3× během 6 let a jsem naprosto spokojená s přístupem a chystám se tam na jaře znovu. Výhoda na šestinedělí jsou nově upravené. Na pokoji jsou jenom 2 maminky a každý pokoj má svou vlastní sociálku. Pokud je zrovna míň maminek, tak se snaží nechat každou maminku samostatně.

Luucanam123
Kecalka 108 příspěvků 23.11.18 01:41

Ahoj, rodila jsem tam pred 6 -ti tydny. Ptej se konkretneji. Je zdlouhave popsat od porodu az po propusteni.

Barčítko
Stálice 59 příspěvků 23.11.18 06:39

Rodila jsem tam v červenci. Je super, že od příchodu až do konce porodu jsi na svém „porodním pokoji“. Přístup je tam velmi přátelský, prostředí příjemné. Na šestinedělí taky příjemný personál, který se vším pomůže a poradí. :palec: Jen mě mrzí, že jsem si nemohla vybrat porodní polohu, jak inzerují, výsledkem zřejmě byl zákrok porodní asistentky tlačením na mé břicho a poranění hráze 3. stupně, tedy nic moc. :zed: Ale také jako nezkušená prvorodička nedokážu posoudit, jak by to dopadlo, kdybych rodila vkleče, kak jsem chtěla. :nevim:

MelissaMuray
Stálice 74 příspěvků 23.11.18 07:02

Děkuji moc :)

No právě mě zajímá jak třeba tam mají ty pokoje. Já jsem si o tom ještě nikdy nic nezjišťovala, v porodnici jsem nikdy (kromě když jsem se narodila :D ) tak nebyla, takže já ani nemám představu jak to tam vypadá :roll: :nevim:

Jediný co teda, že jsem koukala na Malé lásky :) v Pb mají teda taky ty samostatné pokoje před porodem? Že tě tam odvedou s doprovodem a prostě Vás tam nechají než začne porod a akorát chodí kontrolovat atd?

Luucanam123
Kecalka 108 příspěvků 23.11.18 08:02

@MelissaMuray Presne tak, jsou to samostatne porodni saly, kde jsi od zacatku do konce. Nejlepsi je se tam zajet podivat, taky jsem to tak udelala, privitaji te mile sestricky, vyechno ti ukazou, vysvetli atd.

MelissaMuray
Stálice 74 příspěvků 23.11.18 08:52

@Luucanam123 Děkuji, na netu jsem nikde nenašla, že by měli dny otevřených dveřích, ale u nich na stránkách je toto info „Pokud máte zájem prohlédnout si porodní sál a oddělení šestinedělí, přijďte kterékoli pondělí ve 14:30. Prohlídka je zdarma.“. Byla jsi tam na té prohlídce v této době nebo někdy jindy?

Luucanam123
Kecalka 108 příspěvků 23.11.18 09:39

@MelissaMuray Ja byla jindy, ale kdyz maji cas, tak ukazi kdykoliv, ale samozrejme lepsi, kdyz pujdes v pondeli, jak to pisou.

aktakaktak
Kecalka 332 příspěvků 23.11.18 13:13
@Luucanam123 píše:
Ahoj, rodila jsem tam pred 6 -ti tydny. Ptej se konkretneji. Je zdlouhave popsat od porodu az po propusteni.

Ahoj, jsem 37tt a ráda bych rodila v Příbrami, byla jsem se tam podívat i jsem byla na těch jejich kurzech, mám za sebou první kontrolu u nich. Vše se mi moc líbilo a cítím se tam dobře…
Zajímalo by mě, jestli je něco, co bys chtěla jinak než bylo? Něco, na co si mám dát pozor? Nemám v plánu si psát žádný plán atd, přijde mi dostatečný jejich přístup jako takový… ale v tuhle chvíli mi třeba něco uniká?
A bylo něco, co bys ráda měla s sebou? Něco, co si mám přibalit do porodní tašky? Nebo se na něco se přichystat?
Moc děkuji!
 K.

Luucanam123
Kecalka 108 příspěvků 23.11.18 14:34

@aktakaktak Ponasnazim se na vsechno odpovedet. 1. To porodni luzko bylo velmi tvrde, ale to tak proste je, takze se pak necitis uplne komfortne. Pokud chces nadstandart, je lepsi zavolat dopredu, ja volala v den nastupu, mela jsem mit cisare, ale mala se stihla otocit, takze vyvolavani. Nejlepsi je samozrejme ten nejdrazsi a myslim, ze i diky nemu ten pristup vsech byl na spickove urovni. Ono prece jenom 2 tisice za noc je darda. Plan jsem si chtela napsat, ale nebyl vubec treba. Rodila jsem vyvolavane, dohodla jsem se na tom. Porod byl bez oblbovaku, zkusila jsem rajsky plyn, nechutnalo mi to, tak jsem se jen 2 krat nadechla. Mohla jsem byt skoro porad pod sprchou, dokonce me do ni porad popostrkovali, myslim, ze za ten porod by to dalo na bazen :-). 1 syn me hodne potrhal + nastrih, tady jsou velmi sikovni, nebylo treba ani nastrih, nic. Po vypuzeni male mi ji dali hned na prsa, nechali dotepat pupecnik, pak si mohl tatinek prestrihnout pupecni snuru, se svolenim ji zvazily, ocistili, nemeri, nenatahuji nasilim nozicky, pak mi ji dali na prilozeni. Pak prisla sestra s sestinedeli a vsechno vysvetlila, ze si malou pokud dovolim odvezou, udelaji to a to, je to vsechno na dohode, behem toho vypuzeni placenty, kontrola doktorky atd. Pak cca jeste hodinku nez me prevezli na pokoj, tam ihned prisly vsechny sestry a doktori se mi ukazat, co a jak bude, kde co je, co bych rada atd. Co je dobre mit s sebou, pokud budes mit nastrih, kruh na sezeni, vlozky, ty nemocnicni nejsou nic moc, plenky, obleceni pro mimi. Vsechno samozrejme dostanes, ale v jine kvalite a obleceni erarni. Ale vsechno jde prinest od manzela, nemusis to sebou vlacet hned. Co je urcite mit dobreho s sebou, manzela, partnera, mamku, nejakou oporu. Kdyztak se ptej. :kytka:

aktakaktak
Kecalka 332 příspěvků 23.11.18 20:22

@Luucanam123 díky, to zní hezky :) a i tak, že to, co říkají, že dělají, tak fakt dělají :) o tom nadstandartu přemýšlíme… jestli a který…
to je super, že se ti malá zvládla přetočit!

budu přemýšlet, jestli mě ještě něco napadne :) díky

Luucanam123
Kecalka 108 příspěvků 23.11.18 20:52

@aktakaktak Neni zac, preji hladky a rychly porod a zdravi pro Vas oba nebo obe :kytka:

MelissaMuray
Stálice 74 příspěvků 26.11.18 21:16

@Luucanam123 takže jsi rodila na lepším pokoji než dávají normálně a pak jsi byla na normálnim pokoji po porodu? :) teď začínám teda taky přemýšlet o tom pokoji, že si připlatím :D v čem je tedy lepší než ten obyč? :)
jinak to neměří teda vůbec nebo musíš říct, že nechceš aby měřili? :) já teda nevim o tom vůbec nic :nevim: vždy jsem myslela, že dítě zváží a změří automaticky (že se neptají) a i že ho vykoupou automaticky (až tady jsem zjistila, že si snad můžeš i zažádat, aby ho nekoupali - proč? )

Luucanam123
Kecalka 108 příspěvků 26.11.18 22:42

@MelissaMuray Nee, rodila jsem na klasickem porodnim boxu, jeste luxusnejsi nez v malych laskach napriklad a pak jsem mela zaplaceny nadstandart. Vyhody - sama na pokoji, moznost prespavani partnera, muze byt s tebou nonstop, navstevy kdykoliv, i v noci. Jinak se k tobe chovaji, myslim personal. Nam nemerili, az na sestinedeli, ale kdyz reknes, ze nechces vubec, tak myslim, ze se domluvis. Vse je tam na domluve. Nekdo nema rad, ze se hned miminko natahuje a nici ta bariera na kuzi, nekdo naopak. Pokud jsi prvorodicka, zkus si najit na netu porodni plan a zeptat se na vsechno jeste nez zacnes rodit. Treba v poradne.

MelissaMuray
Stálice 74 příspěvků 26.11.18 23:00

@Luucanam123 Děkuji moc :) právě jsem prvorodička a úplně jsem teď z toho mimo :D ani nevím, co si mám kdy zajistit.. nevím ani nic pak o mateřské a rodičáku :nevim: přijde mi, že je toho nějak moc :D
jinak předběžně plánuji, že se zajdu podívat do porodnice 10.12 tak jsem docela zvědavá :)
a nevíš kdy se mám registrovat? Parkrát jsem četla, že v PB se registrovat nemusíš a nebo že to mají jinak než ty pražský porodnice.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >