Porodnice Středočeský kraj / Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 15.03.18 13:48
Porodnice středočeský kraj/Praha

Ahoj holky, blíží se mi termín registrace do porodnice a pořád nevím jakou.
Bydlíme ve středočeském kraji. Nejbližší porodnice tu je Mělník, Neratovice, Kladno a Slaný. Nejvíc sympatická je mi asi ta porodnice ve Slaném. Jenže recenze co jsem četla už jsou staršího data.
Další možnost je ještě jet rodit do Prahy (proto ten výběr řeším už teď). Ale vzhledem k tomu že mám napsaný porodní plán, chci aby byl dodržován. Bojím se, že v Praze to tak úplně nepůjde :nevim:
Jaké máte zkušenosti vy? Á kam by jste šli rodit, případně jste rodili?
Lepší menší porodnice? :think:
Děkuji za všechny reakce :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 2846 příspěvků 15.03.18 14:00

Nevím, odkud přesně jsi, ale poslední dobou se, co se respektu k porodním plánům týče, hodně zlepšila mladoboleslavská porodnice. Více poradí určitě ve FB skupině „Přirozený porod Mladoboleslavsko“.

malytlustyhroch
Kecalka 390 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 14:02

Z Prahy jsem jela do Roudnice před dvěma lety, a bylo to ok, i když zrovna probíhala rekonstrukce, bylo tam soukromí atd., což se v Praze těžko hledá, v Neratovicích rodila kamarádka (z Prahy) před rokem a taky spokojená, Mělník asi před třemi lety kompletně vyměnil tým porodnice, takže tam koukej hodně na stáří recenzí. Prah pro nepražáky mi příjde smysluplná jen, (a) když je to komplikované těhotenství a nedonošené dítě (Podolí), (b) pokud máš možnost, tam mít „svého“ porodníka, kterému věříš, třeba vlastního gynekologa, když je zároveň porodník, nebo tak, © když nutně potřebuješ, aby v rodném listě bylo napsáno Praha :roll: Pražské porodnice jsou obvykle v historických budovách, které je těžké přizpůsobit současným představám o pohodlí rodiček - víc rodiček na jednom porodním sále, málo sprch, málo nadstandardů…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 27 inzerátů 15.03.18 14:10

Známá rodila v Mělníku, byla spokojená, taky měla plán a dulu a spešl jídelníček. Já rodila v Rakovníku, tam se teď hodně zaměřují na alternativky. Jinak bych volila Kladno, kvůli vzdálenosti, Praha mě neláká. Se Slaným zkušenosti nemám.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 27 inzerátů 15.03.18 14:12

@malytlustyhroch Otázka trochu mimo… K čemu je dobré mít v rodném listu Prahu?

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 15.03.18 14:20

@xstrasilka právě brácha mého přítele jel s přítelkyní taky do Prahy jen kvůli tomuto (proč to netuším, ani jeden z Prahy není). A pořád nam doporučuje tu Prahu :zed:
Kladno se mi líbí co o sobě říká, ale zaráží mě některé recenze :?

Jinak jsme od Kralup nad Vltavou

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 15.03.18 14:23

@theressapoch ahoj ja jsem také z Kralup, rodila jsem v Slaném a parada, na Kladne jsem byla hospitalizována a už nikdy vice

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 15.03.18 14:27

@HandulkaK super, přesně to jsem chtěla slyšet :palec:
Komu řeknu Slaný, tak protáčí oči.
Mohu se zeptat ve kterém roce si tam rodila? Měla by od roku 2015 být po rekonstrukci.

Avele
Závislačka 2644 příspěvků 2 inzeráty 15.03.18 14:28

@theressapoch Slaný bych teda nevolila - zkušenosti známých z poslední doby. :? Já rodila v Kladně, byla jsem spokojená (přístup sester, doktorů, péče), ale nemůžu posoudit z hlediska porodního plánu, žádný jsem neměla a rodila jsem cs. Jinak ber také ohled na to, kde jsou schopni se postarat o nedonošené dítě…přihodit se může cokoliv a taková porodnice Slaný nemá inkubátor (a třeba kvůli pár dnům by dítě bylo jinde a ty také), Kladno třeba bere nedonošence od 32.tt.

Katerina308
Kecalka 439 příspěvků 154 inzerátů 15.03.18 14:31

@theressapoch
Rodila jsem 2× v Mělníku a byla jsem spokojená 10/13 a 5/16 (po změně vedení).
Hodně si ženy chválí Roudnici, je po rekonstrukci a odešlo tam dost doktorů z Mělníka i vrchní sestra a ta byla super.
Jsem z Kralup a do Prahy bychom asi nedojeli, k porodu jsme jeli kolem 16.30 a ani si nechci představovat jak mohl vypadat v tu dobu provoz :-D
Ostatní zmiňované porodnice jsem si už neprohlížela.
Třeba z Kralup do Kladna je příšerná cesta (podle mě), to jsem jela teď dvakrát s dítětem na pohotovost.
Já měla nakonec registraci i v Podolí, teď už ani nevím z jakého důvodu jsem tu Prahu chtěla. V prvním těhotenství jsem byla reg. do Vinohrad kvůli tomu, že jsem to měla kousek od práce, kdyby se něco zvrtlo a byla nutná návštěva nemocnice.

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 15.03.18 14:36

@Avele mohu se jen zeptat mimo téma, kdybych nedej bože začala rodit předčasně. Kdybych si zavolala rychlou tak mě snad odvezou někam, kde se o nás postarají i přes to, že tam nejsem registrována. Nebo to tak nefunguje?

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 15.03.18 14:36

@theressapoch před 13 měsíci, skoro 14

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 15.03.18 14:37

@theressapoch ja měla kvůli předčasnému domluveny Mělník, ale od 32 tt můžeš i na Kladno

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 15.03.18 14:52

@Katerina308 když se nebudu registrovat do Prahy, mám naštěstí ještě spoustu času vybrat porodnici. Navštívit ji a tak si zkusit i tu cestu a tak.
Jenže gyndu mám v Praze (jelikož jsme tam donedávna bydleli) A dr. tlačí, abych už měla jasno :nevim:
Jinak teda beru ještě ohledy na mé rodiče, kteří bydlí v Praze. Do porodnice by mě jeli rádi navštívit, Ale jim přijde dálka už jet nás navštívit sem domů. :zed:
Do Prahy jezdíme často, je to sice nějakých 40km. Ale dálka mi to nepřijde…
Jinak děkuji všem za reakce :)

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 15.03.18 15:01

@HandulkaK to je relativne nedávno :)
Ještě jedna taková otázka, prý je ve Slaném jeden společný pokoj pro trávení první doby porodní. U porodu chci mít po celou dobu doprovod, tak abych nerušila nějakou maminku, nebo nějaká maminka mě :think:
Prý by tam měl být jeden sál, kde se dá trávit 1. A 2. Doba porodní a, že bych tam byla sama. Nevíš jestli to je nadstandard. Nebo kdo dřív příjde, ten dřív mele?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama