Porodnice Třebíč, třetí císařský řez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petule8
Povídálka 13 příspěvků 27.07.12 22:29
Porodnice Třebíč,třetí císařský řez

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenost s porodnicí v Třebíči a stím, jak se tam dívají na třetí císařský řez. První řez mi dělali v Jihlavě, bohužel jsem měla týden do porodu a odloučila se mi placenta-dítě se nepodařilo zachránit. Když jsem čekala druhé dítě, jela jsem rodit do Nového města, porod byl vyvolávaný a chtěla jsem se pokusit rodit normálně. Po 13.hodinách došlo na císař a narodila se mi Barunka. V této porodnici jsem byla velice spokojená, jak se sestrami, tak i s doktory-jen pan primář mi na vizitě, před všema těma učněma a ostatníma co chodí po vizitách řekl, že je nežádoucí abych měla další dítě. Asi chápete, co to se mnou udělalo, zbytek pobytu jsem probrečela. Až poslední den při mém odchodu za mnou přišel lékař co mě operoval, ještě s mým gynekologem a řekli mi, že ještě jeden císař se dá, když budeme opatrní a budeme to hlídat. Byla jsem šťastná :dance:.Protože by jsme chtěli s manželem druhé dítě, přemýšlím, do jaké porodnice se vydat (těhotná ještě nejsem, ale už mi to vrtá hlavou).Bojím se, že kdybych šla znovu do Nového města, pan primář by mě určitě nějak uzemnil a koukal na mě jako na blázna. Pro informaci-můj gynekolog říkal, že pan primář je ještě ze staré školy a že rozmlouvá už druhý císař. No, koukám, že jsem se nějak rozepsala, ale chtěla jsem, aby jste pochopily moji situaci. Děkuji za každou vaši reakci :kytka:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Třebíč

Reakce:
kajinkac
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.07.12 22:43

Tak ja bych se na to vykaslala, jak se na tebe budou koukat. Probrala bych to s gynekologem, ultrazvukem mrkne, jak je jizva dobre zhojena a dle toho ti treti doporuci ci ne. Ja mam za sebou jeden cisar a zrejme me ceka dalsi. A muzu se zeptat, jak je to s odloucenim te placenty? Ja mam taky trosku problem s placentou, neni umistena zrovna dobre a i vzhledem k jizve po cisari mi trosku doktor vydesil, ale snad to bude dobry.

NeonN
Nadpozemská drbna 25034 příspěvků 27.07.12 22:59

A to bys nemohla rodit přirozeně? :think:

petule8
Povídálka 13 příspěvků 27.07.12 23:05

Na kontrole jsem už byla a vypadá to v pořádku. Třetí těhotenství mi doktor nezakázal, už jsme se i domlouvali, jak by to probíhalo. Já jen prostě nechci, aby se tam na mě primář vyřádil nebo aby mě nějak tlačil do sterilizace-i když tomu se asi nevyhnu nikde.
Jinak placenta se mi odloučila úplně nečekaně, v celém těhu jsem žádné problémy neměla. Zrovna jsem ležela, když mě začlo trošku pobolívat břicho. Najednou ze mě vyvalila spousta krve. V nemocnici byla spousta prodlev, kdyby nebyly, asi by ještě malého zachránili. Jde tam o sekundy. Doktor tě bude určo hlídat, hlavně na sebe buď optrná, abys neupadla nebo tak, často se prý odloučí po pádu…

kajinkac
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.07.12 23:20

@petule8
aha, tak bohuzel prodlevy v nemocnici moc dobre znam :-( malem jsem prisla o delohu pri druhem tehotenstvi kvuli kravam sestram - cekala jsem hodinu v cekarne a nekolikrat je prosila, ze to neni normalni a oni - vyckejte, doktor si vas zavola, ze o mem problemu vi - dr samozrejme o nicem nevedel a hned naridil pro jistotu transfuzi a na sal, nastesti vse dopadlo dobre a rezat mi ani nemuseli… takze i kvuli tomuhle mi doktor vice hlida a jeste ted s tou placentou, pry to muze byt u me problem, ale jeste si s tim hlavu lamat nemam - ze je jeste cas :(
jinak na tvem miste bych do dalsiho urcite sla a nekoukala na ostatni - akorat musis asi pocitat rovnou s rizikovym tehu… jinak sterilizaci ti bez tveho souhlasu udelat nesmi, ale je pravda, ze ja vubec nevedela, co pri tom akutnim cisari podepisuju a kdyby primar radil, tak bude radit par dni a to za mimi preci stoji, ne?

Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 28.07.12 09:09

Tak já mám tři císře. Druhé dítě se narodilo po dva a čtvrt roce, se třetím těhotenství moje gynekoložka doporučila počkat tři roky, aby se vše zahojilo a musím říct, že opravdu až po takové době jsem už neměla vůbec žádné potíže. Rodila jsem všechny v Brně na Obilňáku, tam pořád vykládali, jak je to rizikové, ale nokonec jsem rodila až přesně na termín a to přesože jsem měla docela výrazné obtíže už 14 dní :roll: Už dopředu mi nutili podvázání vajčníků, což jsem odmítla - jsem věřící, ale nátlak to byl tedy masívní.
Jestli se chceš na něco zeptat, klidně napiš SZ. Jinak ve tvé situaci bych užčitě do třetího šla. Před posledním porodem jsem shnáněla spoustu informací a na západě se prý dělají i čtyři císaře. Moje Gyn. pokaždé když přijdu, že bych teda zase ráda mimi povídá historku, jak její kolega byl na stáži v Africe a tam žen rodí i devíti císaři :mrgreen: A na závěr pokaždé řekne:" Ovšem tam jsou ženy jinak stavěné, že!" :mrgreen: :mrgreen:

evinka001
Kecalka 288 příspěvků 28.07.12 09:29

Já mám čtyři císaře, takže za mě pokud jsi v pořádku, tak bych do třetího klidně šla. tři už dnes není žádná vzácnost. záleží na tobě :)

petule8
Povídálka 13 příspěvků 28.07.12 12:52

Doktor říkal, že se můžeme pokusit ještě rodit přirozeně, ale spíš to vidí bledě. Když jsem se pokoušela rodit přirozeně podruhé, začala mi praskat jizva, proto se jelo na sál na císař.
S těma prodlevama je to fakt mazec. Když mě vezli do nemocnice, byl leden a sněžilo. Přijeli jsme před nemocnici a nemocnice byla zamčená, pořád někomu volali až nakonec teda někdo přiběhl a otevřel nám, to už jsem byla zmrzlá na kost. Když už jsem se koněčně dostala na vyšetřovnu, neměli zapojenej ultrazvuk a sestra lezla pod stolem a hledala šňůru :nevim:.Když konečně udělali ultrazvuk a nebyly znát žádné ozvy, nemohli najít primáře. Když konečně dorazil, řekl, že už mám být dávno na sále, jinak jim tam umřu. Měla jsem už strašné bolesti a je fakt, že do teď netuším, co jsem jim v těch lejstrech před operací podepsala.
Moc vám všem děkuji za podporu, díky vám už z toho nemám takový strach a už se těším na další mimi, snad vše dopadne dobře…

Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 28.07.12 12:58

No já jsem strašně bojoval za to, abych mohla rodit přirozeně aspoň potřetí a musím říct, že doktoři to nesmetli ze stolu automaticky. docela nad tím uvažovali, jenže malý měl velký odhad hmotnosti - nakonec měl 4100g, ti před tím 3900 a 4250, já jsem malá, takže by to bylo velké riziko - v podstatě prvorodička s dvakrtá řezaným břichem a čtyřkilovým miminem.

petule8
Povídálka 13 příspěvků 29.07.12 13:09

Já bych taky ráda rodila normálně, už kvůli tomu, že bych třeba pak časem chtěla ještě jedno dítě. Tak uvidíme, jak se to všechno vyvrbí.

kajinkac
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 29.07.12 14:58

@petule8
to myslim, ze te rodit normalne nenechaji, kdyz ti pri minulem porodu praskala jizva :nevim:

Váš příspěvek
Reklama