Porodnice v Praze, kde mohu rodit vestoje?

8944
30.12.18 12:42

Porodnice v Praze kde mohu rodit vestoje

Ahoj. Mám ani ne týden na to, abych si zvolila porodnici. Můj první porod byl u Apolináře a jako prvorodička jsem nechtěla být alternativní potížistka, takže jsem dělala vše podle instrukcí a výsledkem byl nástřih a ruptura třetího stupně - roztrhla jsem se nahoru i dolů, takže nakonec nejen x vnitřních stehů, ale také zašití konečníku a močové trubice - prostě hrozná paseka.
Teď bych ráda rodila v poloze, která mi bude vyhovovat a kde bude nízké riziko poranění hráze. Marně hledám v Praze porodnici kde umožňují porodit v jakékoliv poloze. Jako ideální považuje vestoje, opřená o něco. Bohužel jsem vypátrala že porodní stoličky jsou na první dobu porodní a poté vždy vyhánějí rodičky odrodit vleže, na boku, v polosedu ale rozhodně ne na čtyřech nebo vestoje.
Pokud víte o nějaké porodnici, kde s jinými polohami nemají problém dejte mi prosím vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5017
30.12.18 12:50

@Lynette v Praze moc alternativních porodnic není. Snad jen v UPMD v Podolí se snad trochu na porodní plán dívají ale jinak nic. Pak hodně chválí porodnici v Hořovicích. Nebo pak jedina soukroma porodnice v Praze na.Bulovce, kde jen za porod chteji 50tis. Nechci rýpat, ale myslíš, že když budeš rodit v jiné poloze že poranění nebudou? Máš druhý porod tak cesty jsou už roztazenejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8944
30.12.18 12:57

@janickaIII Myslím, že kdybych už předtím mohla rodit v jiné poloze tak by to tak nedopadlo. Poloha vleže pro mě znamenala strašnou křeč. Přestala jsem se otevírat jakmile jsem si lehla a přes tu křeč jsem vůbec nevnímala kontrakce. Personál nade mnou stál a koukal. Dokud jsem mohla stát, bylo mi dobře - žádná křeč, jen kontrakce. Nakonec mi řekli ať už teda tlačím - i když jsem nebyla ještě úplně otevřená. Řekli ať tlačím na kontrakce. Řekla jsem jim, že mám pocit jedné velké nekončící kontrakce když ležím a na to jen pokrčili rameny a řekli, že to musím cítit já. No já to necítila, takže jsem tlačila mimo kontrakce. Prostě poloha vleže nebo polosedě mi těžce nevyhovovala.
Navíc je dokázáno, že při poloze vleže nebo polosedě je na hráz vyvíjen největší tlak a při poloze vestoje nebo v poloze na čtyřech je ten nejmenší tlak. Kdyby mi u druhého porodu nehrozil vývod, tak bych to tak neřešila, ale jelikož doktoři mi avrhují i plánovaného císaře a mám alergii na šicí materiály tak bych radši volila přirozený porod vestoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2959
30.12.18 13:05

@Lynette ty kráso 8o tak to tě obdivuji, že jsi po tom šla do dalšího dítěte a já bych pak rozhodně šla do císaře, jeví se mi to jako menší riziko než to znovu zkusit přirozeně ať už v jakékoliv poloze :think: jinak co vím, tak si hodně chválí přístup v hořovicích a taky v rakovníku. O žádné pražské porodnici nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2402
30.12.18 13:06

@Lynette rodila jsem v Horovicich, sice to není Praha, ale nabízeli mi všechno možné a porodní boxy mají na skvěle úrovni… jak je to tam s rozenim ve stoje nevím, ale sama PA mě pořad nabízela až vstanu. Pro mě ale naopak bylo nepředstavitelné se vůbec hýbat a rupturu třetího stupně jsem měla taky a ne kvůli tomu, ze bych špatně tlačila, ale protože byl malý rukou napřed, začaly mu padat ozvy a museli ho rychle vytáhnout, takže nastrih jako prase, vex a byl venku, mám 25 stehů, ale zahojilo se mi to rychle a na porod nevzpomínám jako na něco strašného, už jen kvůli perfektnímu přístupu celého personálu. Sestinedeli je jina story, ale ty tři dny se to tam dá přežít :) držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.18 13:09
@janickaIII píše:
@Lynette v Praze moc alternativních porodnic není. Snad jen v UPMD v Podolí se snad trochu na porodní plán dívají ale jinak nic. Pak hodně chválí porodnici v Hořovicích. Nebo pak jedina soukroma porodnice v Praze na.Bulovce, kde jen za porod chteji 50tis. Nechci rýpat, ale myslíš, že když budeš rodit v jiné poloze že poranění nebudou? Máš druhý porod tak cesty jsou už roztazenejsi.

v Hořovicích rozhodně nepodporují alternativní porody, podívej se na jejich web. A ano, je to opravdu výborná a vyhledávaná porodnice

• Nahlásit
  • Citovat
1246
30.12.18 13:11

Máš pravdu, poloha vleže je to nejhorší, co může být… o třetinu tím zmenšís průchod pro dítě.. já rodila v podrepu,chvilku na 4, mohla jsem ty polohy střídat dle intuice a vysledek- žádné poranění.. kamaradka tak stejně porodila bez poranění mimco 4,5 kg… takže delas dobře, že si to zjistujes! V Praze ale neporadím, já rodila v Krnově..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5017
30.12.18 13:21

@Lynette ok, zkus zavolat do Krce jestli by ti tohle umoznili. Já tam rodila před 2 měsíci a gynekologie tam byla super, tak by se možná dalo domluvit. Já teda rodila klasicky tak nevím jak jsou ochotni k alternativě, ale na gynde jsou fakt super! Dětské už je teda o dost horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49559
30.12.18 13:27

Asi bych hledala mimo Prahu, v Praze jsou to všecko továrny na děti prašť jako uhoď, byť se kolikrát na webu tváří děsně vstřícně, tak když narazíš u personálu na de.ila, co ví všecko nejlíp… a to píšu z pozice člověka, co byl u Apolináře maximálně spokojen a porodil tam na lehátku v polosedě čtyřkilové dítě na pohodu. Ale s tvou zkušeností a touhou mít při pozici volnou ruku bych prostě šla jinam, než kde se rodí deset dětí denně jak na běžícím pásu. Nebo si zkusila předem domluvit porodníka, kterýmu maximálně důvěřuju a vyjde mi vstříc. Jinak je to loterie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 13:31

Zajimave tema - vim o tom velke kulovi a tak jsem rychle kouknul na web. Svetova zdravotnicka organize zahrnuje porod ve stoje do upright birth positions a pise u nich zde : [quote]

The evidence suggests that upright birth positions during the second stage of labour might reduce episiotomy and instrumental vaginal births but might also be associated with increased risk of postpartum haemorrhage (PPH) and second-degree tears. However, most evidence is of low certainty and the GDG agreed that the difference in benefits and harms between upright and recumbent positions might not be clinically apparent. [/quote]

Tedy tyto polohy mohou redukovat nutnost nastrizeni, nicmene zvysuji riziko PPH - vnitrniho krvaceni, coz je/byl hlavni duvod umrti matek na svete a take riziko natrzeni. Takze mi to az tak bezpecnejsi neprijde - strihani je alespon kontrolovane lekarem, narozdil od nejakeho nahodneho trhani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 13:36

@Lynette můžu doporučit Rakovník, jsou tam dost pro alternativní porody, jezdí mi tam rodit kamarádka jako soukromá PA, nemít to tak hrozně daleko jedu tam teď s druhým taky, neb „moje“ porodnice je na můj termín zavřená :? Ale naštěstí mám jinou alternativu u nás i když to mám 45-60 minut jízdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2426
30.12.18 13:37

Kamarádka rodila na čtyřech v Podolí, domluvila se tam s porodní asistentkou, kterou měla celou dobu u sebe. Já rodila poprvé taky v Podolí a ve stoje by mi umožnili porodit, taková byla dohoda podle porodního plánu, ale já pak už nemohla stát na vlastních nohách, takže to nevyšlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8944
30.12.18 13:41

@DalsiSycekObecny No nástřih jsem měla ale bylo to k ničemu protože pak jsem se stejně nekontrolovatelně roztrhla. Já spíš věřím tomu, že poloha vestoje je pro mě ta pravá, protože jsem se otevírala pořád a cítila jsem pouze kontrakce. Jakmile jsem si lehla tak to byla nonstop bolest. Prostě poloha vleže mi nevyhovovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17716
30.12.18 13:49

@Lynette mně v Podolí v létě také přestaly kontrakce, tak PA navrhovala jiné polohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
30.12.18 14:31

Ja jsem nedavno rodila v Apolinare a s PA jsem byla dohodnuta, ze si polohu zvolim sama. Nakonec jsem rodila v polosede, protoze mi to tak proste vyhovovalo a dite pres 4 kg a bez nastrihu a poraneni venku na jednu kontrakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama