Porodnice Vysočany - zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.1.22 19:07

Porodnice Vysočany - zkušenosti

Krásný den všem,
prosím, nemáte někdo zkušenost s relativně novou porodnicí Vysočany (v budově Polikliniky Vysočany, Praha 9)? Předem díky za vaše příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2032
16.1.22 19:56

@Napravená pesimistka zkušenosti nemám, ale vybírala bych porodnici, kde mají neonatologii pro miminka. Ve Vysočanech to sice vypadá pěkně, ale když bude něco závažného s miminkem, tak ho budou trasportovat na Bulovku, do Krče nebo do Motola. Takže bych volila raději nějakou větší porodnici. Mimochodem na Bulovce si také můžeš zaplatit super nadstandard, raději bych šla tam než do Vysočan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
17.1.22 13:16

Ja bych zase radila opak, velke porodnice maji frnol a neni tam moc individualni pristup, v nove se urcite budou moc snazit aby di udelali dobre jmeno a pujdou ti vstrict. A proc si myslet ze s miminkem neco bude? Na 99% nebude, neonatalogii je treba kdyz se narodi napr driv a to vis predem, takze kdyz rodis v 32tt. pojedes na bulovku ale kdyz to jako vetsina zen dotahnes do konce, tak maji vsechny nemocnice oddeleni pro miminka a dokazi se postarat ikdyz je problem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.1.22 13:56

Ahoj.

Porodnice otevira oficialne dnes 17.1. Takze musime pockat na prvni maminku co tam porodi. Ja si tuto porodnici vybrala a termin mam v breznu, hrozne moc se tam tesim, maji to tam hezke a PA jsou skvele. Nejdulezitejsi na tom vsem je ze i po sekci jsi stale s miminkem a nikdo ti ho nevezme, po porodu uz jsi na soukromem apartmanu s otcem nebo i s celou rodinou a muzete se spolu nerusene starat o mimi, nikde jinde ti soukromy pokoj nezaruci pouze kdyz bude volny v ten den a tady maji cca 20 soukromych pokoju a zadne spolecne (o tom ta porodnice je). Jedna se o prvni soukromou porodnici u nas, takze mam od ni velka ocekavani. Tady jsi klient a ne pacient bez prav, jako ve statni. Tedy se vse toci okolo maminky a miminka, to je tu na prvnim miste. Vlastne je to jako bys byla na hotelu s veskerou peci. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.1.22 14:29

V porodnici Vysočany jsme se už byli podívat a plánujeme v únoru na ostro :) Právě otvírají a jsem také zvědavá na první zkušenosti maminek.
Krásné prostředí, pokoje jako na hotelu, kvalitní strava a hlavně věřím že osobní přístup. Rozhodně tam nebude 3000 porodů jako v jiných pražských porodnicích, kde to prostě jinak než „masově“ a neosobně nejde.
Mám za sebou porod na Bulovce, v Kladně a do třetice bych ráda zcela přirozený porod, klid, možnost vybrat si polohu při tlačení a jistotu ubytování spolu s manželem. Takže v současnosti asi jediná možnost, když si netroufám rodit doma. :D

To tradiční nemocniční prostředí mě děsí. 8o A psychika je podle mě k porodu a k poporodní adaptaci dítěte důležitější než si uvědomujeme.

K té neonatologii…
S druhým dítětem jsem si prošla novorozeneckou JIP (nakonec nic vážného), takže riziko tu je, i když těhotenství i porod proběhnou v pořádku. V takovém případě by se mimi převáželo do jiné nemocnice a matka by ho doprovázela, pokud by mohla. Je dobré zvážit své priority a očekávání.

Věřím, že Vysočany jsou konečně krok k tomu, aby porod v porodnici byl přirozeným a krásným zážitkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
17.1.22 17:35

Alena

Ahoj, taky bych tam ráda, ale na webu mají tak málo informací. Mužu se tě zeptat jak je to s registrací? Stačí tam zavolat nebo dá se osobně? A platba kterou uvádí na stránkách se platí po porodu? Předem moc moc děkuji!
Přeji ať vše proběhne podle tvých přání 🌸

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.1.22 17:39
@Ajedlo píše:
Ahoj, taky bych tam ráda, ale na webu mají tak málo informací. Mužu se tě zeptat jak je to s registrací? Stačí tam zavolat nebo dá se osobně? A platba kterou uvádí na stránkách se platí po porodu? Předem moc moc děkuji!
Přeji ať vše proběhne podle tvých přání 🌸

K porodu tam neregistruji, tedy staci prijet a porodit. Doporucuji ale predem prohlidku, at vis ze tam opravdu chces. Staci zavolat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9765
18.1.22 14:39

@Orchidej5 @lusama Vypadá to pěkně. Takže se tam nechodí předem na předporodní kontroly, ale jede se až k porodu? A platí se tedy ta cena z ceníku, což je cena za jeden den? A případně ještě něco se platí? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.1.22 18:11
@meduzza píše:
@Orchidej5 @lusama Vypadá to pěkně. Takže se tam nechodí předem na předporodní kontroly, ale jede se až k porodu? A platí se tedy ta cena z ceníku, což je cena za jeden den? A případně ještě něco se platí? Děkuji

Na předporodní kontroly přijímají. Stačí objednat tady https://www.tehotenstvimspolu.cz/…ska-poradna/
Na cenu jsem se neptala, ale z webu chápu, že je za 3 dny pobytu. Tedy cena konečná, pokud nebude nutné zůstat déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 22:08

@lusama ja som tam dnes volala, pretoze som na tuto porodnicu nahodou narazila, ked som si citala clanky ake je dost hrozne v dnesnej dobe rodit v statnych nemocniciach, a pytala som sa PA ako je to s platbou a za kolko dni. Cena je vraj konecna i v pripade ze sa zostava dlhsie, proste cely pobyt 22000,– s manzelom za tolko dni kolko vyzaduje Vasa situacia. Aspon dufam, ze som dostala spravne informacie🙏🏽

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
30.1.22 15:50
@meduzza píše:
@Orchidej5 @lusama Vypadá to pěkně. Takže se tam nechodí předem na předporodní kontroly, ale jede se až k porodu? A platí se tedy ta cena z ceníku, což je cena za jeden den? A případně ještě něco se platí? Děkuji

Cena je konecna za cely pobyt, ikdyz bude potreba zustat dele. Na kurzy se tam muze chodit predem, nebo jen na prohlidky s lekarem. Byla jsem jiz na prohlidce i s lekarem a vse krasne a super, pristup i prostredi, moc se tam tesim rodit. Vse ti vysvetli a chovaji se k tobe jako ke klientovi, ne jak k pacientovi. Navic jak ted otevreli vubec nikdo tam nerodi (jen par miminek) a tudiz maji uplne volne vsechny pokoje a mohou se ti venovat na maximum. Nemusis si ani nic brat sebou, vse maji pripravene, pleny, kapesniky, kosmetiku, odsavacku, kojici polstar atd. Navic je dole i lekarna. Na pokojich jsou obri televize, aby se manzel nenudil :D a vyborna strava formou bufetu.
Navic ta cena za pobyt je skoro stejna jako za nadstandard kdekoliv v Praze s tim rozdilem ze tady mas jistotu ze budes s rodinou, nehrozi ze by manzela poslali domu v pripade obsazenosti atd. a navstevy jsou povolene a neresi nejaka stupidni vladni narizeni, nejsi tam ve vezeni a muzes se pohybovat jak chces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.2.22 19:32
@Orchidej5 píše:
Cena je konecna za cely pobyt, ikdyz bude potreba zustat dele. Na kurzy se tam muze chodit predem, nebo jen na prohlidky s lekarem. Byla jsem jiz na prohlidce i s lekarem a vse krasne a super, pristup i prostredi, moc se tam tesim rodit. Vse ti vysvetli a chovaji se k tobe jako ke klientovi, ne jak k pacientovi. Navic jak ted otevreli vubec nikdo tam nerodi (jen par miminek) a tudiz maji uplne volne vsechny pokoje a mohou se ti venovat na maximum. Nemusis si ani nic brat sebou, vse maji pripravene, pleny, kapesniky, kosmetiku, odsavacku, kojici polstar atd. Navic je dole i lekarna. Na pokojich jsou obri televize, aby se manzel nenudil :D a vyborna strava formou bufetu.
Navic ta cena za pobyt je skoro stejna jako za nadstandard kdekoliv v Praze s tim rozdilem ze tady mas jistotu ze budes s rodinou, nehrozi ze by manzela poslali domu v pripade obsazenosti atd. a navstevy jsou povolene a neresi nejaka stupidni vladni narizeni, nejsi tam ve vezeni a muzes se pohybovat jak chces.

Muzu se zeptat na jméno lékaře, kterého jste tam měla? Byla jsem se tam podívat, vše vypadá úžasné až na 2 zmíněné lékaře, kteří tam působí. Jejich recenze jsou dost příšerný. MUDr Stránský navíc figuruje v kauze hladových duchodcu a MUDr Barták publikoval článek ve zkratce o hloupých ženách s porodnimi plány, které ho nenechají dělat jeho práci. Když jsem se ptala na seznam PA a lékařů, tak prý bude časem na webu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
6.2.22 14:49

@veron2
Mela jsem moznost konzultace s MUDr. Stranskym, vim o jeho medialnich kauzach na ktere mam svuj nazor, vzhledem k tomu ze se angazoval i do politiky, je mi jasne ze jsou clanky o nem nafouknute se zamerem poskodit jeho, hladovy penzion je kauza o ktere by clovek mel nejdrive vedet vice nez bude soudit, ze pan doktor jiz v tak zalostnem stavu penzion prebiral atd. media jen vyuzila teto situace a zamerme prekroutila ( neznam ho nijak blize, ale da se vse dohledat pokud se clovek zajima).
Jinak me osobne je pan doktor velice prijemny a sympaticky a zkuseny porodnik s praxi pres 30let, na vse mi ochotne odpovidal a vse jsme spolu probrali, pusobi na me opravdu jako clovek ktery vi co dela a snazi se o maximum. Nehlede na to ze se vzdy snazi zavadet netradicni postupy u porodu, jako je prave vyjit vstric rodickam, coz stale neni bezne, navic dle meho ma odvahu pustit se do tak velkeho projektu a to se urcite spouste lidem (konkurenci) nelibi.
Co se tyka MUDr Alexandra Bartaka tak ten ma velice vysoka hodnoceni od svych klientek a pusobi tez jako nekdo kdo vi co dela s dlouhou praxi a snazi se maximalne vyjit vstric rodicce.

Spis by me zajimalo proc se takto rodicky nezajimaji i o jine lekare ve svych porodnicich, pripada mi to jako zvlastni, vetsina zen ani nevi kdo je odrodil a najednou se vsichni zajimaji o konkretni lekare ve Vysocanech a jen kritizuji na zaklade par informaci v mediich, co tak koukam na fcb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
6.2.22 16:21

Přesně tak. Taky mě docela překvapila míra do které se teď všichni zajímají o doktorský tým nové porodnice. Chápu, že za to asi může mediálně propírané jméno doktora Stránského. Ale je pravda, že jsem snad nikdy nenarazila na nikoho, kdo by se ptal nebo řešil konkrétní doktory té či oné porodnice. Už vůbec ne takto dopředu. Maximálně se jednou za čas objeví nějaké jméno doktora, na kterého si někdo stěžuje z vlastní zkušenosti ale i to bývá spíš výjimka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.2.22 17:22
@Orchidej5 píše:
@veron2
Mela jsem moznost konzultace s MUDr. Stranskym, vim o jeho medialnich kauzach na ktere mam svuj nazor, vzhledem k tomu ze se angazoval i do politiky, je mi jasne ze jsou clanky o nem nafouknute se zamerem poskodit jeho, hladovy penzion je kauza o ktere by clovek mel nejdrive vedet vice nez bude soudit, ze pan doktor jiz v tak zalostnem stavu penzion prebiral atd. media jen vyuzila teto situace a zamerme prekroutila ( neznam ho nijak blize, ale da se vse dohledat pokud se clovek zajima).
Jinak me osobne je pan doktor velice prijemny a sympaticky a zkuseny porodnik s praxi pres 30let, na vse mi ochotne odpovidal a vse jsme spolu probrali, pusobi na me opravdu jako clovek ktery vi co dela a snazi se o maximum. Nehlede na to ze se vzdy snazi zavadet netradicni postupy u porodu, jako je prave vyjit vstric rodickam, coz stale neni bezne, navic dle meho ma odvahu pustit se do tak velkeho projektu a to se urcite spouste lidem (konkurenci) nelibi.
Co se tyka MUDr Alexandra Bartaka tak ten ma velice vysoka hodnoceni od svych klientek a pusobi tez jako nekdo kdo vi co dela s dlouhou praxi a snazi se maximalne vyjit vstric rodicce.Spis by me zajimalo proc se takto rodicky nezajimaji i o jine lekare ve svych porodnicich, pripada mi to jako zvlastni, vetsina zen ani nevi kdo je odrodil a najednou se vsichni zajimaji o konkretni lekare ve Vysocanech a jen kritizuji na zaklade par informaci v mediich, co tak koukam na fcb.

No vidíte a já patřím do te skupiny, která se předem zajímá, ať jde do jakékoli porodnice, když si vybírám zubaře, gynekologa, pediatra..zajímá mě komu sveruju své zdraví a je dobre, ze se lidé zajímají čím dal více. Na MUDr Stranskeho jsem našla spoustu negativnich recenzi, což mě dost odrazuje. Z nové porodnice ve Vysočanech už se objevila také ne zrovna pozitivní recenze. Vaše je naopak pozitivní, takže se to opět bude pohybovat tak nějak 50 na 50 jako při jeho předchozím působení. Na MUDr Bartaka jsem našla recenze opravdu vesměs dobre co se lékařské pece tyče. Jeho osobní názory na porody jsou věc druhá.
Jsem rada, ze jste zaznamenala pozitivní zkušenost, doufám, ze těch pozitivních bude přibývat, protože i já bych konečně rada rodila v klidu bez zbytečného dohadování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat