Porostou ještě ceny nemovitostí?

Anonymní
17.5.21 12:09

Porostou ještě ceny nemovitostí?

S manželem chceme brát hypo tak za dva roky, ale docela se obáváme, že ta cena bude ještě dvakrát taková, než je teď za ty dva roky.
Myslíte, že ještě porostou ceny nemovitostí, nebo ta bublina třeba praskne a bude to zase lepší?
Trošku nás finančně vycucla pandemie a pak následně ztráta práce, takže než se všechno srovná, tak odhadujeme ty dva roky na tu hypo.

Zatím si hypotéku brát nemůžeme a ještě chceme něco došetřit..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8510
17.5.21 12:10

No je to otázka za miliardy. :think:

Každopádně píšeš, že stejně jinou možnost nemáte, tak se tím teďka netrap a uvidíš co bude za dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17489
17.5.21 12:13

Kdo by tohle nechtěl vědět, že? ;)
Upřímně si myslím, že ceny budou stagnovat, nebo lehce porostou. Propad neočekávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9078
17.5.21 12:15

Levnější určitě nebudou. Zdražovat bude komplet všechno. Ale když si to ted nemůžete dovolit tak stejně asi jinou možnost nemáte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21646
17.5.21 12:18

Taky bych ráda věděla. Ale za posledních 20 let ceny pouze stoupají. Dolů určitě nepůjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 12:19

Já vím, bohužel nemáme. Teď se naštěstí už všechno pomaličku vrací do normálu, takže pak už to bude lepší, jen asi doufám, že to nebude za pár let tak velké zdražení :/
Mám okolí několik známých, kteří kupují teď nemovitostí jako diví..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 12:20
@divine woman píše:
Taky bych ráda věděla. Ale za posledních 20 let ceny pouze stoupají. Dolů určitě nepůjdou.

s tím počítáme, že to ještě stoupne, ale pořád tak nějak doufáme, že to stoupne rozumně a nebude to dvakrát tolik třeba :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6640
17.5.21 12:21

Myslím si že porostou. My prodáváme pozemek, a docela na nas tlačí soused (v realitach a cenách se vyzná),abysme náhodou nezvýšili cenu. Dost u nás mizí jak pozemky, tak baráky… Před covidem tady byly nemovistosti za pakatel, teď se ceny dost zvyšují, lidí kupují všechno. Např byt 2+1 tu byl po rekonstrukci za 1 350 000, teď tu je další v covid době 2+1 stejná výměra, za 2 500 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
17.5.21 12:23

Můj osobní názor je ten, že ceny nemovitostí půjdou nahoru a možná rapidně. Cca 2-3 týdny zpět jsem viděla reklamu od té zelené realitky (byla i v Utajený šéf) na elektronickou aukci nemovitostí. Jestli se to v praxi osvědčí, je jen otázkou času, kdy k tomu dospejí i jiné realitky a nemovitosti v zajímavých oblastech můžou rapidně stoupnout.. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9078
17.5.21 12:24
@Anonymní píše:
Já vím, bohužel nemáme. Teď se naštěstí už všechno pomaličku vrací do normálu, takže pak už to bude lepší, jen asi doufám, že to nebude za pár let tak velké zdražení :/
Mám okolí několik známých, kteří kupují teď nemovitostí jako diví..

Tak třeba my jsme loni kupovali pozemek za 1,2 mil a letos se tam o kousek větší prodával uz za 2,7 mil. Loni začal stavět švagr a letos my. Cena stavebního materiálu opět skoro 1× taková. Když je v té lokalitě na prodej nějaký dům, okamžitě je pryc i když je to zbořenina a to je to vesnice s poměrně blbou dostupnosti a téměř nic v ní není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
17.5.21 12:31

No rozhodně bych neřekla, že se budou snižovat. Co jsem si všimla, tak lidi teď začali úplně šíleně skupovat i ty největší ruiny za přemrštěné ceny.
O baráky, které se tady nedařilo roky prodat a byly už těžce pod cenou, se tady přetahovali kupci a cenu navýšili na víc, než byla ta úplně první, za kterou to nikdo nechtěl.
Neustále máme ve schránkách papírky „koupím byt/dům,“ po nemovitostech je teď fakt hlad. Často se divím, co se dneska vůbec prodá.
Do toho si lidi všimli, že mít pozemek je vlastně bomba a doslova se vrhli na jakékoliv volné parcely téměř kdekoliv. V okolí našeho baráku se zvedla cena za m2 skoro trojnásobně, protože poptávka je šílená.
Možná, že když konečně dolehne post-covidová finanční krize, tak to bude jiné, ale to bych řekla že budou i jiné šance na to dostat hypotéku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
17.5.21 12:38

Za mne určitě ANO… dost to sleduji.. a mrkni se na ceny realit před 10 lety, 5 lety a dnes!!?? šílené… (zvláště středočeský kraj a velká města..).. No a bude hůř.. nejlépe zhodnocené peníze jsou prostě v nemovitostech..
Nečekala bych ani náhodou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31994
17.5.21 12:39

Nemyslím si, že půjdou dolů. :think: Možná budou stagnovat.

I když je fakt, že po letech, kdy lidi lidi psali, že „už to musí klesnout“, a jen to raketově rostlo, teď už lidi píšou, že to poroste :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 12:52
@Lucy75 píše:
Za mne určitě ANO… dost to sleduji.. a mrkni se na ceny realit před 10 lety, 5 lety a dnes!!?? šílené… (zvláště středočeský kraj a velká města..).. No a bude hůř.. nejlépe zhodnocené peníze jsou prostě v nemovitostech..
Nečekala bych ani náhodou!

To je pravda, nakonec dopadneme někteří tak, že mít nemovitosti bude luxus a budeme žít v nájmech cely život (ale doufám že ne)

• Citovat
  • Nahlásit
2334
17.5.21 13:00
@Anonymní píše:
S manželem chceme brát hypo tak za dva roky, ale docela se obáváme, že ta cena bude ještě dvakrát taková, než je teď za ty dva roky.
Myslíte, že ještě porostou ceny nemovitostí, nebo ta bublina třeba praskne a bude to zase lepší?
Trošku nás finančně vycucla pandemie a pak následně ztráta práce, takže než se všechno srovná, tak odhadujeme ty dva roky na tu hypo.Zatím si hypotéku brát nemůžeme a ještě chceme něco došetřit..

Teď už si taky nemyslím, že by něco klesalo. Prodává se toho strašně málo. Lidi nejsou hloupí, takže si v tom drží peníze. Prodá jen ten, kdo musí. A takových zatím zjevně moc není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat