Porovnání porodu s epiduralem a bez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Boudová
Kelišová 6098 příspěvků 14.09.15 22:06
Porovnání porodu s epiduralem a bez

Ahoj holky. Zítra začínám 39.tt. Minulý týden jsme měla asi něco jako poslíčky. A byly to opravdu silné křížové bolesti. Tak jsem se začala trochu děsit toho porodu. Ne nějak panicky, ale samozřejmě na to myslím. Zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo může porovnat porod s epiduralem a bez? Jestli to opravdu stojí za to si nechat ten epidural aplikovat? A taky jestli na ty křížové bolesti zabírá?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11659 příspěvků 14.09.15 22:12

Hehe s epi jsem si pripadala jako na oblacku. Jako na plazi v bilych satech. Po hodine to zaclo odeznivat a byla jsem zase jako v ohni. Takze jo pomohlo - stihla jsem si odpocinout. Akorat ta aplikace :roll: 8o to byl des

Jitka79
Závislačka 3610 příspěvků 14.09.15 22:12

@Boudová první porod jsem měla s epiduralem, druhý bez. Lepší byl ten bez něj. U prvního mi sice hodně potlačil bolesti, ale vůbec jsem nechápala, jak kdy tlačit, protože jsem to prostě nějak špatně cítila-tedy spíš necítila. Takový ten tlak na konečník jsem poznala až u druhého porodu, kdy mě tělo krásně navedlo

terinka4444
Hvězda diskuse 69313 příspěvků 14.09.15 22:12

Mně epidurál úplně zastavil kontrakce, byly už po dvou minutách a epidurál je zastavil, úplně, na jednu za 15 minut, po působení epidurálu další hodinu trvalo, než se to vrátilo do stavu před epidurálem. U druhého porodu jsem se zařekla, že epidurál ne a šlo to taky, ještě lépe. I první dcerka by byla na svět dobře o dvě hodiny dřív.

Boudová
Kelišová 6098 příspěvků 14.09.15 22:15

A nevíte náhodou jestli nejsou nějaký cviky co bych teď ještě mohla dělat aby ty křížový bolesti nebyli takový? Já fakt nebyla schopná pohybu. Jestli takhle bude vypadat porod, tak nevim jak tam vůbec dolezu. :roll:

petukab
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 14.09.15 22:16

Ja mela prvni porod rychlej a nic se nestihlo. Slo to dobre, bolelo to ale dalo se. Pocit na konci úžasný. Druhy porod se vlekl. Byla jsem na dne sil (cely tyden predtim jsem starsiho po nocich taha na brise pze mel horecky). Rvala jsem ze chci na císaře. Misto epiduralu mi delali teda paracervikalni blok a musim rict ze pak uz bylo vse k klidu víceméně bez bolestí. Takze priste bych do oblbovaku sla znovu ale opet jen v krajnim pripade. Pocit hrdosti ze jsem vse zvladla u prvniho porodu byl neskutecny :-)

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 14.09.15 22:16

Druhy byl s epiduralem a byl desne dlouhy, ale pravda je, ze tech x hodin jsem diky epi v podstate bez bolesti prospala - drsna byla az ta posledni hodina bez nej, kdy mi naopak pripichli oxytocin, ptze jsem nevedela kdy tlacit, nic. A ta bolest znicehonic, po hodinach bez ni, to je hnus.

K tretimu porodu jsem ve dverich hlasila, ze ho chci zase - nastesti se nestihl a bylo to krasne a rychle a konecne jsem zazila, jake je to, kdyz telo funguje jak ma, bolest prichazela postupne, clovek si na ni zvykl a byla proste takova samozrejma, bylo to super.

Kdybych rodila poctvrte, tak uz ho nechci.

Griffin
Stálice 95 příspěvků 14.09.15 22:17

Ahoj, měla jsem při prvním porodu silné křížové bolesti - kontrakce asi po 2 minutách, otevřená na 2 cm. Na doporučení PA jsem si epidural nechala dát a bylo to pak blaho, sledovat na monitoru jak se síla kontrakce ani nevejde do grafu a já nic necítím. Rodila jsem pak za pět hodin a byla jsem za epidural skutečně vděčná, navíc mi působil i během šití. Jen jsem tedy místo vpichu v páteři cítila ještě asi půl roku, když jsem ležela na pevnějším podkladu, ale nic hrozného, jiné komplikace nebyly. Napodruhé jsem myslela, že si ho dám znovu, ale porozeno bylo za 20 minut od příjezdu do nemocnice. Na tu dobu by to skutečně nestálo za to :). I šití bylo menší, tak se dalo zvládnout. Takže záleží, jak dlouho se chystáš rodit :D

petukab
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 14.09.15 22:19

@Boudová taky jsem mela krizove bolesti. Des a navic je nevideli na monitoru. Nic co by je zmirnilo jsem nevymyslela. Mozna trochu horka sprcha

Boudová
Kelišová 6098 příspěvků 14.09.15 22:20

@Griffin Zatim nevim no jestli holku vyprdnu hned nebo se tam zdržím. :lol:

Boudová
Kelišová 6098 příspěvků 14.09.15 22:20

A neměly jste pocit selhání, že ste to nedaly přirozeně?

Belča
Kelišová 5570 příspěvků 14.09.15 22:22

U mě první porod byl s epid. a mě teda samotný porod urychlil, říká se, že u jedné z pěti se to po píchnutí stane, měla jsem štěstí, že to bylo zrovna u mě. U druhého jsem epid. neměla a porod byl mnohem bolestivější o něco delší, ale přežila jsem :) Kdybych rodila potřetí tak si ho nechám píchnout.

Vochomůrková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.15 22:34

První porod jsem měla s epidurálem (o dost delší) a druhý bez něj. Oba mi přišly srovnatelné, i intenzita bolestí byla srovnatelná, epidurál byl skvělý v tom, že jak byl ten porod dlouhý (a přes noc, takže jsem byla úplně nevyspalá), tak jsem si hodně odpočinula. Jak bych to bývala dala bez něj, nevim :nevim: Takže když bych ještě někdy rodila hodně dlouho, nevyspalá atd., hned bych si ho nechala dát (a to se mi do něj tenkrát vůbec nechtělo, teď už bych fóry nedělala :-) )…

vejilka
Kelišová 5096 příspěvků 14.09.15 22:38

Já rodila bez epiduralu taky sem se šíleně bála bolestí že jsem hned na příjmu řvala že ho chci. Nestihla bych ho a i bez něj sem měla krásnej porod. Bolesti se daly krásně prodychat. Mě pomohla hlavně psychika zkusila sem nemyslet na to že se bojím a poslouchala PA co mám dělat. Byl to pro mě nejkrásnější zážitek a doufám že druhý porod bude taky takový. Jinak druhý chci taky bez epiduralu pro mě to opravdu tak hrozné nebylo:-)

Vochomůrková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.15 22:38
@Boudová píše:
A neměly jste pocit selhání, že ste to nedaly přirozeně?

Ani trochu. U obou porodů mi šlo jen o to, že „vylezla“ zdravá miminka. Jestli to bylo s epidurálem nebo bez mi bylo úplně fuk. A myslim, že vyřízená máma, která nemá sílu pořádně zatlačit, by mimču moc platná nebyla ;) Takže za mne, když je člověk vyřízenej, směle do něj :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama