Porozumění krevních testů? Praktický lékař odmítá konzultaci.

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14.6.22 08:24

Porozumění krevních testů? Praktický lékař odmítá konzultaci.

Přeji hezký den :),
moje praktická doktorka odmítla konzultaci s výsledky a ukončila mojí návštěvu se slovy „…, jinak je vše v pořádku“, ačkmoliv vím, že mám problémy se zdravím. Mám podezření na deficit vitamínů a chtěl bych toho zjistit více.
Poradili byste mi, ke komu bych se měl obrátit?
Mám zkusit Imunologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13759
14.6.22 08:29

Nech si udělat krevní testy u soukromé společnosti. Tam ti udělají rozbory na vše s určitě ti i všechno vysvětlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
14.6.22 08:58

Změnit praktika, horší už být nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.6.22 08:59
@Cenarius
@Cenarius píše:
Nech si udělat krevní testy u soukromé společnosti. Tam ti udělají rozbory na vše s určitě ti i všechno vysvětlí.

Nevědel bys, jestli člověk může podstoupit další krevní test? To opakovaně mohou pouze dárci krve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5984
14.6.22 09:01
@Petr Hánek píše:
moje praktická doktorka odmítla konzultaci s výsledky a ukončila mojí návštěvu se slovy „…, jinak je vše v pořádku“, ačkmoliv vím, že mám problémy se zdravím. Mám podezření na deficit vitamínů a chtěl bych toho zjistit více.
Mám zkusit Imunologa?

no a na deficit jakých vitamínů máš konkrétně podezření? Co máš za potíže. Já taky nevidím důvod nabírat vitamíny jen proto, že to pacient chce. Ne všechny vitamíny je snadné vyšetřit. Běžně vyšetřovaná hladina vitamínů je B12, k. listová a vitamin D. Ale jako pokud máš například úplně normální krevní obraz, tak není důvod nabírat hladiny vitaminu B12 a k. listové. Předpokládám, že jsi se svými potížemi šel na svou lékařkou a ta Tě vyšetřila, případně Ti udělala nějaké odběry. A ty jsou v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5984
14.6.22 09:02
@Aneta Fugnerová píše:
@CenariusNevědel bys, jestli člověk může podstoupit další krevní test? To opakovaně mohou pouze dárci krve?

když si to zaplatíš, tak si můžeš udělat krevních testů kolik chceš a kde chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5984
14.6.22 09:03
@Ahep píše:
Změnit praktika, horší už být nemůže.

tak výsledky má zřejmě v normě, vyšetřen byl. Nabírat vitamíny jen proto, že to pacient chce fakt není povinnost lékaře. Zřejmě šel za lékařskou s potížemi a ona ho vyšetřila a udělala odběry, ty má v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43917
14.6.22 09:20
@Petr Hánek píše:
Mám zkusit Imunologa?

Nech si udělat krevní testy, pokud výsledky nemáš k dispozici a zkonzultuj s jiným praktikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
14.6.22 09:22

Je dobré vyžádat si laboratorní výsledky. Někteří lékaři to dělají neradi, ale jsou to osobní údaje pacienta a pacient má na ně právo.

Jiná věc je, když se člověk necítí dobře a lékař říká že je vše ok. Tady je možné jen zkoušet různé lékaře. Bohužel ani lékařská věda není všemocná. Je možné zkusit různé alternativy ale já osobně s tím nemám dobré zkušenosti. Alternativní medicínu jsem zkoušel několikrát na různé problémy ale bez výsledku.

Určitě bych vyzkoušel jinéh lékaře a zkusel se zamyslet nad svým životním stylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
14.6.22 09:26

Dát si vyšetřit krev jako samoplátce, doktor to většinou z ruky dát nechce a věci v normě neřeší (někdo bere „v normě“ i lehce zvýšené/snížené hodnoty, a to už problém dělat může). Taky je ale možné, že může být problém v něčem, co se netestovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43917
14.6.22 09:56
@Tomie píše:
Dát si vyšetřit krev jako samoplátce, doktor to většinou z ruky dát nechce a věci v normě neřeší (někdo bere „v normě“ i lehce zvýšené/snížené hodnoty, a to už problém dělat může). Taky je ale možné, že může být problém v něčem, co se netestovalo.

U některých pojištoven máš po zaregistrování vstup do svých záznamů a výsledky z krve jsou vidět. Ale moje doktorka by mi je sdělila, pokud bych chtěla konkrétní informaci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5984
14.6.22 10:03
@Russet píše:
Nech si udělat krevní testy, pokud výsledky nemáš k dispozici a zkonzultuj s jiným praktikem.

jako myslíš, že zaklepe na nějakou ordinaci a řekne, že potřebuje zkonzultovat výsledky? Tak to pochybuji, že uspěje, protože ona to není konzultace na 5 minut. Je třeba znát anamnézu a potíže a to zabere nějaký čas. Zvláště pokud lékař pacienta vůbec nezná. Já nemám problém dát pacientovi výsledky do ruky, pokud je chce. Mám pána co má cukrovku a pokaždé chce poslat výsledky mailem, že si to zakládá. Nemám s tím problém. Ale kdyby mi cizí pacient zaklepal na dveře ordinaci, že chce zkonzultovat své výsledky (od jiného lékaře nebo jako samoplátce), tak nepořídí. Pokud by se chtěl přeregistrovat, tak dostane termín tak za 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18037
14.6.22 10:03
@Petr Hánek píše:
Mám zkusit Imunologa?

Včera jsi psal, že se stěhuješ z Tábora do Prahy - takže budeš praktického lékaře stejně měnit. Až se zaregistruješ u nového, domluv se s ním na kompletní prohlídce a krevních testech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6577
14.6.22 10:06

Tak není nic jednoduššího než zajít do nejbližší laboratoře a požadovaná vyšetření si nechat nabrat, ne? Samozřejme zaplatíš, ale nebude to nějáká horentní suma. Nechápu co máš za problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5984
14.6.22 10:09
@Tomie píše:

ale to není pravda, pacient má na své výsledky nárok, takže pokud je pacient vyžaduje, tak je samozřejmě dostane. Ale výsledky je třeba brát s ohledem na potíže, léky a nemoci. Pro někoho je „normální“ LDL cholesterol 3, pro jiného 1,4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat