Porucha chování u dítěte - 7letý trpí ADHD

Anonymní
24.3.16 17:19

Porucha chovani u ditete-prosime o rady

Dobry den, prosim poradte, jsme uz uplne zoufali, s veskerou silou v koncich a vubec uz nevime jak dal. Mame 7 leteho syna, ktery ma ADHD a poruchu chovani. Uziva Risperdal(od rijna),ted jsme na davce1,5mg za den, ale vubec se jeho chovani nezlepsilo.Ve skole se chova zle k ostatnim detem, posmiva se jim, ublizuje jim, na pani ucitelku dela obliceje, odmita ji poslouchat, dokonce do ni i strcil,atd.To by vsak nebyl ten hlavni problem. Kamen urazu je to, jak se chova doma. Vsude po celem byte nam cura(potaji),vzteky v detskem pokojicku maluje po zdech, para si obleceni, s nami neustale diskutuje, dela na nas obliceje, nekdy dokonce na nas i krici, celkove se chova zle a osklive. V posledni dobe se situace vyhrotila tak, ze zacal,,zlobit'' i s jidlem.Pri jidle se boucha do bricha, aby se mohl vyzvracet.Kdyz mu to nejde, tak si strka prsty do krku.Se zdesenim jsem vcera zjistila, ze si zvraceni ve skole vyvolava skoro kazdy den uz delsi dobu. K psychiatrovi jdeme az za 14 dni(ma dovolenou).Prosim poradte, co mame delat.Uz si opravdu nevime rady, zkusili jsme snad vse, ale nic na nej neplati :,( Moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
24.3.16 17:23
@Anonymní píše:
Dobry den, prosim poradte, jsme uz uplne zoufali, s veskerou silou v koncich a vubec uz nevime jak dal. Mame 7 leteho syna, ktery ma ADHD a poruchu chovani. Uziva Risperdal(od rijna),ted jsme na davce1,5mg za den, ale vubec se jeho chovani nezlepsilo.Ve skole se chova zle k ostatnim detem, posmiva se jim, ublizuje jim, na pani ucitelku dela obliceje, odmita ji poslouchat, dokonce do ni i strcil,atd.To by vsak nebyl ten hlavni problem. Kamen urazu je to, jak se chova doma. Vsude po celem byte nam cura(potaji),vzteky v detskem pokojicku maluje po zdech, para si obleceni, s nami neustale diskutuje, dela na nas obliceje, nekdy dokonce na nas i krici, celkove se chova zle a osklive. V posledni dobe se situace vyhrotila tak, ze zacal,,zlobit'' i s jidlem.Pri jidle se boucha do bricha, aby se mohl vyzvracet.Kdyz mu to nejde, tak si strka prsty do krku.Se zdesenim jsem vcera zjistila, ze si zvraceni ve skole vyvolava skoro kazdy den uz delsi dobu. K psychiatrovi jdeme az za 14 dni(ma dovolenou).Prosim poradte, co mame delat.Uz si opravdu nevime rady, zkusili jsme snad vse, ale nic na nej neplati :,( Moc dekuji

tak dle me je tohle na pomoc psychologa resp odborníka uz to neni normalni ä muze to byt ještě horsi :nevim: evidentne se něco zmenil a je to jen jeho reakce na to ale pokud se neobratite a odborníka tak se uzoufate a nedej boze onsi ještě něco zpusobi :roll:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
24.3.16 17:28
@JayLee píše:
tak dle me je tohle na pomoc psychologa resp odborníka uz to neni normalni ä muze to byt ještě horsi :nevim: evidentne se něco zmenil a je to jen jeho reakce na to ale pokud se neobratite a odborníka tak se uzoufate a nedej boze onsi ještě něco zpusobi :roll:

Mi k psychiatrovi a k psychologovi chodime pravidelne, ale leky na neho skoro vubec nezabiraji a vubec nevime co s nim delat. U nas doma se nic nezmenilo, neprislo nic co by ho mohlo nejakym zpusobem vykolejit.

• Nahlásit
  • Citovat
11133
24.3.16 17:31

S timhle ti asi zadny „laik“ neporadi…

chodite k lekari pravidelne? pracuje s nim nekdo dlouhodobe a systematicky? psycholog, ergoterapie atd.?

a jinak - je neco, co ho zklidni? umi mluvit o svych pocitech, co mu vadi, proc neco udela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
24.3.16 17:32
@Anonymní píše:
Mi k psychiatrovi a k psychologovi chodime pravidelne, ale leky na neho skoro vubec nezabiraji a vubec nevime co s nim delat. U nas doma se nic nezmenilo, neprislo nic co by ho mohlo nejakym zpusobem vykolejit.

leky jsou jedna vec. ale pracuje s nim nekdo pravidelne - myslim jako s nim? plus s vami na tom, jak s nim pracovat doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
24.3.16 17:35

Zkuste se obrátit na organizaci APLA. Zabývají se sice primárně dětmi s poruchami autistického spektra, ale i s poruchami chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 17:38
@Ali-Ali píše:
S timhle ti asi zadny „laik“ neporadi…

chodite k lekari pravidelne? pracuje s nim nekdo dlouhodobe a systematicky? psycholog, ergoterapie atd.?

a jinak - je neco, co ho zklidni? umi mluvit o svych pocitech, co mu vadi, proc neco udela?

Ano ke vsem chodime pravidelne, ale mame pocit, ze na nej vubec nic nefunguje.Kdyz si s nim chceme napr. promluvit o jeho pocitech nebo proc neco udelal, tak ho to,,obtezuje''.Jeho nejoblibenejsi odpoved je:nevim, ja si to nepamatuji. V tu chvili se zacne vztekat, brecet, valet se po zemi a tim nas rozhovor konci, protoze s nim nikdo nehne.

• Nahlásit
  • Citovat
22293
24.3.16 17:39
@Anonymní píše:
Dobry den, prosim poradte, jsme uz uplne zoufali, s veskerou silou v koncich a vubec uz nevime jak dal. Mame 7 leteho syna, ktery ma ADHD a poruchu chovani. Uziva Risperdal(od rijna),ted jsme na davce1,5mg za den, ale vubec se jeho chovani nezlepsilo.Ve skole se chova zle k ostatnim detem, posmiva se jim, ublizuje jim, na pani ucitelku dela obliceje, odmita ji poslouchat, dokonce do ni i strcil,atd.To by vsak nebyl ten hlavni problem. Kamen urazu je to, jak se chova doma. Vsude po celem byte nam cura(potaji),vzteky v detskem pokojicku maluje po zdech, para si obleceni, s nami neustale diskutuje, dela na nas obliceje, nekdy dokonce na nas i krici, celkove se chova zle a osklive. V posledni dobe se situace vyhrotila tak, ze zacal,,zlobit'' i s jidlem.Pri jidle se boucha do bricha, aby se mohl vyzvracet.Kdyz mu to nejde, tak si strka prsty do krku.Se zdesenim jsem vcera zjistila, ze si zvraceni ve skole vyvolava skoro kazdy den uz delsi dobu. K psychiatrovi jdeme az za 14 dni(ma dovolenou).Prosim poradte, co mame delat.Uz si opravdu nevime rady, zkusili jsme snad vse, ale nic na nej neplati :,( Moc dekuji

Tady by pomohl diagnostický pobyt na dětské psychiatrii. Takové projevy chování jsou už daleko za hranicemi, divím se, že s tím pobytem ještě ve škole za vámi nepřišli. Předpokládám, že by buď zjistili příčinu takového chování, případně by se syn rozhodně snažil své projevy popisovaného chování do budoucna výrazně omezit. Ono u těchto dětí dochází velmi často ke zneužívání diagnózy a k manipulacím s rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 17:49

Také jsem zrovna chtěla doporučit diagnostický pobyt, aby se zjistilo, co na něho zabírá a jaká je jeho skutečná diagnóza. S chováním už je to hodně problematické a bude se to stupňovat. Při jednom shlédnutí v ordinaci to lékař nezjistí. Máme s tím dobrou zkušenost s jednou naší klientkou. Jejich doporučení byla hodně přínosná. I kombinaci léků a terapie lze při tom pobytu zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
623
24.3.16 17:50

No, ten lék by se ale u dětí neměl brát dlouhodobě. Pokud mu nijak nepomáhá, tak myslím, že negativní účinky značně převyšují nad pozitivními.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 18:11
@hanka.br. píše:
Tady by pomohl diagnostický pobyt na dětské psychiatrii. Takové projevy chování jsou už daleko za hranicemi, divím se, že s tím pobytem ještě ve škole za vámi nepřišli. Předpokládám, že by buď zjistili příčinu takového chování, případně by se syn rozhodně snažil své projevy popisovaného chování do budoucna výrazně omezit. Ono u těchto dětí dochází velmi často ke zneužívání diagnózy a k manipulacím s rodiči.

To mate pravdu, nekdy z jeho chovani citime, ze je jeho jednani ucelove a nekdy i (omlouvam se za ten vyraz) vycurane a zkousi s nami manipulovat.Dela ruzne podvody a porad nam jen lze.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.16 18:14
@Anonymní píše:
Také jsem zrovna chtěla doporučit diagnostický pobyt, aby se zjistilo, co na něho zabírá a jaká je jeho skutečná diagnóza. S chováním už je to hodně problematické a bude se to stupňovat. Při jednom shlédnutí v ordinaci to lékař nezjistí. Máme s tím dobrou zkušenost s jednou naší klientkou. Jejich doporučení byla hodně přínosná. I kombinaci léků a terapie lze při tom pobytu zkoušet.

Diagnosticky pobyt ale musi navrhnout osetrujici psychiatr? Toto bychom samozrejme uvitali, alespon by mu to mohlo pomoci

• Nahlásit
  • Citovat
22293
24.3.16 18:18
@Anonymní píše:
Diagnosticky pobyt ale musi navrhnout osetrujici psychiatr? Toto bychom samozrejme uvitali, alespon by mu to mohlo pomoci

Můžete se na něj klidně informovat sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
24.3.16 18:30

Já bych navrhovala diagnostický pobyt na dětské psychiatrii. Pracuju tam, mám bohaté zkušenosti. Takový pobyt trvá (u nás) 6 - 8 týdnů. Navrhuje ho ošetřující psychiatr.

Na psychiatrii mu bude nastaven režim, systém odměn - represí a BUDE MUSET začít fungovat. Jestli chceš, napiš mi SZ a podám Ti bližší informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 19:02
@Anonymní píše:

ježiši 8o 8o když jsem četla první věty, tak jsem si říkala, že budeme mít stejný problém, mám stejně staré dítě taky s adhd, ale až takto teda nebojujeme 8o ale máme taky dost. soucítím s tebou :hug:
jak píšou holky, tohle už je na nějaký radikální krok, určitě bych se na ten pobyt na psychiatrii zeptala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama