Porucha příjmu potravy a následky

293
30.11.19 15:22

Porucha příjmu potravy a následky

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli se někdo potýká s podobným problémem a starostma. Trpěla jsem poruchou příjmu potravy, ted už jsem skoro pul roku na antidepresivech, i váhu už mám vícemeně normalní. Ale citím prostě jak jsem zničená, fyzicky mám kondici jak stařena. Mám uplně zničenou imunitu, neustále jsem nemocná, mám hrozný zaživaní. Pořádně přibrat nemužu i kdyz žeru jak nezavřená. Hned to jde ven a ještě to strašně bolí..A už mě to vysavá i psychicky, citím se občas jak prazdná slupka. Přítel si myslí že už je vsechno dobrý, ale já se citím jak kdybych celý svuj život a to že jsem normalní předstírala. Jediný co citím opravdu je láska k dceři. Jinak si přijdu uvnitř mrtvá a jako podvodnice. Co mám dělat? Myslíte že by pomohlo kdybych se kousla a odjela s ním třeba někam na hezký víkend a snažila se v sobě něco vykřesat? Já už vážně nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.11.19 15:26
@Lobos píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli se někdo potýká s podobným problémem a starostma. Trpěla jsem poruchou příjmu potravy, ted už jsem skoro pul roku na antidepresivech, i váhu už mám vícemeně normalní. Ale citím prostě jak jsem zničená, fyzicky mám kondici jak stařena. Mám uplně zničenou imunitu, neustále jsem nemocná, mám hrozný zaživaní. Pořádně přibrat nemužu i kdyz žeru jak nezavřená. Hned to jde ven a ještě to strašně bolí..A už mě to vysavá i psychicky, citím se občas jak prazdná slupka. Přítel si myslí že už je vsechno dobrý, ale já se citím jak kdybych celý svuj život a to že jsem normalní předstírala. Jediný co citím opravdu je láska k dceři. Jinak si přijdu uvnitř mrtvá a jako podvodnice. Co mám dělat? Myslíte že by pomohlo kdybych se kousla a odjela s ním třeba někam na hezký víkend a snažila se v sobě něco vykřesat? Já už vážně nevím..

Neporadím Ti, co máš dělat Ty, snad krom psychiatra, ale řeknu Ti mé následky. Z umělýho udržování se v podvýživě jsem po x letech začala s brutálním přejídaním, což vedlo k totálně rozhozenému zažívání a nárůstu váhy na 125 kg. Poté jsem to opět zhubla na míň než polovinu a výsledkem jsou zkažené zuby, vypadané vlasy, strie po celém těle, vytahaná kůže, reflux jícnu, vyrážky, žilní nedostatečnost, ztráta menstruace. A ztraceno tím vším cca 8 let života.

• Citovat
  • Nahlásit
1433
30.11.19 15:26

@Lobos No to bys mela resit s psychiatrem a lekarem. Lecila ses s tim nekde? Nemaji tam nejakou naslednou peci? Nejake babske rady bych tady vubec neresila. Potrebujes odbornou pomoc. Ty nikam nedochazis? To se orpavdu divim, co jsem znala holky s timto problemem, tak chodily dlouhodobe a i jejich rodina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
30.11.19 15:34

No to je moje chyba a ostuda. Byla jsem si jen nechat napsat antidepresiva pro které si chodím k praktické doktorce, abych se nemusela s nikým bavit. Myslela jsem že to zvládnu sama tím že začnu jíst a budu brát antidepresiva a ze začátku to tak i vypadalo že to bude dobrý. Já asi nedokážu jít na nějakou intezivní terapii, musela bych tam otevíeat staré rány a traumata a já o tom nechci a nedokážu s nikým mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
30.11.19 15:40

@Lobos Ty jo, tak to bych neriskovala fakt. Jednak mas evidentne normalne somaticke problemy, asi bys potrebovala lekare. No a s tou terapii, podle me to bez toho nepujde. Promin, ale napisu ti to ostre. Chces radsi risknout, ze umres a tvoje dite bude bez mamy, nebo seberes vsechnu silu a risknes terapii, ktera by ti ve vysledku mohla pomoct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 15:41
@Lobos píše:
No to je moje chyba a ostuda. Byla jsem si jen nechat napsat antidepresiva pro které si chodím k praktické doktorce, abych se nemusela s nikým bavit. Myslela jsem že to zvládnu sama tím že začnu jíst a budu brát antidepresiva a ze začátku to tak i vypadalo že to bude dobrý. Já asi nedokážu jít na nějakou intezivní terapii, musela bych tam otevíeat staré rány a traumata a já o tom nechci a nedokážu s nikým mluvit.

Musíš se překonat, psychiatr - správná medikace, psycholog - terapie. Jinak se z toho nikdy nevyhrabeš, to jsme si nalhávaly všechny.

• Citovat
  • Nahlásit
4376
30.11.19 16:16

Jsi dobrá, ze jsi začala sama chtít. To máš super start k uzdravení. Ale je to nemoc a opravdu je třeba pomoc odborníka. Ať uz po fyzické, tak po duševní stránce. Jdi do uplneho uzdravení se vsim vsudy, bude to stat za to. Ono jen brát ad neni léčba, ale jen zmírnění obtíží a jen určitých. A nechceš si pořád jen lepit náplast, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
30.11.19 16:17

Čili jsi z anorexie přešla na bulimii. Nic jsi nevyřešila a sama nejspíš nemáš šanci vyřešit. Jestli máš malé dítě, o to spíš si ten problém přiznej a utíkej za odborníky. Určitě nechceš dopadnout třeba hospitalizovaná několik měsíců. V lepším případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
30.11.19 16:37

@Halamka Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
30.11.19 16:38

@unuděná Nemám bulimii, to,,ven'' jsem nemyslela zvracení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
30.11.19 16:40
@Lobos píše:
@unuděná Nemám bulimii, to,,ven'' jsem nemyslela zvracení.

A cos tím myslela? Psalas, že žereš jako nezavřená a hned to jde ven a bolí to..? To znamená co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
30.11.19 16:45
@unuděná píše:
A cos tím myslela? Psalas, že žereš jako nezavřená a hned to jde ven a bolí to..? To znamená co? [/cit No…že prostě chodím hodně na záchod..nechtěla jsem zacházet do podrobností.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
30.11.19 16:47

@unuděná No že prostě hodně chodím na záchod, ale ne,,horem''. Nechtěla jsem zacházet do podrobností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
30.11.19 16:49
@Lobos píše:
@unuděná No že prostě hodně chodím na záchod, ale ne,,horem''. Nechtěla jsem zacházet do podrobností.

No zjevně máš to zažívání hodně zničené, bez odborníků se nehneš. Nicméně pokud hodně jíš, budeš i hodně chodit na WC, to je přímá úměra. Pokud nemáš průjem, zácpu nebo velké křeče, je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
30.11.19 16:50

Ber to tak, že jsi kráčela po cestě směrem smrt. Pomalu jsi umírala a trvalo to dlouho. Tvoje nemoc je jak psychická, tak fyzická. Nemůžeš se z ničeho nic po kratké sobě, kdy „normálně“ jíš, zase cítit, jako kdyz jsi byla zdravá, což je už asi davno. Raduj se z postupnych krůčků. Z každých deseti minut, kdy nemyslíš na to, jak ti neni dobře. Uvědom si, co po svém tělu vlastně chceš. Dlouho strádalo a musíš mu teď dát čas se uzdravit. Přečti si knihu Zdravá střeva (od Sonnenburg - mikrobiologové ze Stanford univerzity). Je to geniální kniha. Začni studovat zdravé stravování, obnov si střevni mikrobiom a uvidíš, že nejen zažívaní, ale i psychika bude lepší, až se úplně uzdravíš. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat