Porucha příjmu potravy - přejídání

Anonymní
21.6.21 20:10

porucha příjmu potravy - přejídání

Ahoj, prosím o anonym.
Je mi 17 let a poslední dobou si začínám uvědomovat, že mám seriózní problém.
Vlastně už od mala trpím nízkým sebevědomím, asi už kolem první třídy jsem si poprvé řekla, že jsem nespokojená se svým tělěm. Oba moji rodiče mají nadváhu, matka spíš lehkou obezitu, a možná i proto jsem nikdy „nechtěla dopadnout“ jako oni - nějaké první pokusy o dietu se objevily v 8. třídě, ale tehdy jsem se naštěstí ještě rychle vzpamatovala, ovšem jak se s pubertou má postava měnila čím dál více, začala jsem si připadat… jako matka. Měla jsem panickou hrůzu z přibrání na váze, bála jsem se ukázat v plavkách, i když jsem neměla důvod (tohle začalo na konci 9. třídy). Tyto problémy bohužel přetrvávají dodnes, a k mé hrůze se na ně nabalují další a další.
Nyní jsem ve druháku na střední a co se děje teď už začíná hraničit s poruchou příjmu potravy. Já se s tím snažím bojovat, ale příliš se mi nedaří. Nějak bych vám to stručně shrnula: o covidu jsem jedla normálně, ale nedostatek pohybu zapříčinil tak + 3 kg, což jsem se samozřejmě rozhodla řešit drastickou dietou, kdy jsem hlady málem omdlela :zed: ovšem po následném prvním „přičichnutí“ k nezdravému jídlu jsem se začala doslova přežírat, jojo efekt zaručený + 2 kg. Toto se opakovalo ještě 2krát (celé v horizontu 4 měsíců!!!) s tím rozdílem, že nyní jsem schopna držet delší dietu, ale pak se i déle přejídám, a to i způsobem, že pak samovolně zvracím!
Momentálně jsem opět v přejídací fázi, už druhý den se přecpávám k prasknutí, a nevím, jak z toho ven, ovšem stále chci zhubnout, i když tuším, že tudy cesta nevede. Moje výhoda sice je, že i díky své výšce téměř 180 cm na mě +- 5 kg není znát, takže si zatím nikdo mého hubnutí a tloustnutí nevšiml, ale stejně…
Nejspíš mi budete radit, abych se svěřila rodičům, bohužel s nimi ale nemám vůbec takový vztah, spíš se obávám výsměchu z jejich strany. Možná by mi pomohlo promluvit si s psychologem, což by ale znamenalo, že se to dozví rodiče, a to by prostě nebylo vůbec dobrý, navíc nevím, kde dobrého psychologa sehnat.
Vím jen to, že jsem na pokraji pěkného průse*u a že nevím nevím, do jaké míry si jsem schopna sama ještě pomoci.
Děkuji za jakékoli rady a typy :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
21.6.21 20:16

Kontaktuj anabel a jemu podobné spolky a co nejdřív psychologa.. Sama to nejspíš nedáš. Vím, o čem mluvím. Čím dříve, tím lépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9176
21.6.21 20:18

Určitě to res s odborníkem. Máš v hlavě solidní guláš. sama to určitě nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 20:33

@martina.se @Cenarius Myslíte, že by mi mohla pomoct třeba školní psycholožka, alespoň ze začátku? Já jinak úplně nevím, na koho jiného bych se měla obrátit, na našem maloměstě o žádném výživovém poradci nevím

• Citovat
  • Nahlásit
21.6.21 20:45
@Anonymní píše:
@martina.se @Cenarius Myslíte, že by mi mohla pomoct třeba školní psycholožka, alespoň ze začátku? Já jinak úplně nevím, na koho jiného bych se měla obrátit, na našem maloměstě o žádném výživovém poradci nevím

Kontaktuj tu anabel, jak padla rada, klidne skolni psycholozku, poradi, co dal. Jen to PROSIM RES TED HNED!! :? Cim driv tim lip. Nez do toho slitnes uplne. Je to pak tezky boj, ver mi, vim o cem mluvim..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
21.6.21 20:49

Bulimie je pěkně naprd..začíná to právě zachvatovym přejídáním určitě si nech pomoct začít můžeš u skolni psycholožky. Není to legrace.
Já mám za sebou lehky náběh na anorexií v 17 až 20 letech. Má nejnižší váha byla 48 kg na 168 cm což je pro někoho normální váha já však nemenstruovala od nějakých 52 kilo.
Ono to souvisí celkové s přístupem k sobě není to vůbec jen o tom být štíhlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.6.21 21:24

Jak už napsaly holky - teď hned a neodkladně!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 21:31

Ahoj, děkuju vám, hned zítra zajdu za tou psycholožkou, jenom doufám, že to hned neroztroubí po celé škole… :nevim:
Na anabell jsem napsala, čekám na odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
64457
22.6.21 07:50
@Anonymní píše:
@martina.se @Cenarius Myslíte, že by mi mohla pomoct třeba školní psycholožka, alespoň ze začátku? Já jinak úplně nevím, na koho jiného bych se měla obrátit, na našem maloměstě o žádném výživovém poradci nevím

Jo.. Ale zkus anabel, jsou přímo zaměření na ppp a doporučí ti konkrétního dr v tvém okolí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat