Porucha příjmu potravy u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 19:10
Porucha příjmu potravy u deti

Dobrý den, moje dcerka má vývojovou dysfazii a s ní spojené i jiné problémy. Bohužel to nejhorší teď pro nás je už dlouhodobý boj s jídlem. Do cca 18 měsíců jedla skoro vše. Postupně mi ale většinu věcí jist přestala a zbylo pár „jídel“ které ji pořád dokola. V listopadu ji budou čtyři roky a už to bude rok co mi nechce ani špagety které měla ráda. Jediné normální vařené jídlo je vývar a i ten do ní většinou cpu těžce. Pro představu ji třeba banán, některé jogurty, okurku, meloun, jablko někdy párek nebo rohlík s máslem, mléčný řez stále dokola jinak některé sušenky občas tu polévku a moc už si toho nevybavim. Samozřejmě se to řešilo s psychologem i nutriční poradkyni ale výsledek zatím žádný. Prakticky každý radi vyhladovet jenže mě to přijde moc drasticky a úplně jsem to nedokázala. Pár zkoušek většinou brzy skončilo. Když už ji dostanu do pusy třeba těstoviny následuje davivy reflex. Doma se to nějak zvládá s tím že dostává to co prostě sní bohužel ve školce i když speciální se bojím že to bude zase velký problém a doma už si ji opravdu nechat nemůžu. Chodila do klasické školky po o chodila domu protože snídat nechce a ve školce většinou nic nesnedla. Ani ostatní děti nepomohlo že jedli. Nejake to krmení ve vaně, u pohádky a pod. ji neoklame. Kousky jako takové ji určitě nevadí. Spíš se mi zdá že konzistence některých jidel(bramborová kaše ale i brambory) ji vadí ale nejde mi do hlavy kdy u ní nastal ten blok když jako malička s tím problém neměla. Žádné spálení horkým jídlem nebo tak to jsme řešili ale na nic jsme nepřišli. Teď už ale musím začít pracovat na plný úvazek jinak už to nedáme. Ten rok co dělám na zkrácený nám neprospel a zadat nějaký příspěvek s touhle diagnózou je prý v podstatě zbytecne. Prosím někoho pokud má zkušenost jak se dá toto zvládnout, premoct tu nechuť (která je pravděpodobně psychického rázu) o radu nějaký tipy apod. budu moc vdecna

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 18.08.19 19:49

Zkušenost nemám. Ale prostě bych ji nechala vyhladovět. Dala bych ji k obědu maso s těstovinami a když by nechtěla, nic jiného by nedostala :nevim: hlavně bych ji to jídlo nenutila. Pak mají ty děti blok a nechtějí jíst nic. Pak by to dostala k svačině a k večeři a klidně druhý den. Samozřejmě nemusí mít ráda všechna jídla, ale ochutnat by měla. Mám taky syna 4 roky. A když nechce jíst, nejí. Máme pravidlo, že ochutná a když nechutná, nemusí jíst. Nikdy jsem ho nenutila a nejí pár jídel, jinak vše. Nakonec mu většinou to jídlo zachutnala. :think: držím palečky, ať brzy najde chuť k jídlu :*

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 18.08.19 19:51

Mam to same. 4 lety syn s VD. brambory ji jen ve forme hranolek, testoviny jen spagety a nudle v polevce (ne vrtulky ani maslicky) do skolky (soukromy logo stacionar-respektuji to, ze jim rano pro syna dam v krabicce svacinku a beru si ho pred obedem, ale od zari chci zkouset, aby tam jedl, kdyz budou mit treba jeho oblibene jidlo maso s ryzi).jinak si to taky nedovedu predstavit. do prace nejdu. dostali jsme PNP prvni stupen, jinak na skupine na fb (jsem i ve skupine pro PAS) radi B komplex kapky na chut k jidlu. ja to uz
moc neresim jako dite jsem byla v jidle hrozna. snad jeste horsi nez syn. ten alespon ji pravidelne. ja nesnidala, nesvacila jedla jen obed a veceri. ted si syn oblibil nutellu. jen lehce namazu toustovy chleba. miluje kase z quinoi nebo jahlove. to by me nenapadlo, ze by to mohl jist a jednou jsem to delala pro nas a zkusila nabidnout a svete div se. snedl celou porci. na kase mu sypu mlete lnene seminko a zaprasim grankem. takze ji z ovoce-jablko, banan, meloun. zeleninu hrozbe malo-jen treba varenou ve vyvaru. pecivo, buchty apod jen suche. mlecne vyrobky ma taky vybrane. ve vsem je vybiravy. do cca 18m taky jedl skoro vse…

tereza12345
Extra třída :D 12823 příspěvků 18.08.19 19:56

Nemam ted cas vypisovat vse.. Ale vyhladoveni nepomaha. Moje dcera klidne nebude 3 dny jist ani sousto, kdyz ji budu dokola davat to, co ma snist. A to je ji uz 7 let. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 19:57

@mamina89 Děkuji, chystám se na to že to zkusím vzala jsem si i týden volno na to ale moc nepočítám s úspěchem. Bude mi celý den stát u lednice a brečet jako naposledy a bohužel s její diagnózou si občas nejsem jistá jestli všemu rozumí a protože skoro neumí mluvit ani mi neřekne co má za problém atd. Právě nechce ani skoro nic ochutnat a když už tak se jí zvedne žaludek. Prý to nedělá schválně a je to psychicky tak nevim :zed:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26426 příspěvků 18.08.19 20:00

Jak to tak popisuješ, tak bych zkusila kineziologii, jestli by nepomohla.

petula.bir
Závislačka 2509 příspěvků 18.08.19 20:01

Ahoj, můžu se zeptat kolik váží? Vždyť nic nejí :,(
Syn má ADHD a teď za cca půl roku zhubl skoro 6.kg ale teď jak jsem psala i jinde proste nutím ho jist :oops: :,(
Syn má 10.let a měl 28.kg

Co, aby vařil s tebou a pomáhal ti pak se spolu najíte? Takhle to dělám já, pak ví, že když se nají jde si odpočinout k pohádkám :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:04

@Teresa.p Já si myslím že se to třeba časem zlepší samo, ten čas ale moc není co se týče ty školky. Napadlo mě jestli by tam neprošlo prinest alespoň něco aby nebyla úplně o hladu tak uvidíme. Ona právě nesni ani krupicovou kaši nebo tak něco, toust s nutelou mi jeden čas jedla taky teď spíš výjimečně. Nějaký sirup na podporu chuti taky občas dávám ale spíš to plive. Je to divný že najednou přestanou jist z ničeho nic skoro vsechno

marg
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 18.08.19 20:10

Naše se tenkrát docela rozjedla na jedné dovolené, kterou jsme trávili poměrně hodně akčně, plus hodně koupání (přijde mi že po koupání je vždy hlad). Byli jsme tenkrát v nějakém akvaparku na celý den a stále jsme řešili, kde se najíme, až jsme to nějak časově nezvládli a nejedli celý den. Pak nějaké další zdržení, výsledek byl, že jsme dospělí šilhali hlady a večer všechny restaurace zavřené. Naše dcera, nejedlík, to moc neřešila ale pak už ji to taky bylo divné, že nebude nic jíst. Nakonec jsme našli nějakou restauraci, kde nám byli ještě ochotni uvařit. Já, strategicky nic neobjednala pro dítě ta mi pak snědla celou porci. Takhle jsme to podobně praktikovali celou dovolenou. Přišla jsem na to, že když vůbec neřeším to, kde a co bude jist (samozřejmě „jako“) tak naopak ona to řeší. Což není asi strategie pro všechny. Tak minimálně se mi osvědčil těm velký výdej energie. Prostě když se placá doma a nic nedělá, tak nemá hlad.

Kassor
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 18.08.19 20:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, moje dcerka má vývojovou dysfazii a s ní spojené i jiné problémy. Bohužel to nejhorší teď pro nás je už dlouhodobý boj s jídlem. Do cca 18 měsíců jedla skoro vše. Postupně mi ale většinu věcí jist přestala a zbylo pár „jídel“ které ji pořád dokola. V listopadu ji budou čtyři roky a už to bude rok co mi nechce ani špagety které měla ráda. Jediné normální vařené jídlo je vývar a i ten do ní většinou cpu těžce. Pro představu ji třeba banán, některé jogurty, okurku, meloun, jablko někdy párek nebo rohlík s máslem, mléčný řez stále dokola jinak některé sušenky občas tu polévku a moc už si toho nevybavim. Samozřejmě se to řešilo s psychologem i nutriční poradkyni ale výsledek zatím žádný. Prakticky každý radi vyhladovet jenže mě to přijde moc drasticky a úplně jsem to nedokázala. Pár zkoušek většinou brzy skončilo. Když už ji dostanu do pusy třeba těstoviny následuje davivy reflex. Doma se to nějak zvládá s tím že dostává to co prostě sní bohužel ve školce i když speciální se bojím že to bude zase velký problém a doma už si ji opravdu nechat nemůžu. Chodila do klasické školky po o chodila domu protože snídat nechce a ve školce většinou nic nesnedla. Ani ostatní děti nepomohlo že jedli. Nejake to krmení ve vaně, u pohádky a pod. ji neoklame. Kousky jako takové ji určitě nevadí. Spíš se mi zdá že konzistence některých jidel(bramborová kaše ale i brambory) ji vadí ale nejde mi do hlavy kdy u ní nastal ten blok když jako malička s tím problém neměla. Žádné spálení horkým jídlem nebo tak to jsme řešili ale na nic jsme nepřišli. Teď už ale musím začít pracovat na plný úvazek jinak už to nedáme. Ten rok co dělám na zkrácený nám neprospel a zadat nějaký příspěvek s touhle diagnózou je prý v podstatě zbytecne. Prosím někoho pokud má zkušenost jak se dá toto zvládnout, premoct tu nechuť (která je pravděpodobně psychického rázu) o radu nějaký tipy apod. budu moc vdecna

Moje dcera, 5 let je na tom stejne, jen s tim rozdilem, ze ma diagn. PAS. My tocime k veceri kazdy den uz asi 2 roky spagety s rajcatovou omackou a kozi syr. Da rizek s kasi, taky jedla ryzi s masem a sulanky, ale to ted uz odmita. Rohlik s zerve, koblihu, palacinky, bramboraky a nekdy mlecny rez a monte. To je vse… Zadne ovoce ani zelenina, proste to ani neochutna. Sem tam kosticku kinder cokolady. Ted zacala upijet po malych davkach ovocne dzusy, ale je to boj. Pije jen vodu. U nas nepomohlo vubec nic. Zadne vyhladoveni, zadne vitaminy, proste nic… Jen to, co sama chce. Ve skolce vubec nic neji, nepomaha, ze kouka na deti, nechce.. Po obede si ji vyzvedavam. Ale alespon tam pije vodu. Ucitelky nabizi, nenuti. Nuceni ma naprosto opacny efekt. Jo a protoze toho ji tak malo, tak vecer a rano ji davam do hrnecku jeste UM, ma to, co ona ve strave nedostane. Ma peknych 20kg a vysoka kolem 115cm, takze je akorat. Trapila jsem se tim neskutecne, ale to je tak jediny, ceho jsem docilila. Proste tajne doufam, ze s vekem a rozumem se to nekam posune… Drzim vam palce :palec:

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 18.08.19 20:16

Nemame tak velke problemy, ale dlouhodobe nic moc. Obvykle se treba 2 dny cpe jak nezavreny a pak 3 dny jak vrabec, celkove nechapu, z ceho pri jeho pohybu roste. V dobe krizi mel povinnost ochutnat, ale nemusel to snist, dostal alternativu, ale opakovane jsme na nekolik dnu do zlepseni „vysazovali“ veskere sladkosti. On je schopen se jednou susenkou zaplacnout na pul dne. S vekem se to zlepsuje. Drzim palce. Jo taky to je u nas hodne spojene s pravidelnym režimem, takze zmena prostredi- automaticku prestane jist

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:19

@petula.bir Ahoj, no teď se nějakou dobu nevazila ale právě vyhubla není myslím že má okolo 15 kg v necelých 4 letech. Ona zase sní třeba dva banány a tři mléčný řezy akorát to je všechno sladký skoro co ji:neutral_face: a to vaření možná až později ona je taková hraboska šikovná že bych s ní asi nic neuvarila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:22

@Kassor Tak to vám taky držím palce, já zase dávám kakao nic moc ale aspoň neco

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:25

@Kačus82 Na ty změně prostředí taky něco je. A ten cukr je nanic má z toho energii a nemá takový hlad od zítra taky zkoušíme vysadit, bude to zajimavy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:28

@jenny.fields Pokud to bude pořád takhle asi by to nebylo k zahození. Ale dokud se s ní prakticky nedá domluvit asi je to zatim marny

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama