Porucha rozumění, psaní a pozornosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.10.21 21:36

Porucha rozumění, psaní a pozornosti

Zdravím,
ráda bych si o tématu výše udělala nějaký lepší obrázek, tak snad tato diskuze pomůže.
Nedávno jsem začala na sobě pozorovat několik znepokojivých věcí, které mi brání v běžném životě.
Poslední dobou velmi snadno ztrácím pozornost, začnu myslet na něco jiného, zaujme mě nějaký předmět, nebo se prostě zadívám do blba, zkrátka se zasním. V souvislosti s tím se často stane, že přestanu rozumět slovům, které ostatní říkají - jako by mluvili jiným jazykem, který sice slyším, ale nerozumím mu. Stává se to i když ti lidi mluví přímo na mě.
Obdobně se čtením - často jen čtu, ale nevnímám obsah, příp. začnu zkoumat tvary jednotlivých písmen atd. a ani při opakovaném čtení význam věty nechápu. Často se taky zadrhávám, pletu písmena při psaní, píšu pomaleji a vypadávají mi slova. Je mi 19 a jsem v maturitním ročníku, takže na nějakou demenci nebo tak je hádám ještě brzy.
Doteď se mi nic podobného nestalo a celkem se bojím, jestli nebo jak mě to ovlivní dále…
Za jakékoli názory děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36866
7.10.21 21:38

Nejsi přepracovaná? Máš dostazek spánku? Jíš dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 21:42
@Russet píše:
Nejsi přepracovaná? Máš dostazek spánku? Jíš dobře?

Maturitní ročník je náročný, nepopírám. Teď je věcí sice dost, ale už to tak neřeším jako kdysi. Spím v rámci možností, ale minimálně 6, 6.5 hodiny denně. A dobře jím. Tak nevím právě…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18706
7.10.21 21:57

6, 5 hodiny je v rámci dospívání málo. Maturita je daleko, není potřeba to zatím extra hrotit.

Takže - vynech na měsíc veškerý kofein (káva, čaj, limonády, energeťíky, guarana, etc.) Respektive jakékoliv stimulanty. Stejně tak vynech alkohol a pokud kouříš tak i nikotin.

Do školy dělej jen naprosté minimum nutné k přežití, jeden měsíc ve kterém jsou navíc podzimní prázdniny nic neznamená.

Po setmění nepouštěj žádné obrazovky. Zkus to zvládnout alepsoň 3 dny v týdnu a poslední týden toho měsíce celej.

Pokud se spát 8 hodin, alespoň polovinu z toho měsíce.

Užívej B-komplex, takový kde je B12, rybí tuk - 5 - 8 g denně a hořčík 500 mg rádno a 500 mg večer.

Když se to po měsíci regeneračního nezlepší, zajdi za praktickým lékařem, nech si udělat rozbory krve a případně se poslat na neurologii.

Když se to zlepší, tak bude potřeba vymyslet takový denní režim, který ti umožní fungovat tak jak potřebuješ, ale zároveň nebude ničit tvoje tělo.

Příspěvek upraven 07.10.21 v 21:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
7.10.21 21:57
@Anonymní píše:
Maturitní ročník je náročný, nepopírám. Teď je věcí sice dost, ale už to tak neřeším jako kdysi. Spím v rámci možností, ale minimálně 6, 6.5 hodiny denně. A dobře jím. Tak nevím právě…

Zkusila bych nějaký pohyb, vypnout a nemyslet na školu. Kdyby to přetrvávalo, nechala bych si vzít krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 22:07
@Russet píše:
Zkusila bych nějaký pohyb, vypnout a nemyslet na školu. Kdyby to přetrvávalo, nechala bych si vzít krev.

Pohyb jsem už zkoušela, nemyslet na školu také - chodím každý den minimálně 7 km (do/ze školy a jiné příležitosti) a cvičím. Krev jsem si nechala vzít a tam všechno ok… Ale děkuji za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 22:11
@Ou píše:
6, 5 hodiny je v rámci dospívání málo. Maturita je daleko, není potřeba to zatím extra hrotit.

Takže - vynech na měsíc veškerý kofein (káva, čaj, limonády, energeťíky, guarana, etc.) Respektive jakékoliv stimulanty. Stejně tak vynech alkohol a pokud kouříš tak i nikotin.

Do školy dělej jen naprosté minimum nutné k přežití, jeden měsíc ve kterém jsou navíc podzimní prázdniny nic neznamená.

Po setmění nepouštěj žádné obrazovky. Zkus to zvládnout alepsoň 3 dny v týdnu a poslední týden toho měsíce celej.

Pokud se spát 8 hodin, alespoň polovinu z toho měsíce.

Užívej B-komplex, takový kde je B12, rybí tuk - 5 - 8 g denně a hořčík 500 mg rádno a 500 mg večer.

Když se to po měsíci regeneračního nezlepší, zajdi za praktickým lékařem, nech si udělat rozbory krve a případně se poslat na neurologii.

Když se to zlepší, tak bude potřeba vymyslet takový denní režim, který ti umožní fungovat tak jak potřebuješ, ale zároveň nebude ničit tvoje tělo.

Příspěvek upraven 07.10.21 v 21:58

Děkuji, vyzkouším, doteď jsem ani nepila žádné stimulanty a ve škole fungovala na modelu přežívání, ale zkusím ten rybí olej, hořčík a B-Komplex, to mě ještě nenapadlo..

• Citovat
  • Nahlásit
786
7.10.21 23:06

Neurologické vyšetření pro vyloučení, nebo potvrzení ložiska epilepsie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
8.10.21 07:06
@Anonymní píše:
Děkuji, vyzkouším, doteď jsem ani nepila žádné stimulanty a ve škole fungovala na modelu přežívání, ale zkusím ten rybí olej, hořčík a B-Komplex, to mě ještě nenapadlo..

hele spánková deprivace to co popisuješ může dělat, to že to nepřebíjíš kofeinem je na jednu stranu dobře, na druhou stranu teď nemáš co vysadit.
Prostě to chce režim stand-by, co nejvíce se šetřit a zkusit to ten měsíc a počkat, jestli to pomůže.

Pokud ne, tak fakt lékař. Jak mám tendence ledacost svádět na úzkosti, tak tohle je příliš specifické a fakt je možnost, že to je neurologické. Nejpravděpodobněji je to z toho nedostatku spánku, protože přeci jen je to druhej měsíc a před tím byly prázdniny a lock down, kdy přeci jen šlo spát víc…

A @Tojsemja3 má pravdu, vlastně ideální je ten lékař rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat