Porucha spánku rytmické pohyby 18m dítě

3
18.4.21 23:24

Porucha spánku rytmické pohyby 18m dítě

Ahojte maminy. Mam 18m dceru a ta se v noci budi a pohupuje se v postylce na ctyrech a narazi pri tom hlavou do postylky. Nebo mlati hlavou o polstar. Ted to zacala delat i pri usinani a i pres den kdyz je unavena se pohupuje. Doktor mi k tomu nerekl nic, jen ze to budeme hlidat. Na netu jsem se docetla, ze se jedna o spankovou poruchu. Nemate s tim nektera zkusenost, prosim..?
Diky, R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
115
1.5.21 15:15

@RamonaS Dobry den, rytmicke pohyby u deti v tomhle veku jsou normalni, obzvlast, kdyz se to projevuje tesne pred spankem nebo behem usinani. Doctete se o tom treba i v knize R. Ferbere (nemam to, bohuzel, v cestine, jinak bych to sem zkopirovala). Ferber pise, ze rytmicke pohyby do 4 let veku jsou v poradku, kdyz netrvaji dele, nez 15 min. v kuse. Jinak se doporucuje hlidat, aby se dite zbytecne nepretahovalo, takze odhalit vyhovujici Vasemu diteti delku bdeni (ve veku 1,5 let je to 3,5 az 5 hod.) a ukladat ke spanku vcas. Po uprave denniho rezimu rytmicke pohyby vetsinou bud uplne zmizi anebo se zmirni diky tomu, ze nervovy system ditete se nepretezuje. Verim, ze i Vase dite je v naprostem poradku. :srdce:, navic, kdyz doktorka na tom neshledala nic zavadneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.5.21 21:15

Dobry den, mockrat vam dekuji za odpoved. Ctu o tom prave ruzne clanky, i jsem se docetla, jak vy pisete, ze by rytmicke pohyby nemely byt 15 minut v kuse. Moje dcera prave vydrzi i hodinu a pul. Ne uplne v kuse, ale treba 5 minut se kolibe, pak si lehne, ze to vypada, ze usne, ale za par minut zacne zase s pohyby. A to vydrzi i hodinu a pul. Je to pravidelne kolem 1-3 rano a ja tedy ted delam to, ze ji dam mlicko z lahve treba po 10 minutach kdy se zacne kolibat a pak vetsinou usne hned, nebo ji to trva pul hodiny a to ve stejnem scenari jak popisuji na zacatku. Tak vas jeste poprosim o reakci na toto, pokud budete tak hodna.
Mockrat dekuji, R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
5.5.21 22:17

@RamonaS Dobry vecer, tak ve Vasem pripade bych to pocitala jako 5 min. v kuse, urcite ne 1,5 hod. Podle me se tim dcerka opravdu snazi uklidnit a urcite neni jedine dite, co takhle dela. Zkuste popremyslet nad upravou denniho rezimu - je mozne, ze behem dne se unavi az moc a pak ji takhle mezi 1 a 3 hodinou ranni nejde znovu zabrat, kdyz se probudi. Navic v tyto hodiny prevazuje lehky spanek, faze spanku se casto stridaji a deti (i dospeli) se casteji budi, jenze dospely se probudi a hned usne - pak si to ani nepamatuje, ale pro dite je to narocnejsi, obzvlast, kdyz pres den melo tech emoci prilis moc a treba neumi usnout samo. Tem nocnim mlickem se uklidni asi rychleji, nez tem houpanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
6.5.21 05:40

@Viki89 Dobry den, mockrat dekuji za odpoved. Pokusim se ji posunout poledni spani, treba to opravdu pomuze. Ono to prave zacalo v obdobi, kdy zacala chodit, takze jsem to prikladala tomu, ze ji tech hodne novych zazitku neda spat. Ale je pravdou, ze u deti je to porad nejaky novy zazitek :D tak jeste jendou dekuji za rady a za vas cas.
R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
8.5.21 14:06

@RamonaS Zkuste to, Kdyztak mi muzete poslat Vas denni rezim - zkusim poradit, co s tim. Mate urcite pravdu, ze v obdobi, kdy dite zacne sedet/chodit/lezt, se ten spanek muze rozhodit, ale pak, kdyz uz si na tu novou dovednost zvykne - melo by se to vratit zpatky. Mejte se krasne :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat