Poruchy dítěte odhalené ještě v těhotenství?

Anonymní
18.7.21 10:51

Poruchy dítěte odhalené ještě v těhotenství?

Ahoj,
jsem v 1.trimestru a chystáme se pro jistotu kromě klasického 1.screeningu i na podrobnější testy na Downa atp. (přelomový věk mě i tatínka).
Chci se zeptat jsou nějaké testy, které by z genomu odhalily i jiné poruchy jako mentální retardace, autismus, slepota atp?

Prosím o zachování anonymu- z dotazu je nejspíš patrné, že bychom uvažovali o případném přerušení těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25112
18.7.21 10:57

Ne, tebou uvedené poruchy se v těhotenství neodhalí. Pouze cílene vyšetření na geneticky podmíněné vady a to, co jde vidět na UTZ.
Navíc hodně věcí může vzniknout až při porodu (poškození mozku v důsledku nedostatku kyslíku či krvácení), porození nedonoseneho dítěte, infekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3011
18.7.21 11:11

Ne. Takové testy bohužel neexistují. Vždy je to risk :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 11:17

Dekuji moc za odpovedi, i kdyz nepotesily.

• Citovat
  • Nahlásit
25233
18.7.21 11:17

Vznik autismu doposud není objasněný. Co uděláš s dítětem, když například vlivem špatného porodu, předčasného porodu atd. bude mít mentální retardaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 11:19

@lleennttiillkkaa Na coby kdyby nebyl muj dotaz smerovany. Je to i tak citlive tema, tak se v tom zbytecne nestourej-diky.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 11:26

Mám to jako ty - oba s manželem máme vyšší věk. A kromě prvotrimestrálního screeningu se chystám ještě na test z krve (Prenascan nebo Panorama). Myslím, že zrovna autismus se neodhalí nikde, určitě je takových vad víc, ale říkám si, v našem věku, čím víc vyšetření, tím lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
1105
18.7.21 11:27

Zakladatelko, některé i genetické vady se manifestují klidně roky po narození dítěte. Budete se s tím muset smířit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
18.7.21 11:29

Spíš mě zajímá, je-li někdo až takto vyděšen, zda si partneři na tu genetiku zašli ještě před početím a nechali vyšetřit sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 11:38
@Anonymní píše:
Mám to jako ty - oba s manželem máme vyšší věk. A kromě prvotrimestrálního screeningu se chystám ještě na test z krve (Prenascan nebo Panorama). Myslím, že zrovna autismus se neodhalí nikde, určitě je takových vad víc, ale říkám si, v našem věku, čím víc vyšetření, tím lépe.

Děkuji za tipy, najdu na netu a konzultuji s Dr. :palec:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
7355
18.7.21 12:02

Na to jste měli myslet už před početím, a zajít na genetiku. Nicméně velmi málo vad se odhalí v těhotenství, jen ty nejčastější. A někdy ani ty ne.. Ale ty tvoje zmíněné neodhalí nic. Vysoký věk je risk sám o sobě, to je prostě buď a nebo. Prostě vyšší pravděpodobnost že tomu plodu něco bude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 12:06

@JanaDaR @mackA159 Opravdu nechápu vaše narážky, že jdeme s křížkem po funuse. 2 zdravé děti již máme, tak si prosím nechte odsuzování o nepřemýšlení dopředu pro sebe. Že se stane po 40 znovu i přes ochranu jsme opravdu nečekali a nehodláme nedej bože nemocným sourozencem kazit život dalším dvoum dětem. Mám čas na uvažování o potratu a chci znát všechny možnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
7355
18.7.21 12:09
@Anonymní píše:
@JanaDaR @mackA159 Opravdu nechápu vaše narážky, že jdeme s křížkem po funuse. 2 zdravé děti již máme, tak si prosím nechte odsuzování o nepřemýšlení dopředu pro sebe. Že se stane po 40 znovu i přes ochranu jsme opravdu nečekali a nehodláme nedej bože nemocným sourozencem kazit život dalším dvoum dětem. Mám čas na uvažování o potratu a chci znát všechny možnosti.

Tak na to že máš teda dvě zdravé děti, bys mohla vědět že každé těhotenství je risk. Je spousta případů když se narodí dítě nemocne, i když přes všechny testy a ultrazvuky bylo v pořádku. V tvém případě bych radši zašla na potrat, když bys jsis nemocným dítětem kazila život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
18.7.21 12:11
@Anonymní píše:

Nikdy nikdo ti nic nezaručí. Ani to, že se třeba, nedej bože, nic nestane zdravým lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
18.7.21 12:14
@Anonymní píše:

Když tě tak čtu, hlavně vypni internet. Bylo to normální zamyšlení, žádný útok na tebe. To je čistě tvůj problém, jak co vnímáš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat