Poruchy pozornosti ADHD/ADD - mohou se poruchy kombinovat?

Anonymní
19.1.21 09:53

Poruchy pozornosti ADHD/ADD

Dobrý den, mám takový dotaz. Může mít dítě z každé té poruchy něco? Můj syn je hodně hyperaktivní, ale má podobné rysy i jako jsou u ADD? Je to tedy možné? Jinak potvrzené od lékaře to zatím nemáme, je asi brzy. Díky za kterýkoliv komentář

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2765
19.1.21 10:01

Ja mela za to, ze ADD je to same co ADHD, ale bez hyperaktivity :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6820
19.1.21 10:36

ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder - porucha pozornosti s hyperaktivitou
ADD - Attention Deficit Disorder - porucha pozornosti bez hyperaktivity

Kolik let je dítěti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1883
19.1.21 10:40
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový dotaz. Může mít dítě z každé té poruchy něco? Můj syn je hodně hyperaktivní, ale má podobné rysy i jako jsou u ADD? Je to tedy možné? Jinak potvrzené od lékaře to zatím nemáme, je asi brzy. Díky za kterýkoliv komentář

A jake konkretni rysy? Ja to teda brala taky, ze ADD- porucha pozornosti bez hyperaktivity, ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou. Dite ma jen jednu z toho. Kazde dite je original a nelze to brat tak, ze kazdy ma vsechny priznaky stejne. Diagnozu urcuje detsky klinicky psycholog nebo detsky psychiatr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
19.1.21 10:50

Ano samozřejmě - jde o sepcificky utvářený mozek, v jednom případě je k tomu navíc ještě ona zvýšená potřeba pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
19.1.21 10:58

Jak psaly holky, pokud myslíš, že má ADD a k tomu je hyperaktivni, tak je to ADHD. Objednej ho ke klinickému psychologovi, ten diagnózu určí. My máme doma jeden vzorek ADHD, tak se kdyžtak klidně ptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 11:09

Jsou mu tři, řekla bych že má teda jednoznačně ADHD
Je neustále v pohybu i u jídla.
U jedné hračky vydrží chvilku
V noci spí tak, že s sebou často háže
Má oblibu v lezení po výškách, vleže si v pohodě na linku, komodu
Moc nereaguje na kterýkoliv příkaz a pokud není po jeho vzteká se

Je to jen výčet pár věcí, které mě napadly
K tomu má se občas jakoby zamýšlí a to je prý zase časté u ADD. Proto takto otázka

• Citovat
  • Nahlásit
1883
19.1.21 11:54
@Anonymní píše:
Jsou mu tři, řekla bych že má teda jednoznačně ADHD
Je neustále v pohybu i u jídla.
U jedné hračky vydrží chvilku
V noci spí tak, že s sebou často háže
Má oblibu v lezení po výškách, vleže si v pohodě na linku, komodu
Moc nereaguje na kterýkoliv příkaz a pokud není po jeho vzteká seJe to jen výčet pár věcí, které mě napadly
K tomu má se občas jakoby zamýšlí a to je prý zase časté u ADD. Proto takto otázka

To zamysleni ma i ADHD. Mam doma syna ADHD a spi dobre, na linku nebo komodu nikdy nevlezl( ale ma dost jinych moznosti, kam lest), u hracky, co ho bavi, vydrzel dlouho i ve 3 letech, u jidla sedi, protoze jidlo ma vseobecne rad. Moc nereaguje na jakykoliv prikaz a pokud neni po jeho tak se vzteka - to odpovida. Kazde dite je jine a posoudit poruchu muze jen odbornik. Typicka je impulzivita- jedna bez rozmyslu - hazi vecmi, neco rozbije, placne nekoho, casta je i urcita nesikovnost-takovy slon v porcelanu. Dere se nekam jako prvni a pritom treba do neceho nebo do nekoho vrazi a nevsimne si toho. Pak socialni nevyspelost- chova se reaguje jako mladsi dite. Ma konflikty s vrstevnikama i dospelyma. Chova se spatne, jak doma, tak i ve skolce nebo u babicky, tj. ve vsech socialnich prostredi. U syna bohuzel i znacna agresivita. Svym chovanim vyrazne narusuje chod cele domacnosti. Sam vyzaduje velke mnozstvi pozornosti. Resime to s odborniky od 3 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 11:59

@Oriseka ta impulzivita by také seděla, takže je fajn začít to řešit už třeba teď v těch třech letech? Určitě se zmíním na tříleté prohlídce

• Citovat
  • Nahlásit
1883
19.1.21 12:33
@Anonymní píše:
@Oriseka ta impulzivita by také seděla, takže je fajn začít to řešit už třeba teď v těch třech letech? Určitě se zmíním na tříleté prohlídce

Tak my to resili takto brzy, protoze byl velky problem v miniskolce, kam ve 3 letech na dopoledne nastoupil. Prakticky kazdodenni stiznosti na chovani. Vlastne to dopadlo tak, ze rekli, ze si s nim nevi rady a museli jsme omezit dochazku. Asi to bylo hlavnim motorem toho, proc jsem se to rozhodla resit. Kdyz ho nezvladali v poctu 8deti/2 ucitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat