Poruchy příjmu potravy

Anonymní
24.1.21 21:41

Poruchy příjmu potravy

Zdravím,
přestože nejsem maminka a ještě asi nějakou chvíli nebudu. Chci se zeptat na téma ohledně ppp, jelikož už si nevím rady.Je mi 16 let a mám potíže s jídlem už od 12 let. Nikdy jsem nebyla hubená a příliš zdatná ve sportu. A mému okolí to samozřejmě neuniklo. Rodiče začali s poznámkami a já jedla za den jen snídaně po dobu dvou týdnů. Když jsem jim o tom řekla přišel výsměch a slova, že já na anorektičku rozhodně nevypadám. Pak jsem začala jíst zdravě a sportovat a na několik měsíců to přešlo, ale můj otec mi před pár týdny řekl, že než jdu jíst, mám si stoupnout na váhu. Začala jsem držet dietu, ale po nějaké době se vždy přejím a jdu to vyzvracet kvůli výčitkám. Je to začátek ppp?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.1.21 21:50

Než se dotazovat tady, obrať se na organizaci Anabell, na jejich webu najdeš informace, kontakty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
24.1.21 21:53

Obávám se, že je, a je to vážné a moc nebezpečné. Prosím, vyhledej co nejdříve pomoc, než si zničíš zdraví, zkus třeba tady: http://www.anabell.cz/
Tvé rodiče bych nejraději nakopala do zadku :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 21:57
@Anonymní píše:
Zdravím,
přestože nejsem maminka a ještě asi nějakou chvíli nebudu. Chci se zeptat na téma ohledně ppp, jelikož už si nevím rady.Je mi 16 let a mám potíže s jídlem už od 12 let. Nikdy jsem nebyla hubená a příliš zdatná ve sportu. A mému okolí to samozřejmě neuniklo. Rodiče začali s poznámkami a já jedla za den jen snídaně po dobu dvou týdnů. Když jsem jim o tom řekla přišel výsměch a slova, že já na anorektičku rozhodně nevypadám. Pak jsem začala jíst zdravě a sportovat a na několik měsíců to přešlo, ale můj otec mi před pár týdny řekl, že než jdu jíst, mám si stoupnout na váhu. Začala jsem držet dietu, ale po nějaké době se vždy přejím a jdu to vyzvracet kvůli výčitkám. Je to začátek ppp?
Děkuji.

Ano, je to začátek ppp. A z pozice matky dcery, která s ppp bojuje, ti radím, ať vyhledáš pomoc co nejdříve.

• Citovat
  • Nahlásit
232
24.1.21 21:57

Rozhodne jsi na,,nejlepší “ ceste si nějakou poruchu příjmu potravy vytvořit, pokud teda už nemáš. Anorexie je v hlavě, ne na každé je to hned poznat. Jak už psaly holky, zkus co nejdříve vyhledat pomoc. Jestli mají rodiče v hlavě nas***( pardon, jinak se to říct nedá ), zkus si promluvit třeba s tetou, babickou -s někým dospělým komu duverujes a nech se nasměrovat k odborné pomoci. Sama jsem si tím prošla, cesta ven je ale je to na dlouho. Drz se :srdce: a pokud to aspoň trochu jde, otce a jeho poznámky ignoruj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
24.1.21 22:17

Pokud zvracíš to co sníš aby si neztloustla, tak to není začátek ppp ale rozjetá bulimie.

A základní kořen a to co je potřeba řešit není ani tak váha či jídlo, ale to že nemáš ráda sebe sama a nemyslíš si že si zasloužíš přijetí a lásku jen tak, ne až budeš hubená.

Bohužel - evidentně jaksi to je něco, co ti rodiče nebyli schopní ti předat a naopak mají pocit že když tě budou shazovat, tak ti pomůžou :-(

Promluv si s mámou o tom že ti je psychicky zle a že zvracíš aby si zhubla a že potřebuješ začít chodit někam do psychoterapie. Ona teda na poruchy příjmu potravy u dospívajícch je ideální rodinná terpaie, aby se vyčistili i ty ostatní věci u vás doma, ale asi bude jednodušší aby ses věnovala sama sobě a možná pak časem přiberete rodinnou terapii.

Mrkni se jestli někdo z tohohle adresáře je z tvého okolí

http://soft-zs.cz/…ce/terapeuti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 23:32

Chování rodičů je moc smutný, až je mi úzko z toho :,( já si tím taky prošla, ale rozhodně je dobré jak píšou holky to říct někomu, komu věříš a klidně kontaktovat anabell. Jíst musíš, ale klidně vše v menších porcích nebo jen zdravě a pravidelně + svižná chůze, procházky, kolo… Ale hlavně,,nejíst vůbec" nebo jíst jen někdy či zvracet je bohužel cesta do pekel, kdy ti pak bude ve finále z následků ještě hůř. Taky jsem si v mládí na sebe vyslechla pár poznámek..že jsem tlustá bečka, mám velkou pr.el…doslova takhle a jak to bolelo, to jsem si říkala, že už nikdy nic nesním..vydrželo mi to chvíli a přejedla jsem se, zvracela…určitě jsi krásná slečna a na postavě můžeš zapracovat, ale prosím věř si :srdce: a rodiče v tomhle neposlochej, přístup mají teda padlej na hlavu :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
275
24.1.21 23:51
@Anonymní píše:
Zdravím,
Děkuji.

Jak tu již někdo zmiňoval, zajdi si do Anabell tam by ti měli pomoct. Ja mam mentální bulimii uz x let asi od nějakých 13 let kdy to tak nějak začalo. Bohužel to u mě začalo trochu podobne jak u tebe. Za chvíli budu maminka, těhotenství mi da se říct pomáhá to zvládnout, ale vím že nejsem úplně vyléčená. Jen to prosím nenech zajít tak daleko jako já a ostatní. Ono se to ze začátku nejeví jako problém, ale věř mi, ze je to hrozný problém a průser, můžeš si tím zkazit cely život. Pokud by si mela další otázky, napis mi sz, nebo i jen tak o tom promluvit, když rodiče se k tomu stavi tak jak se staví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat