Poručník v pěstounské péči - vysvětlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.15 14:54
Poručník v pěstounské péči - vysvětlení

Zdravím vás, ženy!
Prosím o vysvětlení pojmu poručník v pěstoucké péči.

Poručník a opatrovník v „běžné praxi“ (dědické řízení apod.) je mi jasný, ale v otázce pěstounské péče bych prosila o radu - týká se to zpracování eseje v rámci SŠ studia (dcerka mé kamarádky).

Děkuji.

Reakce:
moje prdelky
Závislačka 3645 příspěvků 01.02.15 15:40

Zajdi na adopce.com, tam je toho mraky, vysvětlení i diskuze

Hadumi
Extra třída :D 13566 příspěvků 01.02.15 16:12
@Anonymní píše:
Zdravím vás, ženy!
Prosím o vysvětlení pojmu poručník v pěstoucké péči.

Poručník a opatrovník v „běžné praxi“ (dědické řízení apod.) je mi jasný, ale v otázce pěstounské péče bych prosila o radu - týká se to zpracování eseje v rámci SŠ studia (dcerka mé kamarádky).

Děkuji.

poručník zastupuje dítě, když je rodič nesvéprávný, může za dítě rozhodovat ve všech věcech (může mu nechat udělat pas, bankovní účet, spravuje jeho majetek,…). Poručník má vlastně práva jako rodič a rodič má pořád povinnost platit výživné. Jinak spojení poručník v PP mi přijde jako blábol. Buď je pěstoun nebo poručník.

Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 01.02.15 17:27

Pěstoun pečuje o děti svěřené státem, ale není jejich poručník, pokud není rodič zbaven rodičovských práv. Pokud je, je pěstoun pověřen i poručnictvím. Takže to blábol není.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >