Reklama

Poručník v pěstounské péči - vysvětlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.15 14:54
Poručník v pěstounské péči - vysvětlení

Zdravím vás, ženy!
Prosím o vysvětlení pojmu poručník v pěstoucké péči.

Poručník a opatrovník v „běžné praxi“ (dědické řízení apod.) je mi jasný, ale v otázce pěstounské péče bych prosila o radu - týká se to zpracování eseje v rámci SŠ studia (dcerka mé kamarádky).

Děkuji.

Reklama

Reakce:

moje prdelky
Závislačka 3607 příspěvků 01.02.15 15:40

Zajdi na adopce.com, tam je toho mraky, vysvětlení i diskuze

Hadumi
Extra třída :D 13268 příspěvků 01.02.15 16:12
@Anonymní píše:
Zdravím vás, ženy!
Prosím o vysvětlení pojmu poručník v pěstoucké péči.

Poručník a opatrovník v „běžné praxi“ (dědické řízení apod.) je mi jasný, ale v otázce pěstounské péče bych prosila o radu - týká se to zpracování eseje v rámci SŠ studia (dcerka mé kamarádky).

Děkuji.

poručník zastupuje dítě, když je rodič nesvéprávný, může za dítě rozhodovat ve všech věcech (může mu nechat udělat pas, bankovní účet, spravuje jeho majetek,…). Poručník má vlastně práva jako rodič a rodič má pořád povinnost platit výživné. Jinak spojení poručník v PP mi přijde jako blábol. Buď je pěstoun nebo poručník.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 01.02.15 17:27

Pěstoun pečuje o děti svěřené státem, ale není jejich poručník, pokud není rodič zbaven rodičovských práv. Pokud je, je pěstoun pověřen i poručnictvím. Takže to blábol není.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama