Porušení podmínek refinancování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 13:11
Porušení podmínek refinancování

Omlouvám se za anonym.
Mám dotaz máme refinancování. Za dva dny má dojít k čerpání. Jenže ženská v bance má čas… 8o v pondělí jsem byl přepojistit nemovitost, protože odhad byl větší. Za ženskou do banky už chodíme půl roku a dnes nám volal chlap co nám tu druhou banku dohodil že zatím nemají (nevím kde) naše podklady atd a byl trochu ve stresu… Do toho mi volala ta nová z té banky že připojištění jsem neudělala na pondělí 24.9 ale až na 1.10 přitom mi neřekla, že to mám pojistit k Tomu danému dni… Co se stane pokud by její vinou nedošlo k tomu refinancování a čerpání? Platili bysme pokutu původní bance? Finančnímu poradci a i nové bance? Díky za odpověď.

Reakce:

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 26.09.18 14:20

Její vina to není nikdy, bohužel. Museli byste nejspíš absolvovat celé kolečko znovu. Pokud vás tedy netlačí termín refinancu u původní banky. Vy máte finančního poradce? Proč to tedy všechno nezařizuje za vás? Doporučuju vyměnit. Dobrý FP by vás takovýma prkotinama vůbec nezatěžoval…

eMa321
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 26.09.18 14:58

Když se nestihne termín pro refinancování, a ke splacení dojde mimo toto datum, je to vždy za poplatek ( pokutu). Pokud je chyba na straně banky, která má refinancovat a poslat peníze, určitě bych trvala na tom, aby pokutu platili oni. Záleží ale taky na tom, kdy banka podklady dostala, protože i oni mají lhůty na zpracování. Znám ze své práce, vždy je snaha termín stihnout.
Banka umí poslat peníze i tzv. urgentně, ve stejný den, kdy odejdou z jedné banky dojdou i do druhé. Takže šance tedy ještě je.
Pojištění musí být opravdu platné nejpozději ke dni čerpání úvěru. Uzavřít novou pojistku a případně odstoupit od té původní můžete vyřešit obratem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 18:57

Dnes jsem volal na všechny strany a dopadli to dobře. Nakonec mě mrzí že jsem ve finále dotaz pokládal zbytečně. Nezlobte se :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >