Porušení podmínek refinancování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 13:11
Porušení podmínek refinancování

Omlouvám se za anonym.
Mám dotaz máme refinancování. Za dva dny má dojít k čerpání. Jenže ženská v bance má čas… 8o v pondělí jsem byl přepojistit nemovitost, protože odhad byl větší. Za ženskou do banky už chodíme půl roku a dnes nám volal chlap co nám tu druhou banku dohodil že zatím nemají (nevím kde) naše podklady atd a byl trochu ve stresu… Do toho mi volala ta nová z té banky že připojištění jsem neudělala na pondělí 24.9 ale až na 1.10 přitom mi neřekla, že to mám pojistit k Tomu danému dni… Co se stane pokud by její vinou nedošlo k tomu refinancování a čerpání? Platili bysme pokutu původní bance? Finančnímu poradci a i nové bance? Díky za odpověď.

Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8785 příspěvků 26.09.18 14:20

Její vina to není nikdy, bohužel. Museli byste nejspíš absolvovat celé kolečko znovu. Pokud vás tedy netlačí termín refinancu u původní banky. Vy máte finančního poradce? Proč to tedy všechno nezařizuje za vás? Doporučuju vyměnit. Dobrý FP by vás takovýma prkotinama vůbec nezatěžoval…

eMa321
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 26.09.18 14:58

Když se nestihne termín pro refinancování, a ke splacení dojde mimo toto datum, je to vždy za poplatek ( pokutu). Pokud je chyba na straně banky, která má refinancovat a poslat peníze, určitě bych trvala na tom, aby pokutu platili oni. Záleží ale taky na tom, kdy banka podklady dostala, protože i oni mají lhůty na zpracování. Znám ze své práce, vždy je snaha termín stihnout.
Banka umí poslat peníze i tzv. urgentně, ve stejný den, kdy odejdou z jedné banky dojdou i do druhé. Takže šance tedy ještě je.
Pojištění musí být opravdu platné nejpozději ke dni čerpání úvěru. Uzavřít novou pojistku a případně odstoupit od té původní můžete vyřešit obratem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 18:57

Dnes jsem volal na všechny strany a dopadli to dobře. Nakonec mě mrzí že jsem ve finále dotaz pokládal zbytečně. Nezlobte se :kytka:

Váš příspěvek
Reklama