Porušení smlouvy od zaměstnavatele?

1800
24.6.15 17:46

Porušeni smlouvy od zamnestnavatele?

Ahojda prosim o radu. Jak je to kdyz zamnestnavatel porusi smlouvu? Muzu mu oznamit dovod a dat okamžitou vypoved? Jde o to že ve smlouve mam napsanou hrubou mzdu za 40h a ted se mi stava docela casto, ze jsem v praci dele a nedavno to bylo 12h v kuse bez prestavky a to nepocitam cestu hodinu do prace a hodinu z prace. Vse mam na GPS. Myslite ze to muzu dat jako poruseni prac smlouvy ze strany zamnestnavatele a dat vypoved?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
24.6.15 17:51

Hodiny z a do práce (jako dopravu) se do výplaty nezapočítává.
A pokud máš přesčas - měla bys jej mít zaplacen, případně si vybrat náhradní volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
24.6.15 17:56

Práce přesčas se nebere jako porušení pracovní smlouvy- zkuste si nastudovat zákoník práce. Jak dlouho do práce dojíždíte nikoho nezajímá- s tím zaměstnavatel nemá nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25332
24.6.15 17:58

@Blekota @smudlinky Píše, že cestu do práce nepočítá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
24.6.15 18:08

Tak si spočítat hodiny, a říct to šéfovi, že ti je neproplatil a bereš si zato náhradní volno ten a ten den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
24.6.15 18:09

A v čem je to porušení smlouvy? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
24.6.15 18:09

@Bábrdl ano cestu nepocitam s tou jd to asi 15h. Jde o to ze jsem prave v zakoniku cetla ze pri 12h v kuse musi byt nejaka pauza myslim ze 1h a ta neprobehla nebylo kdy. Ve smlouve mam 40h tydne a to opravdu neni nikdy a proplaceni prescasu davaj formou bonusu takze nepoznam kolik ho bylo proplacena na pasce mam vzdy stejnej pocet hodin at jsem v praci buh vi jak dlouho. Jde mi o to ze chci dat vypoved. Tedy dala jsem vypoved sef mi rekl ze OK ze skoncim k 30.6 ale dnes najednou prisel stim ze az 17.7. Ale ja uz samozrejme volala fo nove prace ze 1.7 nastoupim. Tak jsem mu to tedy chtela podrpsat k tomu 17.7. At mam aspon nejakou jistotu a on se zacal vymlouvat ze ten kdo to muze podepsat tu neni a bude az za 14dnu. Ted nevim co delat. Na vypovedi jsme se telefonicky domluvily uz 30.5. A pak byl sef na dovolene. Ja jeste nemela od zacatku roku ani den dovolene. Vubec nevim jak to ted udelat. Duvod odchodu do jine prace je prave to neproplaceni prescasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
24.6.15 18:11

@Berennika no výpovědní lhůta je 3 měsíce, to ti ještě celkem vyšel vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
24.6.15 18:20

Ano vypovedni lhutu mi nedal, ale zase ja uz 3 mesice pracuju za dalsi 2 lidi ktery uz 3 mesice marodi a nikdo za ne nahradu neresi ani mi to neplati. Ted me potrebujou na velice dulezitou akci ve ktere litaj miliony a ja jsem ochotna jim ji udelat a pak cus. kdyby sef nerekl ze mam konec k 30.6. Tak se tu nerozciluji. Jde mi o to jednani ze ja jim to tam uz dlouho vse vykrejvam za 4 roky jsem nemela jedinej problem zakaznici jsou smutni ze odchazim a sef ze mne jeste dela kravu. Tim ze rekl ze koncim k 30 ja si domluvila jinou praci a ted co? Kdyz on najedou me pustit nechce? O to mi jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29371
24.6.15 18:22

@Berennika a co děláš za práci? Ve smlouvě se uvádí běžná pracovní doba a mzda za tu dobu - pokud bys dělala třeba v třísměnném provozu, bude tam uvedena pracovní doba při třísměnném provozu… na tom není nic špatného, to je normální…
Pracovní dobu si pak zaměstnanec vykazuje v měsíčním výkazu… tam bys měla uvést ty přesčasy… a pokud jezdíš, tak mám za to, že dobu odpočinku si hlídáš ty sama, ne? Aby sis udělala pauzu podle zákona, na kterou máš nárok… nebo co v práci děláš, že nemůžeš jít na oběd a podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29371
24.6.15 18:25

@Berennika a máš tu dohodu písemně? Nemusí náhodou ze zákona být vždy písemná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8147
24.6.15 18:30

Sorry, ale telefonická domluva není „dala jsem výpověď“, že si domluvíš nástup jinde, aniž bys měla řádně domluvené a podepsané ukončení smlouvy, je hloupost. Jinak přesčasy mohou být zahrnuty i ve smlouvě nebo vnitřnm předpisu, až do výše 150h ročně, to bychom museli vidět kompletní znění smlouvy. A přesčasy není zaměstnavatel povinen proplatit, pokud za ně dá do tří měsíců náhradní volno. To, co uvádíš, rozhodně na okamžité zrušení ze strany zaměstnance není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
24.6.15 18:32

@Regina Hero delam neco jako technika ale mam pul republiky. Jezdim z provozovny do provozovny nekde neco vylozim jinde nalozim na predem domluvene casy. Treba jak jsem byla v praci techto hodne hodin tak to bylo kvuli jedne akci ktera nebyla pripravena od kolegine a sef neresi ze to nebylo pripraveno proste to udelej a nazdar. jednou jsem najela za den 980km a vse bylo na cas prijet nalozit odjet kdyz jsem pri planovani tras argumentovala ze to nejde dat v jeden den tak sef rekl ze jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
24.6.15 18:37

Ano ja bych chtela vse pisemne, ale bohuzel se uz mesic vsichni vymlouvaj ze je vzdy nekdo na dovolene nebo na jednani, tak co mam delat. Jsou tu dve moznosti marodit nebo se nechat vyhodit. Beru druhou moznost, ale nevim jak to udelat :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8147
24.6.15 18:42
@Berennika píše:
Ano ja bych chtela vse pisemne, ale bohuzel se uz mesic vsichni vymlouvaj ze je vzdy nekdo na dovolene nebo na jednani, tak co mam delat. Jsou tu dve moznosti marodit nebo se nechat vyhodit. Beru druhou moznost, ale nevim jak to udelat :-/

Buď chceš dát výpověď, pak ji můžeš poslat poštou na dodejku a zaměstnavatel je povinen ji akceptovat, ovšem platí pro tebe dvouměsíční výpovědní lhůta. Nebo se chceš dohodnout k určitému datu, a pak ti nezbývá, než žádat o dohodu. Měsíc to nechávat být a očekávat pár dnů před koncem června, že 1.7.nastoupím jinde, je hodně naivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama