Pošel křeček- koupit nového nebo přiznat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 19:59

Pošel křeček- koupit nového/přiznat?

Ahoj maminky. Měla by jsem na vás dotaz, jak by jste řešili situaci. Právě jsme o tom s manželem vedli diskuzi a oba máme jiný názor. Dcera (první třída) je teď se školou na výletě na pár dní a nám tu doma pošel křeček na stáří. To víte… Ty hlodavci moc dlouho nevydrží. Ale teď k dotazu. Já zastávám názor, aby jsme dceři řekli pravdu, že pošel na stáří. Manžel je pro to, aby jsme koupili nového a dělali že nic. Dcerka ho měla moc ráda a určitě ji to bude mrzet. To přiznávám. Nejhorší je, že se to stalo, když nebyla doma :,( Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
424
30.10.21 20:00

Rozhodně říct pravdu. Stejně pozná, že je to jiný křeček a akorát ji bude mrzet, že jí lžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
30.10.21 20:02

Prostě umřel, stejně by to poznala. Upřímnost je nejlepší volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
30.10.21 20:05

Řekla bych pravdu. Stejně by to poznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
30.10.21 20:09

Zoznamit sa celkovo s tym, ako funguje zivot ineho ziveho tvora (vratane smrti) je podla mna jeden z najdolezitejsich prinosov toho mat domace zviera. Cize samozrejme priznala, ked umrie prababicka bude ju manzel tiez chciet „vymenit za novu“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3988
30.10.21 20:10
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Měla by jsem na vás dotaz, jak by jste řešili situaci. Právě jsme o tom s manželem vedli diskuzi a oba máme jiný názor. Dcera (první třída) je teď se školou na výletě na pár dní a nám tu doma pošel křeček na stáří. To víte… Ty hlodavci moc dlouho nevydrží. Ale teď k dotazu. Já zastávám názor, aby jsme dceři řekli pravdu, že pošel na stáří. Manžel je pro to, aby jsme koupili nového a dělali že nic. Dcerka ho měla moc ráda a určitě ji to bude mrzet. To přiznávám. Nejhorší je, že se to stalo, když nebyla doma :,( Co myslíte?
Řekněte pravdu. Před skutečnosti, že život prostě někdy končí, ji ničím neochranite. Odchod mazlíčka ji pomůže pochopit a úměrně věku zpracovat smrt. Nejspíš ho obrečí, ale to k tomu patří. Ztráty nás bolí. Nového kupte pak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
30.10.21 20:18

Nelhat! Říct dceři, že pošel, a pak případně pořídit nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9233
30.10.21 20:20

To se mi jako dítěti stalo taky. Milovaný křeček umřel, když jsem byla v létě na táboře. Naši koupili stejného, s tím, že buď to vyjde, nebo ne :D No nevyšlo to, v den mého návratu křeček - údajný samec - vrhnul kupu mláďat, takže můj šok byl nevyslovitelný :D Ale určitě bych to poznala i tak, ten uhynulý byl vymazlený ochočený miláček, ta nová kousavá bestie, kterou se nikdy nepodařilo ochočit a vyčistit jí klec byl adrenalinový zážitek. Takže bych jí to řekla na rovinu a spíš počkala, až bude nové zvířátko chtít sama a sama si ho vybere. Já jsem se teda na naše kvůli tomu nijak nezlobila, akorát s tou náhradnicí to trošku uspěchali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23000
30.10.21 20:21

Říct pravdu a koupit nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15444
30.10.21 20:25

Jednoznačně bych řekla pravdu a pak šla s dítětem vybrat nového mazlíčka. Stejně by to poznala, kor pokud ho měla ochočeného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
30.10.21 20:26

Nelhala bych. Dceři bych nějak taktně vysvětlila, co se stalo. Když bude chtít, pořídila bych dalšího s jejím vědomím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
30.10.21 20:37

Nedávno jsem řešila stejné dilema s rybičkou. Byla to dcery kámoška, měla jí u psacího stolu a dělala s ní úkoly. Nakonec jsme řekli pravdu, dcera to samozřejmě obrečela, ale sama se rozhodla, že rybičku půjde pohřbít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54198
30.10.21 20:51

Vždyt pozná že je jiný, minimálně se bude chovat jinak. řekla bych pravdu a i s tím že jestli chce může si vybrat nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7037
30.10.21 22:02
@Anonymní píše:
Říct pravdu, také chovám křečky a dcera je zvyklá, že prostě nežijí dlouho. Mrzet jí to bude, ale nic živého prostě nežije věčně. Jeden křeček nám také posel, když jsme byli na dovolené a hlídala ho kamarádka, nedalo se nic dělat.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
30.10.21 22:09

Přečti si tohle, třeba se zasměješ…moje story s chcíplým křečkem a děti dodnes věří, že je to ten samý…

https://www.emimino.cz/…rahem-14481/

Na tvým místě bych ale řekla pravdu, udělala pohřeb a šla s dcerkou koupit novýho. Smrt k životu prostě patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat