Posezení na zemi místo klasické sedací soupravy - váš názor?

7193
19.12.19 16:56

Posezení na zemi místo klasické sedací soupravy - váš názor?

Už dlouho si pohrávám s takovou myšlenkou, ale nevím, zda je to dobrý nápad, tak se jdu zeptat sem :lol: Máme doma takovou trošku atypickou obytnou místnost, za prvé je docela malá a za druhé tam není moc volného prostoru u zdí, kam by šla postavit dostatečně prostorná sedací souprava - moje představa je aspoň čtyřmístná, momentálně tam máme takový větší dvousedák, cca 2,5 místa. Zároveň jsme si všichni tak nějak zvykli při sledování televize, odpočinku, četbě nebo hraní sedět či ležet na zemi, využíváme různé polstry a polštářky. Takže už několikrát mi přišlo na mysl, že bych sezení v této místnosti vyřešila tak, že do toho prostoru bych nechala udělat přesně na míru jakýsi rošt - záměrně nepíšu rovnou palety, protože nejsem paradoxně moc fanda paletového nábytku, ale tak nějak by to mohlo vypadat, případně i ty palety použít, ale tak, aby to nevypadalo na první pohled jako paleta, chápete :lol: No a na to polstry, opěrky z polštářů. Myslím si, že by to našim potřebám vyhovovalo nejlíp, bylo by to levnější, než sedačka na míru a přitom by se maximálně využil omezený prostor. Ale, ve zkratce řečeno, nevím, jestli to nebude blbé :lol: Jak je takové posezení praktické a tzv. „co na to řeknou lidi“, co byste si pomysleli po příchodu do takového obýváčku? Nejvíc řeším návštěvy prarodičů, tchyně by se z toho polstru totiž už asi nezvedla :lol: a v místnosti není prostě místo na další sedací nábytek (křeslo, taburet), který bychom po většinu času ani nevyužili. Přikládám fotku, která se blíží mé představě, jen ty palety by byly zakryté nějakým soklem nebo lištou, prostě aby nebyl přístupný/viditelný ten volný prostor pod tím, žádné podsvícení plus barevnost by byla úplně jiná, v přírodních tónech. Uf, díky za názory :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1260
19.12.19 17:00

Nápad super, taky jsem něco takového chtěla. Chtěla jsem futonove křeslo/sedačku. Ale z toho důvodu, že prarodiče a rodiče by si neměli kam sednout jsem do toho nešla. Pro mě byla priorita, abych mohla usadit všechny své blízké a nemusela jim nosit židli, kdyby přišli na návštěvu :) pokud to tobě neva nebo nemáte v rodině méně ohebné členy, jen do toho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
19.12.19 17:01

Mám dost podobnou představu, jen o tom manžel zatím neví :mrgreen:. Mě se líbí každá funkční originalita, není potřeba být konvenční. Pokud to vyhovuje vašim potřebám a je to praktické, tak není nad čím váhat. Babičce holt donesete židli z kuchyně ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20682
19.12.19 17:04

Já bych to udělala tak, jak je to pohodlné mě, návštěvy mi můžou políbit zadek :lol: kdyby někdo odmítl sedět na tom co mám, můžu nabídnout židli od jídelního stolu třeba 8) já osobně bych klidně měla jenom haldu polštářků a taburetek místo sedací soupravy, ale chlap se rád valí na gauči :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
19.12.19 17:06

Ja mam podobny plan, hlavne kvuli tomu, ze se mi klasicke sedacky nelibi a az tu stavajici vyhodim nebo odvezu na chatu, budu taky resit sezeni jinak. Prarodice uz ted preferuji zidle, tata ma umely kycelni kloub tak ten vubec na gauc nejde. Jen se bojim, ze se z toho nezvednu brzo ani ja :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
19.12.19 17:09

Pokud ti to vyhovuje, úplně v pohodě. Mě osobně ale z posezení bez opěrek po chvíli začnou bolet záda. Jako návštěva bych si ovšem nemyslela nic špatného, ráda vidím, jak mají zařízeno jinde :)

• Citovat
  • Nahlásit
3797
19.12.19 17:13

Jo, s kamarádama jsme se stejně (dokud jsme nebydleli sami) scházeli věčně někde v čajovnách, sedávali na zemi, takže jsme to tak trochu aplikovali i na náš obývák. Máme to tedy tak, že máme klasický gauč (který jsme podědili), ale k tomu stolek, kterému jsme nechali udělat jen nizoučké nožičky. A když máme kamarády na návštěvě, přitáhnem kolem stolku ovčí kožešiny, poštářky atd. a posedáme kolem stolku, který je k tomu tak akorát velký. Normálně je tam ten gauč a nízký stolek. S rodiči, když přijdou, stejně většinou sedíme u jídelního stolu, protože obvykle chodívají spíš na oběd nebo na večeři. Kdybychom měli víc místa, tak tam klidně to sezení na zemi máme rozložené pořád, ale to by v obýváku nebylo k hnutí, takže to tam dáváme jen když je potřeba. Takže být vámi, do toho klidně jdu. To sezení, co máš na obrázku, mi nepřijde tak kriticky nízké, popřípadě můžete taky se staršími osobami sedávat klasicky u jídelního stolu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
19.12.19 17:44

Holky díky moc za povzbuzení, asi do toho tedy půjdeme :palec: Mezitím jsem to probrala i s manželem, líbí se mu to a už i věděl, z čeho by to udělal, většinu materiálu má nebo ví, kde levně sehnat, polstry nám ušije kamarádka čalounice ze zbytků, takže to bude opravdu za pár korun a otázka jednoho odpoledne to sešroubovat. Akorát by si to muž představoval malinko vyšší než já, cca na výšku dvou palet, tak to už by asi nebylo tak úplně neschůdné ani pro starší osoby, s dopomocí :lol: Po svátcích se do toho dáme, těším se :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
19.12.19 17:53

Jako těhotná (a to jsme pterve v 7. měsíci a doteď chodím do fitka) si nedovedu představit se z tohohle několikrát denně zvednout. A nebudou chybět opěrky rukou a zad?

PS: jak to drží na těch paletách ten „molitan“ aby to furt někde necestoval…

Muj názor: takhle načančané hezké, ale nepraktické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
19.12.19 18:13

My kdysi měli takový ten japonský (asi?) styl - kulatý stoleček na cca 20m nožičkách a polštářky kolem. Chvilku mě to bavilo, ale asi jsem z toho vyrostla, lépe se prostě stoluje u klasického stolu… Nicméně u návštěvy bych si nedovolila něco takového kritizovat, můj dům, můj hrad :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
19.12.19 18:16

Vadila by mi nemožnost se opřít, kvůli starším návštěvám nízký sed( špatně se pak vstává), taky nevím, jak by byly pořešené ty sedáky, aby se neposouvaly. Vypadá to hezky, ale z praktického hlediska nicmoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23343
19.12.19 18:17
@skorotehotna píše:
Jako těhotná (a to jsme pterve v 7. měsíci a doteď chodím do fitka) si nedovedu představit se z tohohle několikrát denně zvednout. A nebudou chybět opěrky rukou a zad?

PS: jak to drží na těch paletách ten „molitan“ aby to furt někde necestoval…

Muj názor: takhle načančané hezké, ale nepraktické.

Souhlasim. Bude se z toho spatne vstavat, coz zrovna neoceni vetsina navstev, hlavne tech o neco starsich anebo hure mobilnich. Ja mam radsi veci moderni, ale zaroven pohodlne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
19.12.19 18:28

Ale je pravda, co píšou holky - pokud míváš návštěvy i ne úplných mlaďochů, dětí a alternativců, tak zvedání ze země je prostě pro spoustu lidí problém, stejně jako nemožnost se opřít a udělat si normální pohodlí. Třeba u nás v rodině by to fakt nemělo úspěch - babi děda 80+, ti jsou rádi, když sem dojedou, natož abych je usadila na zem. Táta 60 by zase ocenil originalitu, ale se svými problémy se zády by trpěl po 10ti minutách… Tchánovci by si určitě raději sedli u dětí v pokoji k pracovnímu stolu.. Takže ve výsledku by nás to spíš rozdělovalo, než spojilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34321
19.12.19 18:52

U nas neexistuje - studena dlažba. Jinak nevidim rozdil mezi timto a sedackou, takze za me je to jedno, jen to polstrovani na obrazku mi prijde jako tenky molitan na tvrdem dreve, nic extra pohodlneho. Sedet na zemi bych uz nemohla, ale my preferujeme sezeni u velkeho jidelniho stolu nebo pak uz na lezaka v loznicich.

Kazdopadne, je to vas zivotni styl, vase domacnost, nikdo jiny nez vy a ti, kterych se ptate na nazor, nemaji pravo vam do toho kecat. Tak drzim palce, at se vam to povede :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
19.12.19 18:55

Hezký, pro rodinu s dětmi fajn, ale řešila bych návštěvy starších lidí, těhotných atd… jako těhotná se hůř zvedám i z normálního gauče, totéž třeba po císaři, s dítětem v náručí. Prarodiče, nebo třeba někdo s nadváhou je taky bez šance. Jinak vybírám gauč i podle úložného prostoru uvnitř, který by tady asi nebyl. Tohle řešení bych zvolila asi jen v případě finanční nouze, jako dočasné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat