Poškozená sklokeramická deska

14079
26.6.06 15:24

Poškozená sklokeramická deska

Mám problém se sklokeramickou deskou. Dostala jsem od tchýně „obyčený“ kastrůlek a strašně se jí dotklo, že ho nikdy nepoužívám. Tak jsem ho teda vyzkoušela (dala jsem do něj vyvařit lahvičku a dudlík) a nějak se „připekl“ k desce a po sundání na ní zůstalo něco jako vyžrané kolečko asi 0,5 cm. Jsem z toho nešťastná, nevím co s tím. Už jsem slyšela, že deska praskla, ale tohle ještě ne. Máme jí už tři roky a nikdy se nic podobného nestalo, takže vada materiálu to není. Nádobí používám jinak kvalitní od Tescomy. Nevíte někdo, jestli se to dá „zalakovat“ nebo tak něco? Nemůže to ohrozit funkčnost té plotýnky?

Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

andela
26.6.06 16:32

Já si myslím že ne, já mám taky sklok. desku už xx let starou, a jsou na ní jakoby připečená kola, a vaří normálně. Jednou za čas to nastříkám Mefistem(přípravek na troby a kamna) a oškrabu tou škrabkou, co k těm kamnum byla - je to ostý jako žiletka, a jde to pěkně. Takl to zkus oškrabnout, a pro jistotu a klid v duši bych se zeptala někde v obchodě odborníků :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
439
26.6.06 21:24

Ahoj
taky se mi už parkrát podařilo přivařit hrnec na desku a používám na to CIF. Je dost jemný a desku nepoškrábe.
Anni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
27.6.06 13:46

Čistit jsem zkoušela, ale bohužel bezvýsledně. Není to totiž připečenina navrchu, ale fakt vyžraný do povrchu. Manžel akorát protočil oči, že mám místo mozku mlíko :lol: . No co, ještě mám 3 zdravé plotýnky a prasklina by byla horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
28.6.06 11:56

Tak se to vyřešilo samo, manžel sehnal někde od známého skoro novou desku bez závad, tak jí necháme přendat. Přece jen budu klidnější a nebudu muset hlídat, jestli jsem nezapla tu špatnou plotýnku.

Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zabkaza
24.9.10 11:56

otlucena sklokeramicka deska

Ja mam teke problem se sklokeramickou deskou, ale s otlucenim. Ja frajerka jsem si totiz poridila desku bez ramecku a samozrejme po tech trech letech pouzivani se mi ted podruhe podarilo okraj desky otlouci (nesikovne mi vyklouzl kastrůlek z ruky). Ted je okraj nehezky a ostry, takze se o nej jiste brzo porezu…Volala jsem vyrobci, jestli nemaji ramecek, ktery bych nasadila dodatece.....Tak bohuzel nemaji…coz ale nechapu, asi nikdy nevarili…Nebo proste potrebuji prodavat nove desky…Tak co ted stim? Neresili jste tohle nekdo nekdy. Jestli treba jiny vyrobce dela samostatne ramecky, nebo jestli se daji sehnat nejake kovove listy, ty sikovne nalepit? Diky moc za kazdy navrh.

• Nahlásit
  • Citovat
1
25.5.11 22:21

Ahoj muj problem je že jsem skrabkou skrabala az sem poskrabala. Ma to nejakej vliv na tu desku nebo to nevadi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama