Poškozené nové auto před převzetím - jak řešit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
masima
Kecalka 381 příspěvků 07.06.19 16:56
Poškozené nové auto před převzetím - jak řešit

Objednali jsme u velkého prodejce značně drahé osobní auto s parametry dle našich požadavků. Tento týden mělo přijít a dnes prodejce volal, že se předání zdrží o týden, protože ho při převozu poškodili. Vyžádali jsme si fotky a je ohořelá přední maska plus asi i spodek, to nejde úplně z fotek poznat a prodejce už nám dnes nebere telefon. Prý vymění tu masku a bude to OK.
Nemáte někdo zkušenost, jak toto řešit? Nemám teď po ruce kupní smlouvu, ale i kdyby v ní bylo něco o tom, že auto mohou při převozu poškodit, tak tohle je trochu moc. Přece si nevezmeme tak strašně drahé auto, které bude prakticky jako bourané? A to nevíme, jak se to stalo a co tam může být tím pádem za skryté poškození.
Chce se mi z toho brečet… Auto jsme kupovali s tím, že to bude rodinný vůz na mnoho let, kde se vejdeme se všemi dětmi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sara1000
Kelišová 5630 příspěvků 07.06.19 17:02

Bohuzel tomu nerozumim.Ale nelze normalne odstoupit od smlouvy? Neni tam nejaka lhuta?
Uprimne takove auto bych si rozhodne neprevzala.Chci nove auto, co jsem si zaplatila, ne ze jim to nekde blaflo a je ohorele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 17:05
@masima píše:
Objednali jsme u velkého prodejce značně drahé osobní auto s parametry dle našich požadavků. Tento týden mělo přijít a dnes prodejce volal, že se předání zdrží o týden, protože ho při převozu poškodili. Vyžádali jsme si fotky a je ohořelá přední maska plus asi i spodek, to nejde úplně z fotek poznat a prodejce už nám dnes nebere telefon. Prý vymění tu masku a bude to OK.
Nemáte někdo zkušenost, jak toto řešit? Nemám teď po ruce kupní smlouvu, ale i kdyby v ní bylo něco o tom, že auto mohou při převozu poškodit, tak tohle je trochu moc. Přece si nevezmeme tak strašně drahé auto, které bude prakticky jako bourané? A to nevíme, jak se to stalo a co tam může být tím pádem za skryté poškození.
Chce se mi z toho brečet… Auto jsme kupovali s tím, že to bude rodinný vůz na mnoho let, kde se vejdeme se všemi dětmi.

A jakou nabízí slevu? Asi by to chtělo i vidět přesně rozsah poškození, jesli je to jen povrchově očazené tak bych po opravě a s odpovídající slevou auto vzala. Jinak ne.
Jen pro zasmání: já mám od prosince objednané auto, měli mi ho předávát před 14 dny. Jenže přišlo z výroby špatně udělané - jiná barva čalounění sedaček a stropu plus chyběla nějaká drobnost. Taky čekali, že auto vezmu, no nevzala jsem a budu čekat dalších 5 měsíců. Přece si nevezmu auto za astronomickou částku, které nebude podle mých představ.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.06.19 17:08

Kupujete nove auto. Ne ze bude poskozene a opravovane. At dovali novy a tohle at si prodaji jak chteji nekomu jinymu.

Janli
Echt Kelišová 8949 příspěvků 07.06.19 17:10

Ne, v žádném případě ani se slevou. Trvala bych na novém vozu, protože nikdy nevíš k jakému poškození uvnitř došlo. Vezmi smlouvu a zajdi za právníkem. Bude to levnější než řešit dodatečně záruční opravy.

masima
Kecalka 381 příspěvků 07.06.19 17:11

My tam zítra pojedeme se podívat a domluvit, ale nevím právě vůbec, na co máme právo. Smlouvu má chlap v práci, ale dozvěděl se to odpoledne a dnes je na služební cestě a už pro ni nestihne dojet. O slevu ani usilovat nechceme, chceme nové nepoškozené auto. Po telefonu řekli, že tu masku musí celou vyměnit. Přesně jak píše anonymní, za tu astronomickou částku chci prostě nové auto.

masima
Kecalka 381 příspěvků 07.06.19 17:14

Díky holky za názory, jsem ráda, že to vidíte jako my. Jsem z toho fakt hodně špatná.

Monchichik
Echt Kelišová 8792 příspěvků 07.06.19 17:14

@masima Nikam bych asi nejezdila bez porady s právníkem, navíc bych tohle auto vůbec nechtěla, že mám objednané nové, opravené ať si nechají i se slevou.

masima
Kecalka 381 příspěvků 07.06.19 17:17

@Monchichik Švagrová je právník, tak jí večer zavoláme, bohužel je na dovolené zrovna.

Monchichik
Echt Kelišová 8792 příspěvků 07.06.19 17:19

@masima tak prostě návštěvu u prodejce odložte, třeba by vám lámali na něco pro vás nevýhodné a vy byste mohli naletět…zatím bych telefonicky trvala na tom, že chci auto nové, toto nee…jako vymění ohořelou masku a bude to nové auto, jo? :mrgreen:

Šarlota4
Extra třída :D 11386 příspěvků 07.06.19 17:24

:lol: si delaj pr.del :D

masima
Kecalka 381 příspěvků 07.06.19 17:25

@Monchichik Přesně tak si to prodejce představuje 8o

ivašot.
Echt Kelišová 8195 příspěvků 07.06.19 17:29
@masima píše:
@Monchichik Přesně tak si to prodejce představuje 8o

A jak to poškození údajně vzniklo? Přece vám snad nemůžou ani ve srandě nabízet auto, které opravdu hořelo :mrgreen:

Monchichik
Echt Kelišová 8792 příspěvků 07.06.19 17:30

@masima no tak to by měl smůlu…bez právníka bych tam prostě nešla a vůbec bych se s nimi nedohadovala…a v kupní smlouvě nemůže být nic o tom, že ti poškodí auto a ty si ho vezmeš jako nové…to bys musela být blázen…buď nové auto nebo odstoupit od smlouvy…

Šarlota4
Extra třída :D 11386 příspěvků 07.06.19 17:36

Se ho zeptej jestli by chtel nove kalhoty za 10.000 roztrzene s tim, ze mu je prodavacka v ruce zasije. Asi by se netvaril.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama