Poškozené zuby po rovnátkách v 16 letech

1
19.4.21 11:43

Poškozené zuby po rovnátkách v 16 letech

Ahoj, je mi 16 a trápí mě ošklivé zuby, před rokem jsem donosil asi po 2 letech fixní rovnátka a když mi ortodontista rovnátka sundal, mel jsme na předních zubech takové bílé fleky, snažil jsem se to vyčistit, ale bylo to k ničemu, zdá se že když jsem měl rovnátka tak jsem si je špatně čistil. No a po nějakém čase se na předních zubech udělaly takové rýhy, které jsou hnědé a zuby k tomu stále s bílými fleky. Už se to nezhoršuje, ale ani nezlepšuje a to si zuby dost čistím. Když jsem byl u zubařky, tak ta mi k tomu nic moc neřekla. Takže píšu sem a chci se zeptat : stalo se to taky někomu? Máte zkušenost s něčím podobným? A jak bych se toho mohl zbavit? Budu rád za každou radu. A přidávám ještě obrázek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
563
19.4.21 11:45

Navštívit dentální hygienu. Tohle by snad měli být schopni vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
19.4.21 11:47

Objednej se na dentální hygienu, umí tam zázraky.
Jen ji nehrají pojišťovna, takže počítej s tím, že první návštěva tě bude stát 700-1000kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4920
19.4.21 11:57

@Markéta188 Jen taková vsuvka. Dentální hygienu hradí pojišťovna. :)
Mě (poj. 211) a chlapovi (poj. 111) ji pojišťovna hradí.
Mě 2× do roka. Chlapovi 1× za rok. Dřív platili 2× do roka. Teď to stáhli na 1× za rok m, s tím, že v případech kdy uzná lékař za vhodné, tak to proplati 2×. :)
Bývalá zubarka mě to nechal hradit že svého. Nikdy nic na poj. :nevim:
Tak jen info. Jestli z Vas zubař netaha peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5225
19.4.21 12:06
@Maja25 píše:
Mě 2× do roka. Chlapovi 1× za rok. Dřív platili 2× do roka. Teď to stáhli na 1× za rok m, s tím, že v případech kdy uzná lékař za vhodné, tak to proplati 2×. :)

Mě proplatila pojištovna jen 500Kč na dentalku. A to jednou ročně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1793
19.4.21 12:08
@Maja25 píše:

Asi to nelze brát podle sebe, že když tobě a muži pojišťovna hradí, tak hradí všem.
Moje pojišťovna ji třeba nehradí a když jsem byla před 2 lety ještě u vzp tak ji nehradily taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10620
19.4.21 12:31

@Maja25 a proč by měl zubař tahat z někoho peníze? Za každý tebou hrazený zákrok přece dostaneš doklad a pokud to pojišťovna hradí, měli by ti to vrátit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
19.4.21 12:45

Stalo se mi to, samo to nezmizi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4920
19.4.21 13:13

@Veru1987 Tak nevím kolik si říká nase zubní centrum za dentalku. Ale asi taky 500 Kč, jelikož jsem jim nikdy nic nedoplacela. A vím že teď proplaci pojišťovna jen 1 ročně, to mi říkala na dentální hygieně, s tím, že v mém případ to bude proplacet 2× ročně. Chlap má zuby ok a proplaci mu to 1 ročně. :)
@smajlik345 chlap je u VZP co se známe a dentální hygienu má proplacenou. Dřív 2× do roka a teď 1× do roka.
@Aduš8 moje bývalá zubarka doopravdy jen tahala peníze. Za opravu zubu mi řekla přes 20 tisíc. Na její postup jsem se šla zeptat na pojišťovnu a na pojišťovně to řešili s revizním lékařem. A ten postup zubarky byl špatný. Místo aby nabízela věci na pojišťovnu, tak nic nenabidla a jela si vše placené. Takže její cenový rozvrh byl přes 20 tisíc za zub. Po mě stížnosti a řešení mě vyšel zub na cca 7 tisíc. Docela rozdíl. A nebyla jsem jediná, kdo si na postup zubarky na poj. stěžoval. Nicméně mi řekli, že bohužel je zubařu ve městě málo. :nevim:
A doklad jsem žádný nedostala. Ano, je to má chyba a neznalost neomlouvá. Jelikož v zubní klinice na recepci dostanu doklad automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
19.4.21 15:01

@Maja25 bohužel mně proplácí jen 500 ročně, takže nic moc :nevim:
A nevím teda co má hygiena společného se zubařem? Já chodím vyloženě do centra zubní hygieny, to zubaři nejsou…

Příspěvek upraven 19.04.21 v 15:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
19.4.21 15:02
@Veru1987 píše:
Mě proplatila pojištovna jen 500Kč na dentalku. A to jednou ročně.

Mně to samé, vsadím boty, že máš 205 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5225
19.4.21 15:24
@Markéta188 píše:
Mně to samé, vsadím boty, že máš 205 :lol:

211 :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
19.4.21 15:58
@Veru1987 píše:
211 :lol: :lol:

Sakra :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29153
19.4.21 16:37

VZP přispívá na dentální hygienu nebo pomůcky na zubní hygienu jen těhotným nebo ženám po porodu do určité doby. Pak dárcům krve, kostní dřeně nebo plazmy. Takže ne všem.
@DanK11 zajdi na zubní hygienu, opískují ti to. Jako student budeš platit méně. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat