Poškozování dítěte/styk s otcem negativní vliv

93
29.10.20 12:47

Poškozování dítěte / styk s otcem negativní vliv

Dobrý den mám takový dotaz, má někdo zkušenosti s tím že má špatný vliv styk s otcem na dítě?… Otec se vždy cca 3-4 měsíce neozve a syna si nebere ač sem se opravdu snažila aby to fungovalo. Vždy když se objeví syn k němu pochopitelně chce (9let ) ten si ho bere dva měsíce 1×14dní na víkend pak mu naslibuje že si ho vezme na vánoce a nic zase 3měsíce, pak mu naslibuje že si ho vezme o prázdniny a pak že ho vezme i na dovolenou ale od června se zase neozval ani výživné neplatil. Syn samozřejmě vždy čeká připravený na vyzvednutí ale to se nekoná. On je pak naštvaný, zklamaný a má to na něj dopad chová se špatně. Tentokrát jak si ho nevyzvedl ani na slíbenou dovolenou v srpnu byl hodně negativní i na začátku školního roku že to semnou řešila i třídní učitelka a doporučila psychologa s tím že je syn velice negativní a je stranou. To jsem tedy udělala a objednala ho, nicméně otec se ozval zase že by si ho zase bral což sem odmítla protože syn se s toho během 2 měsíců celkem oklepal a je to lepší a je v klidu. Volala sem na ospod abych se poradila tam mi řekly ať mu ho nedávám když to synovi ubližuje. Jak se to ale řeší když bude případně u soudu se domáhat styku který stejně využívá jak jemu se hodí a syna tím tedy poškozuje? Má někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8882
29.10.20 13:16

Chudák kluk, musí mít v hlavě guláš už asi - nicméně budeš mít určitě pak zprávu od psycholozky, která to odborně posoudí a může příp. doporucit nějaké řešení. Otce k pravidelnému vyzvedavani asi donutit tak úplně nejde, ale pokud neplatí alíky, nema se moc čeho domáhat. Styk nechat upravit soudně, příp. by mohl pomoct tzv. mediator - řeší spory a vztahy v rodinach, i kolem rozvodu/rozchodu a péče o děti a zprostředkovává komunikaci, když vazne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 13:25

@Jahudka82 Syna abych byla přesnější mám od rozvodu ve výhradní péči tj. už 4 roky. Otec nekomunikoval skoro vůbec první 2 roky jelikož konal trestnou činnost a po té ho zavřely. pak se Rok ozýval občas telefonicky a pak si začal syna,,brát,, tak jak popisuji výše. Ano bohužel syn se tím hodně trápí a nechápe proč to vlastně táta dělá, pak má pocit že ho nechce atp. Já mu to neustále vysvětluji a hlavně ujišťuji že tady má doma a nemusí se bát :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
29.10.20 13:39

U nás to bylo obdobné, jen s tím rozdílem, že holka k otci nechtěla a byl problém vždy, když se blížilo, že si ji vezme. Sice naštěstí to spíš sliboval, než splňoval, takže tam jezdívala třeba i jednou za čtvrt roku, ale těch „vyzvednu si ji“ bylo během toho několik a těch problémů pak. A navíc nás i štvalo to, že jsme si třeba naplánovali, že někam s ženou půjdem, protože holka bude u otce, naše společné dítko dáme babičce a můžeme si po hodně dlouhé době sami vyrazit. A prd, vetšinou večer před vyzvednutím to zrušil. A babička obě děti hlídat nechce pokud to jinak nejde. (Aneb o samotě to jsou poměrně klidná, komunikativní dítka, ale jak jsou spolu, tak je divoko. Ať už když si hrají, tak když se hádají)
A nakonec to dospělo do stavu, že otec řekl, že když se holce k němu nechce, ať nejezdí. Což chápeme hlavně spíš tak, že se to hodí jeho nové rodině, než že to myslí „hezky“ s ohledem na dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 13:41
@Jahudka82 píše:
Chudák kluk, musí mít v hlavě guláš už asi - nicméně budeš mít určitě pak zprávu od psycholozky, která to odborně posoudí a může příp. doporucit nějaké řešení. Otce k pravidelnému vyzvedavani asi donutit tak úplně nejde, ale pokud neplatí alíky, nema se moc čeho domáhat. Styk nechat upravit soudně, příp. by mohl pomoct tzv. mediator - řeší spory a vztahy v rodinach, i kolem rozvodu/rozchodu a péče o děti a zprostředkovává komunikaci, když vazne.

To je všechno moc hezký, ale pokud otec prostě nechce, tak ho nikdo a nic nedonutí k tomu, aby si dítě pravidelně vyzvedával i kdyby měla zakladatelka v ruce 10 rozsudků nic to na věci nemění. Ani neplacení alimentů matku neopravňuje mu dítě nedávat. Zakladatelčin ex je prostě jeden z mnoha debilů, kteří si neuvědomují/spíš si nechtějí uvědomit, jak moc dítěti tímto přístupem ubližují. Velmi pracděpodobně se nic nezmění i kdyby se zakladatelka rozkrájela. Nezbývá nic jiného než vydržet pár let až synek trochu dospěje a sám přijde na to, co je tatínek zač a přestane o něj stát.
U nás dost podobná situace. X let jsem dělala psí kusy a snažila se ex přimět k tomu, aby na děti tolik nekašlal. I když on se v tom teda naučil bravurně chodit a zájem projevoval- ovšem přesně takový, aby se nedalo říct, že vůbec žádný nemá ;) Alimenty tedy platí. Dnes po letech je situace taková, že nejstarší /dospělé/ dítě se s ním vídá o Vánocích a možná, tak jednou za rok k tomu. Jinak víceméně nejsou v žádném ani telefonickém kontaktu. Prostřední /15/ právě řeší jak mu decentně sdělit, že ho to s ním nebaví a nechce s ním trávit čas a nejmladší /1.stupeň ZŠ/ si na něj jak je měsíc dlouhý skoro nevzpomene a teď naposledy už se taky kroutila, že k němu nechce. Mají ho rádi, ale prostě k němu nemají vztah a může si za to jenom on sám. Je ale potřeba dát dětem čas a prostor na to, aby si na věci přišly samy…
Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
658
29.10.20 13:43

Rošták a darebák se zlým kukučem, že zakladatelko? Z takových se vám ženským podlamují kolínka a šimrají vás motýlci v břiše, že? A pak tady kňouráte a kvílíte, jak je ten svět zlej…není, jen vy jste hloupé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
29.10.20 13:48
@olino píše:
Rošták a darebák se zlým kukučem, že zakladatelko? Z takových se vám ženským podlamují kolínka a šimrají vás motýlci v břiše, že? A pak tady kňouráte a kvílíte, jak je ten svět zlej…není, jen vy jste hloupé…

Hlavně, že Ty jsi „nejostřejší tužka v penále“ :mrgreen: :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
29.10.20 13:49
@Anonymní píše:
To je všechno moc hezký, ale pokud otec prostě nechce, tak ho nikdo a nic nedonutí k tomu, aby si dítě pravidelně vyzvedával i kdyby měla zakladatelka v ruce 10 rozsudků nic to na věci nemění. Ani neplacení alimentů matku neopravňuje mu dítě nedávat. Zakladatelčin ex je prostě jeden z mnoha debilů, kteří si neuvědomují/spíš si nechtějí uvědomit, jak moc dítěti tímto přístupem ubližují. Velmi pracděpodobně se nic nezmění i kdyby se zakladatelka rozkrájela. Nezbývá nic jiného než vydržet pár let až synek trochu dospěje a sám přijde na to, co je tatínek zač a přestane o něj stát.
U nás dost podobná situace. X let jsem dělala psí kusy a snažila se ex přimět k tomu, aby na děti tolik nekašlal. I když on se v tom teda naučil bravurně chodit a zájem projevoval- ovšem přesně takový, aby se nedalo říct, že vůbec žádný nemá ;) Alimenty tedy platí. Dnes po letech je situace taková, že nejstarší /dospělé/ dítě se s ním vídá o Vánocích a možná, tak jednou za rok k tomu. Jinak víceméně nejsou v žádném ani telefonickém kontaktu. Prostřední /15/ právě řeší jak mu decentně sdělit, že ho to s ním nebaví a nechce s ním trávit čas a nejmladší /1.stupeň ZŠ/ si na něj jak je měsíc dlouhý skoro nevzpomene a teď naposledy už se taky kroutila, že k němu nechce. Mají ho rádi, ale prostě k němu nemají vztah a může si za to jenom on sám. Je ale potřeba dát dětem čas a prostor na to, aby si na věci přišly samy…
Prosím o anonym.

Hm, jeden z mnoha ****…a co to musí být za anonýmní ****, když si s někým takovým uplete 3 děti a ještě dává hraběcí rady…

edit adminem - umazána nadávka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23692
29.10.20 13:59
@olino píše:

přestaň, fakt to už nikoho nebaví, ty tvoje věčný blbý kecy… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6864
29.10.20 14:03
@prokr píše:
Hlavně, že Ty jsi „nejostřejší tužka v penále“ :mrgreen: :mrgreen: :pankac:

Neni :lol: a spis je to chudak, co si tu neco kompenzuje - tohle totiz cpe do vetsiny diskuzi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23692
29.10.20 14:04

A máte tedy nastavený styk?
Já osobně bych se zamyslela nad tím, jestli by i pro syna nebylo lepší, kdybys mu to dopředu neříkala, pokud má pak pocit zklamání. Prostě když přijede, tak přijede, když nepřijede, tak syn nebude plakat.
A o dovolených ať si bejvalej vykládá na lampárně a nemotá klukovi hlavu.
Synovi bych se snažila to říkat v co největší míře popravdě, už to není úplnej prcík. Prostě táta je takovej a mě to moc mrzí, ale máš mě, a dědu a babi (atd atd), strejdu (pokud nějakej je), ti všichni tě mají rádi. A že je táta takovej, za to nikdo nemůže, jen táta sám…a je to jeho škoda.

Jinak teda takovým chlapům bych nakopala, s rozběhem… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 14:22

@Mar__tanka1983 Já mu to neříkám když napíše mě přímo, tady je problém v tom že otec když je syn u něj mu naslibuje hory doly i přesto že jsem mu říkala ať to nedělá když to nedodrží že se pak kluk trápí. Je mu to je jedno jednou se tomu vysmál po druhé napsal že jednou to pochopí :pocitac: Styk upravený nemám s ohledem na to že styk se upravoval až když byl ve vězení :nevim: na to mi právě na ospodu řekly ať mu ho nedávám když ho poškozuje kort když nemám upravený styk ( otec si myslí že ano nemá ani ten papír od soudu už ) prostě škoda mluvit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 14:24

@olino Nevím co máte za komplex, ale mě se kolena tedy nepodlamovala víte o tom h…! A dneska chlap může vypadat sebe líp sebe hodněji a později se ukáže. Dnes je spousta matek bez otců a jen brání své děti! Nikdo tu nekvílí pouze se ptám na podobnou zkušenost. Tak si prosím ponech své komentáře :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 14:25

@gabrriel Já mám bohužel ten problém že syn tam chce :nevim: i když se ozve po takové době pořád si myslí že se změní a pak tím trpí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 14:27
@Anonymní píše:
Prosím o anonym.

Já ho nenutím a ni nechci protože když se neozývá syn je v klidu. Já se snažila dlouho aby fungoval vycházela sem vstříc ale k ničemu. Doufám že to syn brzy pochopí a bude vědět a ne se trápit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama