Poškrábání plastové lahvičky při čištění

64
18.6.13 15:00

poskrabani plastove lahvicky pri cisteni

Ahoj holky, mam dotaz ohledne lehkych skrabancu v plastove lahvicce. Po cisteni specialnim kartacem na lahvicky ma uvnitr stejne par skrabancu, je to problem? Ptam se ohledne toho, zda se tim padem pri vyvareni nemuze neco uvolnovat..? Nebo je to u tech plastovych lahvicek normalni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
nikol.ondrášovka
18.6.13 15:04

Řekla bych že je to normální, příště neber rýžový kartáč ale něco jemnějšího

• Citovat
  • Nahlásit
2969
18.6.13 15:08

Jojo já takhle poškrábala Avent lahvičky, šla jsem na ně houbičkou a omylem otočila tu drsnou stranu, blbec :zed:. Nemyslím si, že by se něco uvolnilo, to spíš horkem, kdybys tam nalila vařící vodu, přeci jen je to plast :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16853
18.6.13 15:12

Tak z materiálu na dětské lahvičky se snad nemá co uvolňovat :mrgreen: :mrgreen: Kdyby jo, myslím si, že by bylo fuk, jestli jsou tam škrábance nebo ne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.6.13 15:13

No ja na to koupila ten kartac od nuku…vyvaruji v hrnci a kojo vodu tam leju az kdyz ma pod 40 stupnu…tak nevim zda mohu pouzit?
Noo taky hezky s tema aventama:( a pouzivate je? Ja mam medelu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
18.6.13 15:16
@araw píše:
Tak z materiálu na dětské lahvičky se snad nemá co uvolňovat :mrgreen: :mrgreen: Kdyby jo, myslím si, že by bylo fuk, jestli jsou tam škrábance nebo ne :lol:

Asi tak nějak, když jsem doma podobně diskutovala, manžel se na mě podíval jako na šílence a odpověděl ve stejném smyslu - stran škrábanců i horké vody. Při cestování šupnou matky horkou vodu do lahvičku a do termoobalu a prozatím jsme nevyhynuli :)

• Citovat
  • Nahlásit
2969
18.6.13 15:17

@laila.lee Já do nich lila svoje odstříkaný mlíčko a to pak v ohřívačce přihřála když bylo potřeba. Opravdu bych se toho nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.6.13 15:21
@Poison Ivy píše:
Asi tak nějak, když jsem doma podobně diskutovala, manžel se na mě podíval jako na šílence a odpověděl ve stejném smyslu - stran škrábanců i horké vody. Při cestování šupnou matky horkou vodu do lahvičku a do termoobalu a prozatím jsme nevyhynuli :)

no pritel reagoval stejne :D no nekde jsem zahledla clanek o skodlivosti kojeneckych lahvi, ale je to bud a nebo…asi to moc resim, ale clovek vsude vidi clanky, co vse se z plastu uvolnuje atd…tak vse resim :oops: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53791
18.6.13 15:32

Tak co já vím, ty staré lahve obsahující BPA začaly ty blbé látky uvolňovat právě až po poškrábání a nalití horké vody. Nové bez BPA (teď už jsou bez BPA povinně, ale dost dlouho se daly sehnat starší typy jako doprodej zásob, přestože už se to oficiálbně nesmělo) by měly být v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
18.6.13 15:42

Kup si kartac na lahvicky od znacky MAM, ma silikonove stetinky, perfektne cisti, muze se dat krasne do mycky, nedrzi se v nem spina, jde vycistit, neplsti se stetiny a navic, neskrabe lahvicky. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.6.13 16:12
@Janichka píše:
Kup si kartac na lahvicky od znacky MAM, ma silikonove stetinky, perfektne cisti, muze se dat krasne do mycky, nedrzi se v nem spina, jde vycistit, neplsti se stetiny a navic, neskrabe lahvicky. :pankac:

supr, diky za tip! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6546
18.6.13 17:20

Taky si myslím, že jestli se něco má uvolňovat, tak se to uvolňovat bude bez ohledu na škrábance… zlatý simaxky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat