Poslal peníze dceři na složenku - na poště jí to nechtějí dát

Anonymní
27.11.18 17:48

Poslal peníze dceři na složenku

Dobrý den mám otázku bývalí přítel poslal dceři (6let)vyzivne složenkou na její jméno. Na poště mi ale paní řekla že mi to dát vydat nemůže :'( co to znamená? Že poslal 2000 zbytečně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1326
27.11.18 17:56

To je divný a ani vám to dát nemůže? Jako zakonemu zastupci? A co to zkusit na jiné poště :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15669
27.11.18 18:01

Zkus si vzít RL s sebou.

Pokud to neprojde, tak bych dítku udělala OP za 50 Kč a šla s ní na poštu, že jsi jde vyzvednout poukázku. Dítě by se prokázalo OP. Ale přijde mi to na hlavu postavené :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
27.11.18 18:05

Na poště vám to vydá ale má na to tuším nějaký formulář, který podepíšete a vemte si s sebou svůj OP a rodný list ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.18 18:16

Dobře zkusím to zítra ještě z rodným listem. Právě to poprvé poslal na složenku no ne on jeho nová přítelkyně. A paní na poště ať se nezlobím ale že je to na jméno dcery že mi to dát nemůže a když sem ji řekla že malá má 6ze fakt občanku ještě minimálně 9let mít nebude tak mi jen řekla omluvte mě nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
24997
27.11.18 18:28
@Anonymní píše:
Dobře zkusím to zítra ještě z rodným listem. Právě to poprvé poslal na složenku no ne on jeho nová přítelkyně. A paní na poště ať se nezlobím ale že je to na jméno dcery že mi to dát nemůže a když sem ji řekla že malá má 6ze fakt občanku ještě minimálně 9let mít nebude tak mi jen řekla omluvte mě nemůžu.

Můj syn občanku ve 4 letech má :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5536
27.11.18 18:31
@Anonymní píše:

Občanku může mít i mimino. Dneska už se to nedělá jak dříve od 15…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10816
27.11.18 18:45
@Fazulina píše:
Občanku může mít i mimino. Dneska už se to nedělá jak dříve od 15…

Zase se všechno zesložiťuje - dřív stačilo kouknout jestli má holka občanku a mohlo se řádit a dneska aby ještě člověk před sexem počítal věk z data narození… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
27.11.18 22:16

pokud není složenka jen do vlastních rukou, tak na rodný list dítěte Ti peníze vyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.18 09:42

Pokud ty peníze nutně nepotřebujete /což bohužel pochybuju/, můžete mu udělat taky naschvál. Od soudu máte papír, že alimenty má vyplácet k rukám matky. Takže toto bych bral jako dar dceři k Vánocům a aloše chybí,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4428
28.11.18 13:13
@Taťulda tří píše:
Pokud ty peníze nutně nepotřebujete /což bohužel pochybuju/, můžete mu udělat taky naschvál. Od soudu máte papír, že alimenty má vyplácet k rukám matky. Takže toto bych bral jako dar dceři k Vánocům a aloše chybí,

A otci jako dárek k Vánocům návrh na výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy… :mrgreen:
To je krásné, jak si lidi umí dělat naschvál a ještě z toho mají dobrý pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.18 13:47

@canaglia ale kdo začal? Mě by nenapadlo poslat dítěti aleše složenkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4428
28.11.18 16:22
@Taťulda tří píše:
@canaglia ale kdo začal? Mě by nenapadlo poslat dítěti aleše složenkou.

Otázka je, zda to otec udělal schválně, nebo to nevěděl. Možná by bylo dobré si s ním o tom promluvit. Nicméně není to jen obstrukce na straně otců - mám případ, kdy matka odmítala pro změnu sdělit číslo účtu na zasílání alimentů, otec jako debi1 musel běhat na poštu a platit navíc poplatky. Ale po nařízení střídavé péče, kdy měla platit i matka, číslo účtu sdělila velmi rychle… Jak říkám, nastolení právní nerovnosti (výlučné péče) udělá ve vztazích většinou mnohem větší bordel, než zachování právní rovnosti (střídavá, společná péče). Je jen otázka času, kdy ta osoba nadána většími právy toho zneužije, nebo osoba proti své vůli omezená na právech bude oplácet bezpráví schválností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.18 16:42

Svatá pravda…bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
salamio
28.11.18 17:38

Je to tak. Když těsně po rozvodu začala zase ex kravit, řekl jsem jí, že je pro mě to nejmenší držet se zcela přesně a doslovně rozsudku, jestli si to nechce raději rozmyslet. Ráda souhlasila :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama