Poslali byste dítě na přijímačky s rýmou?

4844
30.5.20 11:54

Poslali byste dítě na příjimačky s rýmou?

V souvislosti s možností Covidu.

Není to naštěstí můj problém, obě děti jsou na gymplu, ale řeši se to v kanclu už týden :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3156
30.5.20 12:04

TAk pokud je alergické, tak ano. Ale pokud ne, tak v žádném případě. Takovou bezohlednost bych v dnešní době netrpěla. Navic se podepisuje čestné prohlášení, ze je dite zdravé. U vstupu se měří teplota. Nikdy nevíte, zda to dite nemá CV a nenakazi jako přenašeč jiné, kteří mají třeba doma staré nebo miminka. Navic, začít někdo smrkat v me tride, bez potvrzení od lékaře, ze je alergik, okamžitě volám zdravotníka, ať ho vyvede ze tridy prijimacky nepřijímacky. Pokyny jsou v tomto jasné. Vyvedení. Informace rodičům. Také se dá dopředu informovat a dite bude samo s vyucujicim v jiné tride.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4844
30.5.20 12:08
:potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
30.5.20 12:12

Tak já nevím, zase aby jen kvůli rýmě zmeškal zkoušky? To mi přijde dost strašné. Pokud nemá jiné příznaky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72107
30.5.20 12:13

@k.a.c.k.a.1 Tak si ty pokyny přečti, o rýmě tam není ani slovo, ani v tom prohlášení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14424
30.5.20 12:22

Rýma s COVIDem nesouvisí, takže klidně může podepsat i prohlášení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49313
30.5.20 12:23

Je otazka, jestli to dite vubec pusti do budovy, kdyz ma rymu? :think:
Pred vstupem do budovy ma odevzdat cestne prohlaseni o bezinfekcnosti. Pokud jde o alergii, tak je treba vyzadat potvrzeni od Dr., teda nase vedeni to chtelo.
My ted resime skolkare. Nechali jsme ho doma, kdyz nemusi chodit do skolky a nekdo je doma. Maji se za tyden fotit. Na foceni ma prijit v urceny cas a musi mit cestne prihlaseni obezinfekcnosti.
Kdyby mel rymu, tak ho asi fotit nenechaji.
Ze papir o bezinfekcnosti by se nezakladal na pravde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
30.5.20 12:35
@Lenka002 píše:
V souvislosti s možností Covidu.Není to naštěstí můj problém, obě děti jsou na gymplu, ale řeši se to v kanclu už týden :think:.

Jestli to řeší už týden, tak už bude pomalu po rýmě ne.. Já nevim, ale rýma se snad nebere jako nemoc, na přijímačkach budou sedět s rozestupama, pokud dítě neprska a nesmrka každou minutu, poslala bych ho na přijímačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
919
30.5.20 12:36

Tak za prvé záleží na tom, o jakou rýmu se jedná… Za druhé něco jiného je, pokud dítě kýchá, nebo si párkrát za den smrkne… A něco jiného je dítě ve školce, které může zůstat něco a dítě které by mělo zmeškat kvůli obyčejné rýmě přijímačky.
Já třeba včera byla s dětmi na cvičení v MC a byla tam holčička, která neuvěřitelně kašlala - byl to takový ten vlhký vykašlávací kašel, fakt nechápu, proč s ním rodič nezůstal doma (ještě když je takováto situace).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
30.5.20 12:38

Mě se to netýká, mám děti malé. Ale to samé se bude řešit celý podzim, nedovedu si představit, že budou všichni 2 týdny doma s každou rýmou. Já až budu mít na podzim rýmu, tak si zajistím test a pokud bude negativní budu chodit do práce. Takže možná i u té rýmy před přijímačkami nechat udělat test a pak bez obav podepsat čestné prohlášení, že dítě nemá covid. Termín na přijímačky je jeden, co budou dělat ti co kvůli rýmě nebudou moct přijímačky dělat? Nebudou moct jít studovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4178
30.5.20 12:45
@Lucka1111 píše:
Mě se to netýká, mám děti malé. Ale to samé se bude řešit celý podzim, nedovedu si představit, že budou všichni 2 týdny doma s každou rýmou. Já až budu mít na podzim rýmu, tak si zajistím test a pokud bude negativní budu chodit do práce. Takže možná i u té rýmy před přijímačkami nechat udělat test a pak bez obav podepsat čestné prohlášení, že dítě nemá covid. Termín na přijímačky je jeden, co budou dělat ti co kvůli rýmě nebudou moct přijímačky dělat? Nebudou moct jít studovat?

To mě taky napadlo jestli budeme v karanténě 14 dní po každý rýmě, jinak ten test…to si budeme všichni dělat pořád dokola testy? :nevim:

@k.a.c.k.a.1 píše:
TAk pokud je alergické, tak ano. Ale pokud ne, tak v žádném případě. Takovou bezohlednost bych v dnešní době netrpěla. Navic se podepisuje čestné prohlášení, ze je dite zdravé. U vstupu se měří teplota. Nikdy nevíte, zda to dite nemá CV a nenakazi jako přenašeč jiné, kteří mají třeba doma staré nebo miminka. Navic, začít někdo smrkat v me tride, bez potvrzení od lékaře, ze je alergik, okamžitě volám zdravotníka, ať ho vyvede ze tridy prijimacky nepřijímacky. Pokyny jsou v tomto jasné. Vyvedení. Informace rodičům. Také se dá dopředu informovat a dite bude samo s vyucujicim v jiné tride.

Od kdy ksou alergici povinní nosit u sebe potvrzení? Víte kolik je bezpříznakových přenšečů? Jenže co oči nevidí…zřejmě když nevidím příznak tak nemoc jako by nebyla. Skoro každý má někoho starého nebo jakkoliv jinak rizikového ale kvůli tomu se snad nezavřeme do konce života doma :roll:

@Lenka002 vzhledem k tomu jak důležitý přijímačky jsou bych dítě asi poslala. Za prvé na rýmu se neumírá takže předpokládám že když jí někdo chytí tak to přežije, navíc se tam budou děti míchat takže nejspíš budou mít roušky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
30.5.20 12:49
@k.a.c.k.a.1 píše:
TAk pokud je alergické, tak ano. Ale pokud ne, tak v žádném případě. Takovou bezohlednost bych v dnešní době netrpěla. Navic se podepisuje čestné prohlášení, ze je dite zdravé. U vstupu se měří teplota. Nikdy nevíte, zda to dite nemá CV a nenakazi jako přenašeč jiné, kteří mají třeba doma staré nebo miminka. Navic, začít někdo smrkat v me tride, bez potvrzení od lékaře, ze je alergik, okamžitě volám zdravotníka, ať ho vyvede ze tridy prijimacky nepřijímacky. Pokyny jsou v tomto jasné. Vyvedení. Informace rodičům. Také se dá dopředu informovat a dite bude samo s vyucujicim v jiné tride.

A když bude mít rýmu i při náhradním termínu? :nevim: Tak má prostě smůlu a nepůjde na střední školu? Tohle je poněkud hysterie.
Jasně, dítě s horečkou, rýmou, kdy musí smrkat pořád, velkým kašlem… nikam nepošlu. Ale kvůli obyčejné rýmě mi to přijde přehnané. Ta děcka budou mít dvoumetrové rozestupy, může mít celou dobu roušku… riziko, že někoho nakazí se blíží nule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20343
30.5.20 12:49

@Ravedd v sedé na místě je mít nemusí, jinak jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20343
30.5.20 12:51

Já myslím, že to záleží i na dané škole a tom učiteli, jak to vyhodnotí. Klidně může to děcko poslat pryč z té třídy, on není doktor a rýmu klidně může výhodnotit já příznak nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13880
30.5.20 12:52

S rýmou bych ho poslala…ani v tom prohlášení nic o rýmě není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama