Poslali byste dítě na přijímačky s rýmou?

Napsat příspěvek
30
30.5.20 12:52

Ano.. sice bych měla obavu, aby to nějak neschytal od ostatních.
Sama jsem zvědavá, jak bude probíhat podzim a zima a už teď se desim možných opatřeních, které by mohli vládu napadnout.
Určete není reálné být kvůli každé ryme/kašli doma, nechodít do školy a práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14017
30.5.20 12:53

@vokishka no nemyslím si, že může učitel jen tak něco vyhodnotit…proto se tam píše, že teplota, kašel atd…rýma mezitím není, tak tě kvůli ní vyhodit nemůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20882
30.5.20 12:54

@Monchichik je tam a další příznaky. Což se dá využít jakkoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14017
30.5.20 12:56

@vokishka my v pokynech rýmu psanou nemáme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4300
30.5.20 12:59
@vokishka píše:
@Monchichik je tam a další příznaky. Což se dá využít jakkoliv.

My tam rýmu nemáme, měla jsem za to že jo asi jsem to teda viděla u mámy :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49506
30.5.20 13:01

https://www.msmt.cz/…o-ms-zs-a-ss
Tady jsou manualy. Mrknete. Nemam cas to ted dusledne lustrovat (nebo pripecu kolace) :pankac:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
30.5.20 13:01

Prohlašujeme bezinfekcnost, vám se zda rýma jako naprosté zdraví? Jak říkám. Pokud ma rýmu alergickou, tak potvrzení lékaře. Pokud normální vyžádat si samostatnou tridu s dohledem. Co je na tom za problém? Už vás všechny, co píšete, ze byste poslali dite do školy, vidím, jak by Vám vůbec nevadilo, kdyby si k Vám do obýváku sedl na druhy konec sedačky cizi člověk( však co, metr a půl je dodržen) sundal roušku a jen tak si začal potahovat a smrkat. A při vchodu Vám dal papír, ze je přeci bezinfekcni. 8 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14017
30.5.20 13:03

@Kelsey rýma tam jmenovaná výslovně není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4300
30.5.20 13:05
@k.a.c.k.a.1 píše:
Prohlašujeme bezinfekcnost, vám se zda rýma jako naprosté zdraví? Jak říkám. Pokud ma rýmu alergickou, tak potvrzení lékaře. Pokud normální vyžádat si samostatnou tridu s dohledem. Co je na tom za problém? Už vás všechny, co píšete, ze byste poslali dite do školy, vidím, jak by Vám vůbec nevadilo, kdyby si k Vám do obýváku sedl na druhy konec sedačky cizi člověk( však co, metr a půl je dodržen) sundal roušku a jen tak si začal potahovat a smrkat. A při vchodu Vám dal papír, ze je přeci bezinfekcni. 8 8o

Já nepodepsala bezinfekčnost já podepsala že nemá příznaky virovýho onemocnění a ne z toho že má někdo rýmu se fakt nehroutím. Covid jsme měli a ví se to jen protože od chlapa z práce ho někdo měl, jinak chlap a nejmladší příznaky jen pár dní a já se starší příznaky vůbec takže nebýt v karanténě vůbec by se na to nepřišlo, kdybys mě potkala na ulici bez příznaků tak se ze mě nezhroutíš ale nedejbože když někdo zakašle nebo si třeba odkašle

Příspěvek upraven 30.05.20 v 13:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
30.5.20 13:05

 Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.  Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, je nutné umístit jej do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce nezletilého žáka s ohledem na okamžité vyzvednutí žáka (zletilý žák opustí školu v nejkratším možném čase a s použitím roušky a požadovaného odstupu). O podezření informuje škola spádovou hygienickou stanici. Ostatní žáky je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit aktivitu napobyt venku spovinným nošením roušky, dokud není známý zdravotní stav indisponovaného žáka. Doporučuje se, aby škola měla bezkontaktní teploměr k měření tělesné teploty.
4 Uvedené neplatí pro osoby s výjimkou z povinného zakrytí nosu a úst (mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví viz webové stránky www.mzcr.cz).
3
se roušky nosit i ve třídě.

 Pokud se u zaměstnance školy příznaky objeví v průběhu práce, resp. vyučování, školu opustí v nejkratším možném čase spoužitím roušky a požadovaného odstupu. Žáky je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit aktivitu na pobyt venku s povinným nošením roušky, dokud není znám zdravotní stav indisponovaného zaměstnance školy.
Rámcová pravidla pro poskytování školního stravování v zařízení škol

Mmch rýma je ta akutní infekce dýchacích cest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14017
30.5.20 13:06

@k.a.c.k.a.1 rýma nemá s covidem nic společného, není to příznak, takže mi lidi s rýmou fakt nevadí…a ten papír je naprosto k ničemu, není nijak vymahatelné, pokud tam neuvedeš pravdu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49506
30.5.20 13:06
@Monchichik píše:
@Kelsey rýma tam jmenovaná výslovně není…

Vylozene slovo ryma tam neni. Ale ok to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4300
30.5.20 13:08
@k.a.c.k.a.1 píše:  Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.  Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, je nutné umístit jej do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce nezletilého žáka s ohledem na okamžité vyzvednutí žáka (zletilý žák opustí školu v nejkratším možném čase a s použitím roušky a požadovaného odstupu). O podezření informuje škola spádovou hygienickou stanici. Ostatní žáky je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit aktivitu napobyt venku spovinným nošením roušky, dokud není známý zdravotní stav indisponovaného žáka. Doporučuje se, aby škola měla bezkontaktní teploměr k měření tělesné teploty.
4 Uvedené neplatí pro osoby s výjimkou z povinného zakrytí nosu a úst (mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví viz webové stránky www.mzcr.cz).
3
se roušky nosit i ve třídě.

 Pokud se u zaměstnance školy příznaky objeví v průběhu práce, resp. vyučování, školu opustí v nejkratším možném čase spoužitím roušky a požadovaného odstupu. Žáky je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit aktivitu na pobyt venku s povinným nošením roušky, dokud není znám zdravotní stav indisponovaného zaměstnance školy.
Rámcová pravidla pro poskytování školního stravování v zařízení škol

Mmch rýma je ta akutní infekce dýchacích cest.

Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19

Ukážeš mi prosím na seznamu příznaků tu rýmu??? Bych si asi měla pořídit lepší brýle když jí tam nevidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
30.5.20 13:09

Holky ale infekce dýchacích cest je rýma. Skola je povinna řídit se manuálem MSMT a ne nějakou Wikipedii. Navic mohou mít vlastní krizový plán a směrnice. Jsou cesty horni a dolní, nosohltan, hrtan atd. A to vše je zahrnuto v dýchacích cestách. To jedno. Nevím, proč většina z vás nepíše, ze to není Ok, ale obhajuje názor, ze se nic neděje. Však není problém zavolat do školy a vyžádat si samostatnou tridu a prijimacky normálně dělat. A to je snad cíl této diskuze.

Příspěvek upraven 30.05.20 v 13:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4300
30.5.20 13:10
@k.a.c.k.a.1 píše:
Holky ale infekce dýchacích cest je rýma. Jsou cesty horni a dolní, nosohltan, hrtan atd. A to vše je zahrnuto v dýchacích cestách. To jedno. Nevím, proč většina z vás nepíše, ze to není Ok, ale obhajuje názor, ze se nic neděje. Však není problém zavolat do školy a vyžádat si samostatnou tridu a prijimacky normálně dělat. A to je snad cíl této diskuze.

Ale píše se tam některý ze známých příznaků nemoci covid sama jsi ten text sdílela tak jsi ho četla ne? A učit pak taky budeme děti každý zvlášť ve třídě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama