Poslali byste dítě na přijímačky s rýmou?

Napsat příspěvek
19577
30.5.20 13:52

A kdyz si na podzim vezmou volno vsichni zdravotnici s rymou, nebude ke kolapsu zdravotnictvi Covid vubec potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9419
30.5.20 13:52
@ivašot. píše:
Jasně a na podzim každý s rýmou zaleze na 14 dní kvůli rýmě do karantény a celá domácnost s ním. Spějeme do pr… a koronavir za to snad ani nemůže.

Ach jak ja se na ten podzim netesim… Mam tri vecne chciple deti, to za nas na Covid testech utrati statni rozpocet, jestli nedostanou trochu rozum… Teplotu kazdy tyden jine dite, nudle rijen az duben non-stop (ne zelena, tu resim a lecim, ale nesmrkajici dite je pro me osmy div sveta :think: ).

Jinak ja bych dite s rymou na prijimacky poslala. A kdyz vedle me nekdo zasmrka ci zakasle, tak je mi to i v teto dobe fuk :think:. Covid je jen jedno z tisice onemocneni, ktera v lidske spolecnosti koluji, nejake ARO, obycejny kasel ci anginu ma u nas v teto chvili patrne mnohem vice lidi nez Covid :think:. Zrovna treba streptokoka se bojim mnohem vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9419
30.5.20 13:53
@mroe píše:
A kdyz si na podzim vezmou volno vsichni zdravotnici s rymou, nebude ke kolapsu zdravotnictvi Covid vubec potreba.
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4304
30.5.20 13:53
@j.a.n.i1 píše:
@mroe Asi tak, plus tedy ja poslala deti do skoly zcela zdrave, neb fakt nikde ty vic jak 2 medice nebyly… A po 3 dnech dnech obe smrkaji, nic extra, ale jo. Takze kdyby kvuli tomu mely byt doma, tak jsou v izolaci nonstop.

A nejen děti, pěkně celá domácnost s nima :zed: mě mladší chodila do soukromý školky tam jich bylo jen 10, od září jde do státní školky kde kapacita je 65 dětí takže čekám že od října do konce dubna bude pořád nemocná, ale představa že jsme s ní po každý nemoci všichni doma v karanténě tak za prvé nevím co budeme žrát protože sice máme možnost home office ale když budeme mít home office celou zimu tak nás pošlou někam. A plus se teda pozabijime asi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7943
30.5.20 14:43

Hm. Asi bych se mela jit odstrelit. Mam rymu uz 10 let v kuse, do toho jsem si (logicky) vybudovala zavislost na kapkach, takze bez nich blbe dycham a s nima zas posmrkavam. Zadny papir od lekare k tkm ale nemam. Takze ta ryma, co ji mam uz x let a nikdy jsem s ni jikoho nenakazila, je odtedka priznakem covidu a jsem bilogicka zbran? Nebo se mam nechat testovat kazdy druhy den a mavat kolem sebe? Jako jo. Mozna by to resila navsteva ORL a nechat se vysetrit tam a nejak tu rymu zkusit resit, ale to uz jsem kdysi zkousela a nepomohlo.

Ps.: dite bych poslala, rekla bych mu, at si nesundava rousku. A ne, do obyvaku bych si ciziho cloveka fakt nepozvala ani za jinych podminek a ne, kdyz vedle me nekdo zakasle nebo zasmrka v autobuse i v teto dobem tak pokud pouzije kapesnik, tak s tim nemam problem a nijak mi to nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14024
30.5.20 15:36

@Ravedd mého syna se právě přijímačky týkají…a už mě fakt vytáčí ta hysterie kolem…jako by nestačilo, že je to o 2 měsíce později, jen jeden pokus, ještě tanečky kolem rýmy…jako aby se bál dneska člověk zakašlat nebo se vysmrkat, aby ho lidi kolem neumlátili lopatou…bože, kde zůstal rozum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14024
30.5.20 15:39

@AvajBr Tak když je tam kašel, mohli napsat i rýmu :mrgreen: do papíru můžu napsat cokoliv, nemá to žádnou váhu ani právní vymahatelnost…nic ti za lež nehrozí…nechápu, že vůbec ty papíry lidem cpou, když je to k ničemu…nehledě na to, že jsou infekční třeba lidi, kteří vůbec netuší, že nějaký covid mají a jsou bezpříznakoví…šaškárna neskutečná tohle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
30.5.20 21:12

@k.a.c.k.a.1 A jak to dítě má teda udělat přijímačky? To má rok sedět doma kvůli tomu, že si pár epidemiologů chce hrát na vojáčky a několik hysterek jim to žere?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4844
30.5.20 22:30
@fera21 píše:
@k.a.c.k.a.1 A jak to dítě má teda udělat přijímačky? To má rok sedět doma kvůli tomu, že si pár epidemiologů chce hrát na vojáčky a několik hysterek jim to žere?

Na podzim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19577
30.5.20 22:32
@Lenka002 píše:
Na podzim.

A ony se budou delat treba na gymnazia prijimacky na podzim? Ten problem se netyka jen maturit… ale taky prijimacich zkousek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7943
30.5.20 22:35
@Lenka002 píše:
Na podzim.

A ono na podzim bude nejake druhe kolo prijimacek se stejnou pravdepodobmosti prijeti jako na jare? Ja mela za tom ze na podzim uz se jen doplnuji stavy (tzn sance se dostat je o dost mensi nez na jare).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1954
30.5.20 22:50
@Lenka002 píše:
Na podzim.

Na podzim se dítě na lepší školu, natož na gympl rozhodně nedostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4304
30.5.20 23:23
@Lenka002 píše:
Na podzim.

Když pominu že to je blbost protože bude menší šance na přijetí, tak co když bude mít rýmu i na podzim? Tak prostě smůla a ukončí studium? A když bude škola kam chce plná tak si prostě vybere jiný obor? Třeba ten co ho nebaví? Protože se vlastně nic neděje, ovlivní mu to jen celý život, taková nedůležitá věc v porovnání s covidem :roll:

Já z covidu měla strach a už jsem si přiznala že to bylo moc, ale koukám že to může být i horší protože ani ve chvíli největšího strachu mě nenapadlo uvažovat o tom že kvůli zdraví je na místě ohrozit budoucnost maturantů a těch kteří mají dělat přijímačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19577
30.5.20 23:46

Tak na osmilete ani sestilete gymnazium zadne dalsi prijimacky opravdu nebudou a nejspis ani na zadne jine gymnazium. A to fakt pro dite, ktere se relativne dlouho pripravuje, neni dobra zprava, pro devataka pak skoro katastrofa. Ze se nedostane, se samozrejme stane, ale, ze ho ke zkouskam ani nepusti, protoze rodic zodpovedne pracuje a donese domu koronu, to je vazne super spravedlive. A nahradni termin za dva tydny je v takovem pripade k smichu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18605
31.5.20 06:11

K dotazu, ano, dítě bych poslala, klidně mu před tím dala nějaký nurofen a stříká nos olynthem. Budoucnost mých děti je mně prednejsi než živeni strachu z nějakého covidu. Na prijmackach nebude nikoho znát, sdružení se moc nehrozí, budou mít alespoň na chodbě roušky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama